کد خبر 1067413
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۷
سردار حمید هداوند جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

سردار حمید هداوند جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در یادداشتی با گرامی داشت ماه مبارک رمضان، به اثرات ماه مبارک رمضان بر کاهش جرایم پرداخت.

به گزارش مشرق، سردار حمید هداوند در یادداشتی نوشت:

«ماه مبارک رمضان، ماه بخشایش است؛ ماه گشودن درهای رحمت الهی بر روی بندگان و مغفرت و بخشش گناهان. بهترین فرصت است برای توبه و بازگشت از مسیر خطا. در این ماه عزیز فضایی معنوی و روحانی بر جامعه حاکم می گردد و پرتو نور الهی دل های مومنان را روشن می سازد. با وجود فضای ایجاد شده فرصتی به دست می آید تا حتی اگر کسی پا در مسیر خطا و اشتباه نهاد، بخشش و بزرگی پروردگار خود را به یاد آورد و به مسیر صحیح زندگی که همانا مسیر اسلام راستین است دوباره قدم گذارد.

اما تنها در زمانی این بازگشت به راه راست مورد پذیرش است که فرد از خطاهای احتمالی خود توبه کرده و دوباره به گناه آلوده نگردد و فرصت رمضان را به درستی غنیمت شمرده و برنامه‌ای جامع برای در پیش گرفتن راه فلاح و رستگاری را نه فقط برای این ماه عزیز، بلکه برای تمامی طول عمر خود در نظر گیرد.

ایجاد چنین فضایی امید بخش است اما چیزی از مسئولیت های خطیر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در انجام وظایف خطیر خود و کنترل جرائم در حوزه های گوناگون نمی کاهد؛ زیرا علیرغم فضای مثبت ایجاد شده متاسفانه جرائمی هر چند اندک به وقوع می پیوندد و حتی عده‌ای سوءاستفاده گر با گمان اینکه نظارت ها ممکن است کم گردد، مرتکب جرم های مختلف می شوند.

در شرایط ویژه ای که ماه مبارک رمضان امسال را در آن سپری می کنیم عده‌ای سوءاستفاده گر همچنان به فکر کسب درآمد نامشروع و به سبب آن، به خطر انداختن جان و مال و امنیت شهروندان هستند. از جمله محتکران، قاچاقچیان و سودجویان در زمینه ارز، دارو و مواد بهداشتی که حتماً با اشراف خوبی که دستگاه های امنیتی و خصوصاً پلیس در حوزه امنیت اقتصادی و اجتماعی داشته و خواهند داشت، به دام قانون افتاده و به کوچکترین جرائم آنان نیز رسیدگی خواهد شد.

این افراد بدانند که اگر در این خیال هستند که می توانند با رفتار سودجویانه و مجرمانه خود به منافعی دست یافته و جان و مال و امنیت روانی و فیزیکی مردم عزیز را به خطر اندازند، سخت در اشتباه بوده و به زودی خود را در پیشگاه قانون و پاسخگویی در مسیر عدالت خواهند دید.

بر این اساس بهتر است از تجربیات تلخ مجرمان که در گذشته راه آنان را پیمودهاند درس گرفته و مسیر رفته را دوباره طی نکنند که عاقبتی جز مواجهه با قانون در انتظار آنان نخواهد بود. زیرا در شرایط ویژه ای که کشور در آن قرار دارد هر گونه عمل مجرمانه از این دست مشکلات مردم را دو چندان کرده و گناهی بزرگ تر از گذشته را توسط مرتکبین در پی دارد و برخورد جدی تر و سخت تر و همچنین پاسخی در خور را از جانب پلیس به دنبال خواهد داشت.

علاوه بر این اعمال مجرمانه یاد شده فضای همدلی و ایثار و کمک مومنانه را تحت تاثیر مخرب خود قرار داده و حتی ممکن است زحمات بسیاری از زحمتکشان از جمله مسئولین، پزشکان ایثارگر و خیرین را تحت تاثیرات منفی قرار دهد که در این صورت قطعاً برخورد قاطع و جدی پلیس را به دنبال خواهد داشت تا ماه رمضان امسال مانند سالهای گذشته بدون مشکل خاصی برای مردم مومن میهن عزیزمان سپری شده و حتی به امید پروردگار و ایثار و همدلی و تعاون همگانی بتوانیم در پایان این ماه شکست کرونا را شاهد باشیم.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس