کد خبر 1066172
تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
چاقی نمایه

پژوهشگران آلمانی در بررسی جدید خود، این احتمال را مطرح کردند که شاید اضافه وزن با شدت ابتلا به ویروس کرونا در ارتباط باشد.

به گزارش مشرق، پژوهشگران مرکز دیابت آلمان با همکاری پژوهشگران بیمارستان کودکان بوستون و دانشگاه هاروارد پژوهشی را درباره ارتباط میان اضافه وزن، پخش نامتناسب چربی، نقص سلامت متابولیک و ارتباط این موارد با شدت کووید ۱۹ آغاز کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

ریه‌ چاق‌ها بهترین میزبان کروناست

پژوهشگران به این نکته اشاره کردند که بیشتر پژوهش‌های انجام شده در مورد کووید ۱۹، داده‌های مربوط به وزن افراد را ارائه نمی‌دهند. ارائه این داده‌ها، از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا می‌توان از آن‌ها برای تخمین زدن توده بافت چربی استفاده کرد.

این گروه پژوهشی در بررسی خود، به صورت مختصر به یافته‌های پژوهشی جدید اشاره کردند و در این پروژه نشان دادند که ممکن است اضافه وزن با شدت کووید ۱۹ در ارتباط باشد. یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که خطر افزایش شدت کووید ۱۹ در اثر اضافه وزن با بیماری‌های قلبی عروقی ارتباطی ندارد.

پژوهشگران در این پروژه، به تحلیل مکانیسم‌هایی پرداختند که این ارتباط را توضیح می‌دهند. یکی از این موارد، اختلال عملکرد تنفسی ناشی از اضافه وزن است که می‌تواند به مشکلاتی مانند کم اکسیژنی یا هیپوکسی منجر شود.

این پژوهش نه تنها به محاسبه شاخص توده بدنی می‌پردازد، بلکه دور کمر و سطح انسولین و گلوکز را نیز اندازه‌گیری می‌کند. این داده‌ها می‌توانند شرایط مهمی مانند پیش‌دیابت و مقاومت انسولین را نیز بررسی کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس