کد خبر 1065549
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
رضازاده

دارنده مدال وزنه‌برداری در بازی‌های پارالمپیک و پاراآسیایی از انتصاب حسین رضازاده به‌عنوان سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، 31 فروردین ماه بود که شروین اسبقیان، رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین در حکمی، حسین رضازاده را به‌عنوان سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری منصوب کرد.

رضازاده در حالی این پست را قبول کرد که از سال 1393 و پس از پایان دوره ریاستش بر فدراسیون وزنه‌برداری، پستی در ورزش نداشته و حالا سمتی را قبول کرده است که از 27 آذر 98 با سرپرستی محمدرضا میرشفیعی، ملی‌پوش پارا تیراندازی اداره می‌شد.

بیشتر بخوانید:

دفاع تمام قد رضازاده از آقای فساد

انتصاب رضازاده به‌عنوان سرپرست انجمن پارا وزنه‌برداری، انتقاد علی صادق‌زاده، ملی‌پوش و مدال‌آور سابق کشورمان را به دنبال داشت.

صادق‌زاده در این باره اظهار داشت: در پارا وزنه‌برداری امثال کاظم رجبی و مرتضی دشتی را داریم که قهرمان این رشته بوده‌اند و تجارب زیادی هم دارند، پس چرا در این‌گونه انتصابات به چنین نفراتی فکر نمی‌شود؟! سؤال من این است که رضازاده چه چیزی از وزنه‌برداری معلولان می‌داند که به این سمت منصوب شده است؟

وی با اشاره به اینکه وزنه‌برداران جانباز و معلول زیادی هستند که می‌توانند این مسئولیت را بر عهده بگیرند، ادامه داد: وقتی افراد سالم در انجمن پارا وزنه‌برداری پست می‌گیرند، به این معنی است که ما هم می‌توانیم در فدراسیون وزنه‌برداری و تیم‌های ملی این رشته مشغول به کار شویم؟ آیا رضازاده به‌عنوان قهرمان جهان و المپیک، چیزی از پارا وزنه‌برداری می‌داند که این پست را قبول کرده است؟ اگر او توانمند است، چرا در تیم‌های ملی رشته خودش از او استفاده نمی‌شود؟

دارنده سه مدال برنز در بازی‌های پارالمپیک 2008، 2012 و 2016 عنوان کرد: مگر امثال رواسی، آسترکی و رجبی که سال‌ها خاک این رشته را خورده‌اند، کمتر از رضازاده نسبت به پارا وزنه‌برداری آگاهی دارند؟ واقعاً علت انتخاب او چه بوده است؟ رضازاده خودش زمانی رئیس فدراسیون بوده و برای او خوب نیست که حالا سرپرست یک انجمن باشد.

صادق‌زاده گفت: همان‌طور که ما از تکنیک‌های وزنه‌برداری ایستاده اطلاع زیادی نداریم، رضازاده هم از تکنیک و شرایط وزنه‌برداری معلولان شناختی ندارد. افراد شایسته زیادی در داخل خانواده وزنه‌برداری جانبازان و معلولین هستند که می‌توانند مسئولیت انجمن را نیز بر عهده بگیرند. باور کنید رضازاده با این وضعیت که من می‌بینم، سرمربی تیم ملی هم می‌شود!

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس