کد خبر 1062653
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۳۲
قرنطینه

در صورتی که سیستم بهداشت درمان قوی داشته باشیم در چنین شرایطی احتمالاً می توانیم پایان قرنطینگی را اعلام کنیم.

به گزارش مشرق، برخی از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی معتقدند که باید از ظرفیت نگه داشتن مردم در خانه استفاده کرد، زیرا تعطیلی ها در حال سرکوب گسترش بیماری کرونا در کشورهای مختلف دنیا است.

بیشتر بخوانید:

هواداران ترامپ قرنطینه را تاب نیاوردند! +عکس

رعایت فاصله ها باید از جانب مردم برای قطع چرخه انتقال ویروس کرونا انجام شود. ما  هنگامی که قصد  داشته تعطیلی ها را تمام کنیم باید راه جایگزینی برای سرکوب و پیشگیری از  انتشار ویروس کرونا را  پیدا کنیم.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت معتقدند که  پیدا کردن فعالانه افراد ناقل با تست های آزمایشگاهی  زیاد و ایزوله کردن مبتلایان به بیماری کرونا همچنین پیدا کردن افرادی که با فرد مبتلا تماس داشته است ، باید سرلوحه برنامه های ما بعد از اتمام تعطیلی ها مد نظر قرار دهیم.

آموزش های عمومی باید بسیار قوی باشد اگر ظرفیت خوبی در جامعه باشد باید به مردم  آموزش های لازم  داده شود .

در صورتی که سیستم بهداشت درمان قوی داشته باشیم در چنین شرایطی احتمالاً می توانیم پایان قرنطینگی را اعلام کنیم. ابتدا توصیه نمی شود که تعطیلی پایان یابد زیرا اگر   بیمارانی که وارد بیمارستان می شوند سبب   اشغال کامل تخت های  بیمارستانی شده و  دیگر جایی برای پذیرش  مبتلایان و موارد جدید  وجود ندارد به همین دلیل  باید تحت هر شرایطی برنامه ریزی دقیقی برای اتمام تعطیلی ها داشته باشیم تا تختخوابی در مراکز درمانی وجود داشته باشد تا بیماران جدید بستری شوند و این بدان معنی است که یک مقدار ظرفیت خالی برای پذیرش دیگران در مراکز درمانی و بیمارستان ها خالی باشد.

 افرادی که با فرد مبتلا در تماس بوده باید  شناسایی  و آنها را قرنطینه کرد  که  بهترین راه راهکار کاهش تعطیلی به صورت گام به گام است. ما باید نتیجه اقدامات خود را بررسی کنیم اگر در این قسمت موفق بودیم باید به باز کردن بقیه قسمت های تعطیلی بپردازیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس