کد خبر 106043
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۸

دبيرکل جمعيت دفاع از ملت فلسطين در واکنش به موضعگيري اخير برخي رهبران حماس در قبال اتفاقات سوريه اين مواضع را اگرچه نادرست اما قابل جبران توصيف کرد.

به گزارش گروه بين الملل مشرق، "مجتبي رحماندوست" در گفت وگو با قدسنا، موضع گيري اخير حماس در قبال سوريه را نادرست اما قابل جبران توصيف کرد و گفت: به اعتقاد من، حماس به اعتبار يک نيروي مقاومت ضد اشغالگري در طول اين سالها برگ برنده هاي بسيار زيادي داشته که مهمترين آن، به رسميت نشناختن اسرائيل و نرمش سياسي در اوج شدت تحريم ها و اداره دولت در پنج سال گذشته است.

وي با بيان اينکه ما هيچ وقت هيچ دولتي را معصوم و بي گناه  نمي دانيم، افزود: جنبش حماس همچنان که در زمان مرگ صدام موضعي اتخاذ کرد که از نظر ما قابل قبول نبود اين بار هم متأسفانه با ناآگاهي موضع نادرستي نسبت به سوريه گرفتند که به هيچ وجه قابل قبول نيست.

مشاور سابق رئيس جمهور ادامه داد: ما  نسبت به عملکرد دولت ها و جريان ها "گزينش" مي کنيم و از اقدامات نادرست آنها انتقاد و از اقدامات مثبت آنها استقبال مي کنيم.

رحماندوست تصريح کرد: اين تفکيکها و اجتهاد کردن در برابر عملکرد اين گروهها باعث مي شود مسير را گم نکنيم و به عنوان مثال بشار اسد را به خاطر ارتکاب يک خطا  فاسد ندانيم و حماس را به خاطر يک موضعگيري نادرست طرد نکنيم.

وي با اشاره به اهميت جايگاه سوريه در محور مقاومت، سازش ناپذيري را اصل اساسي نظام سوريه دانست وافزود: بيل کلينتون رئيس جمهورامريکا در دهه 90 ميلادي ازحافظ اسد رئيس جمهور وقت سوريه  و ايهود باراک نخست وزير رژيم صهيويستي دعوت کرد تا با حضور وي درباره صلح مذاکره کنند. دراين جلسه کلينتون به حافظ اسد پيشنهادکرد که براي تحقق صلح بخشي از بلنديهاي جولان را به رژيم صهيونيستي واگذارکند،حافظ اسد در واکنش به اين پيشنهاد رو به رئيس جمهور آمريکا کرده وميگويد طرح شما به اين معناست که براي صلح بايد از بخشي از خاک کشورم بگذرم؟کلينتون درپاسخ ميگويد:"اساسا همه مذاکرات صلح به اين معناست".

رحماندوست تصريح کرد: در ادامه جلسه يادشده حافظ اسد در مقابل همه سوالات سکوت ميکند و زماني که علت را جويا مي شوند وي به رئيس جمهور آمريکا رو کرده وميگويدکه ازآن لحظه که از من خواستيد براي صلح از بخشي از خاک کشورم بگذرم من"کر"شده ام وموارد مطرح شده را نشنيده ام وپاسخ ديگري ندارم و در نهايت مذاکره را تمام شده اعلام کرد.

دبيرکل جمعيت دفاع از ملت فلسطين افزود: به همين علت وقتي يک کشور در اوج مواضع مقاومتي و ضد اشغالگري در بالاترين سطح سياسي باشد نبايد ترديد کنيم که دشمنان درصدد زدن چنين مباني هستند بنابر اين انواع پروژه ها را در قالب بسته اي طرح مي کنند،از داخل مردم حرکتهاي معارض را به راه مي اندازند ، از خارج کشور کمک تسلحاتي ميکنند ونظام آن کشور را با معارضيني که شکل نگرفته به رسميت مي شناسند که چنين نظامي را تضعيف و سپس ساقط کنند.


نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس