کد خبر 1059478
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
ناو هواپیمابر

رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌اند وزیر موقت نیروی دریایی آمریکا پس از درز سخنانش درباره فرمانده اخراج‌شده ناو روزولت پیشنهاد داده از سمتش استعفا کند.

به گزارش مشرق، رسانه‌ها گزارش داده‌اند «توماس مادلی»، سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکا که فرمانده اخراج‌شده ناو «یواس‌اس روزولت» را «احمق» خطاب کرده بود پیشنهاد داده از سمتش استعفا کند.

سخنان «توماس مودلی» روز دوشنبه به رسانه‌های آمریکا درز پیدا کرده بود. گفته می‌شود او در یک سخنرانی برای پرسنل ناوهواپیمابر «ئتودور روزولت» از فرمانده این ناو، «برت کروزیر»، انتقاد و او را «ساده‌لوح» و «احمق» توصیف کرده بود.

بیشتر بخوانید:

مبتلایان به کرونا در پنتاگون به ۲۶۵۷ نفر رسید

مقام ارشد آمریکایی فرمانده برکنار شده ناو روزولت را احمق توصیف کرد

سخنان مودلی بعد از آن صورت گرفته بود که کروزیر به دلیل افشاگری درباره شیوع ویروس کرونا در ناو روزولت از سمتش عزل شد.

مودلی در سخنرانی خود گفت:‌ «کاپیتان برت کروزیر بسیار ساده لوح یا احمق بود که این چنین ناو را هدایت می‌کرد.»

مقامات نیروی دریایی آمریکا پس از آن کروزیر را برکنار کردند که وی طی نامه‌ای به این نیرو خواستار حمایت از پرسنل این ناوهواپیمابر در پی شیوع ویروس کرونا در میان پرسنل آن شد.

مقامات آمریکایی علت برکناری فرمانده ناوهواپیمابر روزولت را نه به دلیل این نامه بلکه به دلیل درز آن به رسانه‌ها عنوان کرده‌اند.

سرپرست وزارت نیروی دریایی آمریکایی گفت که آیا فرمانده برکنار شده ناو روزولت از این موضوع آگاهی نداشت که ادعاهای وی درباره تامین منابع بیشتری برای کمک به قرنطینه ملوانان آلوده به ویروس کرونا در کشتی می‌تواند به ارتش آسیب برساند؟ 

ناوهواپیمابر روزولت در حال حاضر در سواحل گوام قرار دارد. بر اساس برخی گزارش‌ها دست کم ۲۰۰ نفر از پرسنل این ناوهواپیمابر به کرونا مبتلا هستند.

حدود دو هفته پیش این ناوهواپیمابر در بندر «دانانگ» ویتنام بوده و پرسنل این ناو نیز در ارتباط با ساکنان محلی بوده‌اند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس