کد خبر 1058614
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳
مدرسه کلاس درس دانش آموز مدارس

علیرضا کمرئی گفت: تا کنون سازمان سنجش تصمیمی درباره عدم برگزاری کنکور را اعلام نکرده است و آنچه در این زمینه ها مطرح می شود گمانه زنی است.

به گزارش مشرق، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در برنامه تلویزیونی تهران بیست، با تبریک روز جوان در خصوص تعیین تکلیف برگزاری کنکور گفت: این موضوع تصمیمش با سازمان سنجش هست و آنها کنکور را اجرایی می کنند ولی به جهت پیوستگی‌ای که کنکور با امتحانات پایه دوازدهم دارد و امتحانات باید شروع شود و به پایان برسد و دو هفته بعد کنکور برگزار شود، برای همین کنکور تابعی از بازگشایی مدارس است و حدس ما این است که امتحانات پایه دوازدهم در ایام خردادماه باشد و در بخش هایی از تیرماه هم ادامه پیدا کند و طبیعتاً آزمون سراسری باید بعد از امتحانات پایه دوازدهم باشد.

وی در خصوص این احتمال که امسال آزمون سراسری برگزار نشود و ملاک سابقه تحصیلی دانش آموزان باشد، بیان کرد: چیزی تا امروز مبنی بر این موضوع از سوی شورای سنجش و پذیرش اعلام نشده است و آنچه رسماً از طریق سازمان سنجش اعلام شود ملاک ماست. گمانه زنی هایی در حوزه بازگشایی مدارس، برگزاری امتحانات، برگزاری کنکور و… صورت می گیرد ولی مرجع ذی صلاح در این زمینه سازمان سنجش است و با آموزش و پرورش هم تعامل خوبی در این زمینه وجود دارد. از سوی دیگر ستاد ملی مقابله با کرونا زمان بازگشایی مدارس را باید اعلام کند.

بیشتر بخوانید:

کنکور با تاخیر برگزار می‌شود

کمرئی در پاسخ به این پرسش که فکر می کنید چه زمانی مدارس بازگشایی شود نیز بیان کرد: مساله تعطیلی مدارس در سطح بین المللی نظام های آموزشی دنیا را تحت تاثیر قرار داده است. ۸۰ درصد دانش آموزان در دنیا با اخلال در روند آموزشی رو به رو شده اند. در کشور ما نیز ۱۵ میلیون دانش آموز امروز به دلیل این شرایط بلاتکلیف هستند. آنچه برای ما اولویت است، سلامتی دانش آموزان است. هر زمان این تضمین را داشته باشیم که در کنار آموزش می توانیم سلامت دانش آموزان را صد در صد تضمین کنیم و در این مورد به نقطه تعادلی برسیم، آموزش را جاری خواهیم کرد. در صورت عدم داشتن تضمین برای سلامتی بچه ها هیچ اصراری به بازگشایی مدارس نداریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه تا ابتدای اسفندماه ۷۰ درصد آموزش در سطح مدارس رخ داده بود، در خصوص اینکه آیا با وجود چنین تراکمی در مدارس می توان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرد، گفت: اگر ما در تنگنای زمانی قرار بگیریم هم باید طبق پروتکل های وزارت بهداشت مدارس را بازگشایی کنیم. با این پروتکل هایی که در فاصله گذاری اجتماعی هست باید آموزش و پرورش رویه قبل خود را در صورت ادامه دار شدن شیوع ویروس و بازگشایی مدارس تغییر دهد و با رویه قبل نمی توانیم در فضاهای ۳۵ متری با ۳۵ دانش آموز پروتکل های موجود را رعایت کنیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که امروز رئیس جمهور مطرح کردند که در شهرهایی که از نظر شیوع ویروس وضعیت سفید دارند، آموزش کم کم می تواند آغاز شود نیز گفت: این وضعیت سفید برای وزارت بهداشت مشخص است و باید به ما آن را ابلاغ کنند و شهرها را نیز مشخص کنند و آموزش و پرورش بر مبنای آن و پروتکل وزارت بهداشت اقدام کند.

کمرئی در پایان گفت: ما در تلویزیون با همکاری شبکه چهار و شبکه آموزش از ۱۰ اسفند تا امروز ۸۳۸ برنامه را مشترکا روی آنتن بردیم و این یک کار منحصر به فرد بوده است. دانش آموزان زیادی نیز از آن بهره گرفته اند. ملاک ما این آموزش ها در کنار آموزش های مجازی و جزوات آموزشی است که در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس