کد خبر 1058182
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۵
فلسطین نمایه

رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطین به مناسبت روز کودک فلسطینی اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۰ تا کنون دستکم ۱۷۰۰۰ فلسطینی کم سن و سال را بازداشت کرده و ۲۰۰ نفر آنها هنوز در زندان هستند.

به گزارش مشرق، «قدری ابوبکر» رئیس کمیته امور اسرا و آزادگان فلسطینی به مناسبت روز کودک فلسطینی (فردا/ پنجم آوریل) اعلام کرد، رژیم صهیونیستی همچنان ۲۰۰ کودک و فرد کم سن و سال را در زندان‌های «عوفر»، «مجدو» و «دامون» نگه داشته و آنها را به شدت شکنجه می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

صهیونیست‌ها وزیر تشکیلات خودگردان را بشدت کتک زدند

بر اساس گزارش وبگاه «دنیا الوطن»، ابوبکر در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: رژیم اشغالگر اسرائیلی از سال ۲۰۰۰ تا کنون دستکم ۱۷۰۰۰ فلسطینی ما بین ۱۲ تا ۱۸ سال را بازداشت کرده است.

وی ادامه داد، رژیم صهیونیستی همنچنین بازداشت کودکان بسیاری را که سن آنها از ده سال تجاوز نمی‌کند، در کارنامه خود دارد.

ابوبکر سپس تصریح کرد، سه چهارم آنها به نوعی مورد شکنجه جسمی قرار گرفته‌اند و بر اساس آمارها و گواهی کودکان، همه بازداشتی‌ها هم در مراحل مختلف تحت شکنجه روانی قرار گرفته‌اند.

وی تأکید کرد، تخلف‌های انجام شده علیه کودکان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی لکه ننگی بر پیشانی سازمان ملل و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی است، سازمانی که از فراهم کردن کوچکترین حد حمایت از این کودکان ناتوان است.

ابوبکر در ادامه گفت، بیشترین آمار بازداشت کودکان مربوط به قدس است و روزانه دهها نفر از آنها دستگیر و به شکل غیرقانونی نگه داشته می‌شود. علیه برخی از آنها سیاست حصر خانگی، تبعید از قدس یا جریمه‌های مالی سنگین وضع می‌شود.

وی در پایان از سازمان ملل، شورای حقوق بشر، یونیسف و سازمان عفو بین‌الملل خواست با اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به این جنایت‌ها پایان دهند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس