کد خبر 1057762
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
فدراسیون فوتبال

به نظر می‌رسد که اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی در اختیار اعضای هیئت رییسه قرار می‌گیرد.

به گزارش مشرق، ایرادات وارد به اساسنامه فدراسیون فوتبال باعث شد تا فیفا به تعویق انتخابات اصرار بورزد و در نهایت به هدف خود برسد. تعویق انتخابات، اصلاح اساسنامه و تایید آن توسط فیفا و برگزاری انتخابات با اساسنامه جدید. 

در این بین شنیده می‌شود از همان روزهای ابتدایی تیم حقوقی وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال با جدیت کار را دنبال کرده‌اند و اساسنامه جدید و منطبق با اساسنامه فیفا تا حد زیادی تدوین شده و در مراحل پایانی قرار دارد. (البته اصلاح اساسنامه از یک سال گذشته و در زمان ریاست مهدی تاج شروع شده و در مقطعی با توقف همراه بود.)

بیشتر بخوانید:

اتحاد هیات رئیسه علیه تعلیق فوتبال

اما حالا اساسنامه جدید در مراحل پایانی نگارش قرار دارد تا بعد از آن در اختیار هیئت رییسه فدراسیون فوتبال قرار بگیرد. این اساسنامه ابتدا باید توسط هیئت رییسه تایید شود و بعد از آن به هیئت دولت برای تایید فرستاده شود.

هیئت دولت نیز بعد از تایید آن را به مجلس شورای اسلامی می‌فرستد. البته در این در قانون کشوری لحاظ شده که مجلس تصویب اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی در اختیار دولت قرار داده و احتیاجی به ارسال آن به مجلس نیست.

اما با توجه به حساسیت مجلس شورای اسلامی به بحث ورزشی علی‌الخصوص فوتبال ایران، به نظر می‌رسد که این اساسنامه به تایید مجلس شورای اسلامی نیز باید برسد. پروسه‌ای که حداقل دو ماه طول می‌کشد و پیگیری فراوان از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهد.

منبع: ورزش سه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس