سلاح بیولوژیک کرونا

بسیاری از تحلیل‌گران و زیست‌شناسان معتقدند ویروس کرونا احتمالاً توسط بشر ساخته شده است و شواهدی وجود دارد که احتمالاً کروناویروس در یک محیط آزمایشگاهی در ‏ایالات متحده ساخته شده است.

سرویس جهان مشرق - بر کسی پوشیده نیست که آمریکا در طول تاریخ خود سابقه سیاهی در استفاده از سلاح‌های ممنوعه شیمیایی و بیولوژیک دارد. برای مثال ایالات متحده از سلاح‌های بیولوژیک علیه بومی‌های آمریکایی استفاده کرده است، از جمله پتوهای آلوده به آبله. در جریان جنگ داخلی آمریکا، هر دو طرف از سلاح‌های شیمیایی از جمله گاز کلر استفاده می‌کردند. در جنگ ویتنام از عامل نارنجی و استفاده از بمب‌های شیمیایی در جنگ‌ عراق و سوریه. و سؤالی که اکنون توجه همه را به خود جلب کرده این است که آیا کووید۱۹ در آمریکا ساخته شده است؟

شبیه‌سازی کرونا به اسم «همه‌گیری سرخ»

در اوکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی وزارت بهداشت گزارشی از شبیه‌سازی یک ویروس مرگبار منتشر کرد. طبق شبیه‌سازی‌های انجام شده درباره سرعت انتشار این ویروس، ۱۱۰ میلیون آمریکایی در معرض ابتلا به آن قرار خواهند گرفت که از میان آنها، ۷.۷ میلیون نفر در بیمارستان بستری خواهند شد و ۵۸۶ هزار نفر فوت خواهند کرد. در واقع، وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا در حال آماده شدن برای چیزی شبیه به همه‌گیری فعلی کروناویروس بوده است. این مانور با اسم رمز «همه‌گیری سرخ» انجام می‌شد. این اطلاعات می‌تواند مدرکی دیگر برای این نظریه باشد که احتمالاً منشأ کروناویروس آمریکا بوده و سپس (عمداً یا غفلتاً) در چین منتشر شده است.

گلوبال تایمز چین روزنامه نزدیک به کمیته مرکزی حزب کمونیست چین از آمریکا خواسته اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت‌های آزمایشگاه بیوشیمیایی خود در فورت دتریک (مؤسسه تحقیقاتی والتر رید ارتش، WRAIR) در ژوئیه ۲۰۱۹ ارائه دهد. گزارش‌ها حاکی از این است که به دلیل عدم آموزش‌ کارکنان آزمایشگاه‌های کنترل بیولوژیک، این ویروس احتمالاً در اثر غفلت و سهل‌انگاری منتشر شده است.

گرگ روبینی کارشناس مسائل اطلاعاتی آمریکا که گفته بود این ویروس، از طریق مهندسی ژنتیک و به عنوان یک سلاح بیولوژیک در آزمایشگاه BSL-۳ دانشگاه کارولینای شمالی ساخته شده، در توئیتی نوشته است: رئیس‌جمهور ترامپ،  چرا به «ما مردم» روشن و شفاف نمی‌گویید که چه کسی آن را ساخته است؟ چرا با صدای بلند و شفاف نمی‌گویید که کروناویروس در آمریکا ساخته شده است؟ چرا با صدای بلند و شفاف نمی‌گویید که این ویروس، سلاحی بیولوژیک بوده و برای کشتار ساخته شده است؟

طبق اظهارات وی، «دولت پنهان» در بخشی از طرح خود برای «نابودی اقتصادی دولت آمریکا»، این ویروس را از کارولینای شمالی به چین، ایتالیا و ایالات متحده وارد کرده است. گرگ روبینی تصریح کرده که دکتر «آنتونی فاوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی در پیدایش کروناویروس دست داشته است.

سلاح بیولوژیک؟

ویروس پسگرد یا رتروویروس (ویروس‌های حاوی آران‌ای که از جمله آنها می‌توان به ویروس ایدز اشاره کرد) مانند مگس سرکه، موش سفید، اشریشیا کولی و ژنوم پلاسمید/ حلقه‌ای آن در یک طبقه ژنوم قرار می‌گیرد. این ویروس برای تکثیر سریع در آزمایشگاه با مهندسی ژنتیک مناسب است. تصور اینکه یک همه‌گیری جهانی در نتیجه جهش ژنتیکی در مگس سرکه یا موش‌های سفید ایجاد شود، به همان اندازه احمقانه است که ادعا شود همین اتفاق در مورد ویروس پسگرد افتاده است.

عوامل مختلفی در این رابطه وجود دارد: زمستان گرم و تابستان خنک پیش‌رو، شیوع بیماری در ووهان؛ جایی که آزمایشگاه‌های تسلیحات بیولوژیک وجود دارد، تحقیقات گسترده آمریکا برای اصلاح ویروس‌های پسگرد در خفاش‌ها و قرار دادن آنها در ژنوم انسان. با در نظر گرفتن همه اینها، دست‌ساز بودن کروناویروس فعلی محتمل به نظر می‌رسد.

بر اساس گزارش منابعی که در صنعت پزشکی فعال بوده و در مطالعه کووید-۱۹ شرکت داشته‌اند، ویژگی‌های خاص کروناویروس جدید (جهش سریع، تضعیف تدریجی و غیره) نشان می‌دهد که این ویروس مصنوعی بوده و در آزمایشگاه ساخته شده است. کسانی که از این بیماری نجات پیدا می‌کنند، مشکلاتی در ریه (فیبروز) پیدا می‌کنند و ژنوم آن پتانسیل تبدیل شدن به سرطان را دارد. بنابراین، خطر واقعی برای نجات‌یافتگان این بیماری، در آینده خواهد بود.

به لحاظ نظری، کروناویروس جدید کاملاً مناسب استفاده به عنوان سلاح بیولوژیک است. این ویروس تنفسی است، یعنی بطور مؤثری انتشار پیدا می‌کند. دوره نهفتگی آن نیز طولانی است. کروناویروس مراحل اولیه بیماری را تحت کنترل می‌گیرد و می‌تواند واکنش سیستم ایمنی بدن را در همان مراحل اولیه سرکوب کند. وقتی تکثیر آن از میزان خاصی فراتر رفت، سیستم ایمنی تحریک می‌شود، اما نوعی واکنش ایمنی سیستمیک نشان می‌دهد. این واکنش به حدی قوی است که به ریه‌ها آسیب وارد می‌کند. سیستم ایمنی چنان پاسخ قدرتمندی می‌دهد که در ریه‌ها ورم ایجاد شده و حجم حیاتی آنها به حداقل کاهش می‌یابد. در نتیجه، نفس کشیدن برای قربانی غیرممکن می‌شود.

البته برخی رسانه‌های آمریکایی و مهم جهان، هرگونه استدلالی مبنی بر ساختگی بودن این ویروس را به سرعت رد کردند. به عنوان مثال، محققان آمریکایی و چینی یک مقاله هندی را که ادعا کرده بود چهار جاگذاری ژنتیکی منحصربه‌فرد در کووید-۱۹ صورت گرفته، مورد انتقاد قرار دادند. بر اساس این مقاله، همه این چهار جاگذاری ژنتیکی شبیه به باقیمانده‌های آمینو اسیدی هستند که در پروتئین‌های ساختاری کلیدی HIV-۱ یافت می‌شوند، بنابراین تصادفی بودن ماهیت آنها بعید به نظر می‌رسد. این یعنی ممکن است ویروس ساخته شده باشد. اما شاید این دانشمندان می‌خواهند چیزی را پنهان کنند؟

یک آزمایش خطرناک

در سال ۲۰۱۵، پروفسور رالف بریک، رئیس بخش اپیدمیولوژی دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل، یک کروناویروس کایمرا (متشکل از ژن‌های غیرمشابه) ساخت و با انتشار مقاله‌ای، خطر بالقوه آن را نشان داد.مجله نیچر نیز به تهیه گزارشی از این آزمایش پرداخت. در واقع محققان با عبور دادن ویروس سارس از پروتئین سطحی SHC۰۱۴ در خفاش‌ها، یک کروناویروس ترکیبی ساخته بودند. نتیجه، ویروسی جهش‌یافته بود که به سرعت و فعالانه در سلول‌های انسانی رشد می‌کند و به شدت مرگبار است. این کشف، بحث‌های داغی را در جامعه علمی به راه انداخت. در آن زمان دانشمندان معتقد بودند که ممکن است این ویروس مرگبار از آزمایشگاه درز کرده و جان افراد زیادی را بگیرد. از آنجایی که آزمایش مذکور پس از آن انجام گرفت که مقامات آمریکایی، ضرب‌الاجل تأمین مالی تحقیقات روی ویروس‌های آنفلوانزا مانند سارس و مرس را سال ۲۰۱۴ اعلام کردند، انتقادهایی را در این رابطه نیز در پی داشت. چون به نظر می‌رسید که دولت آمریکا در این مورد استثنا قائل شده است. ریچارد ایبرایت، متخصص زیست‌شناسی مولکولی و کارشناس دفاع بیولوژیک در دانشگاه راتگرز در پیسکتاوای ایالت نیوجرسی می‌گوید: تنها اثر این کار، ایجاد خطری جدید و غیرطبیعی در آزمایشگاه است. بنابراین ما [آمریکایی‌ها] تحقیقاتی علمی انجام داده‌ایم که احتمال ایجاد ویروسی مرگبار بر اساس کروناویروس یافت شده در خفاش‌های چینی را ثابت می‌کند. این تحقیقات در آمریکا انجام گرفته و اگرچه انجام این نوع تحقیق ممنوع بوده، اما دولت برای آن استثنا قائل شده است.

طی ۴ سال، آمریکا شبیه‌سازی‌هایی انجام داد که بر اساس آن، این ویروس در چین شیوع پیدا کرده و در خود آمریکا به مرگ نیم میلیون نفر منجر می‌شد. طی این مانور، گزارش‌هایی از انحراف احتمالی سلاح‌های بیولوژیک از آزمایشگاه نظامی واقع در فورت دتریک نیز وجود داشت. چند ماه بعد، چین شیوع نوعی بیماری را تجربه کرد که گفته می‌شد کروناویروس جهش‌یافته خفاش‌ها عامل آن بوده است. آیا ممکن است که این تنها یک تصادف ساده باشد؟

چرا صاحبات قدرت و ثروت آمادگی داشتند؟

با توجه به تشدید همه‌گیری کروناویروس در آمریکا و سراسر جهان، سقوط بازارها نیز همچنان ادامه دارد. جالب است که نمایندگان نظام سیاسی آمریکا پیشتر از شیوع این بیماری همه‌گیر آگاهی داشتند. بر اساس گزارش فاکس نیوز، سناتور «ریچارد بر» و سناتور «کلی لوفلر» قبل از سقوط آزاد بازارها در اثر شیوع کروناویروس، میلیون‌ها دلار سهام خود را به فروش رساندند. هر دوی آنها از اعضای کمیته بهداشت سنا به شمار می‌روند و «ریچارد بر» رئیس کمیته اطلاعات سنا نیز هست. شوهر سناتور «لوفلر»- «جفری اسپریچر»- نیز ریاست بازار بورس نیویورک را به عهده دارد.

در سال ۲۰۱۵، «بیل گیتس» مولتی میلیاردر آمریکایی در مورد احتمال وقوع یک همه‌گیری جهانی هشدار داده و گفته بود که کشورها آمادگی چنین اتفاقی را ندارند. او در سخنان خود به فاجعه‌ای جهانی اشاره کرده بود که شبیه جنگ هسته‌ای نیست و می‌تواند به شکل یک بیماری همه‌گیر ظاهر شود. «بیل گیتس» در پایان سال ۲۰۱۸، یکبار دیگر نگرانی خود را از یک بیماری همه‌گیر جدید ابراز داشت و حتی از چین به عنوان منشأ آن نام برد. همچنین این میلیاردر آمریکایی اظهار داشت که ویروس چینی جدید، حدود ۳۳ میلیون نفر را خواهد کشت. این در حالی است که «گیتس» از طرفداران کاهش جمعیت شناخته می‌شود. پژوهشگران قبلاً از ارتباط بین بنیاد «بیل و ملیندا گیتس» و مؤسسه «پیربرایت» انگلستان خبر داده بودند. این مؤسسه در سال ۲۰۱۵، درخواست ثبت اختراع کروناویروس زنده را مطرح کرده بود که در سال ۲۰۱۸، تائید شد.

در پایان باید یادآور شد که هنوز مدرک موثق و مستقیمی مبنی بر اینکه کروناویروس جدید، یک سلاح بیولوژیک آمریکایی است وجود ندارد. نظریه‌ای که آن را سلاح بیولوژیک چین می‌داند نیز شواهد مستقیمی در دست ندارد. اما شواهد فرعی حاکی از آن است که احتمالاً کروناویروس در یک محیط آزمایشگاهی در ایالات متحده ساخته شده است.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 7
 • IR ۰۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  61 94
  نزدیک به 35 سال هس که میگن ایدز هم توسط آزمایشگاه در آمریکا تولید شده.تا همین امروز نه آزمایشگاه و نه فرد و نه کشور منتشر کننده مشخص نشده
  • CH ۱۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   دم امریکا گرم
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   34 32
   آزمایشگاه فورت دیتریک در ایالت مریلند محل ساخت ویروس ایدز و کرونا اگه مشکلی بود پیغام بذار
  • قریشی IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   46 17
   خوش بحال امثال شما، من خیلی وقتا میخوام مثل شماها بشم ولی دوز خریت من به حد شما بالا نمیره! ... همه محققین دنیا اعتراف کردند که اولا ساختگیه دوما به احتمال بسیار بالا ساخته دست امریکاست اونوقت یه عده کاسه لیس ابله این یافته های علمی رو رد می کنند ...
  • BZ ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   46 71
   کشوری که میاد ماسک یک کشور دیگری رو مصادره میکنه برای مردمش بخاطر مردمش. حالا چرا بیاد ویروس بسازه. . شما امریکا ستیز هستید. کسی محل تون نمیزاره
  • IR ۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   16 50
   جالبه که هر مشکلی ربط میدید به آمریکا بعد میگید آمریکا هیچ غلطی نمیتونه بکنه !
  • US ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   37 8
   اونایی که طرفداری آمریکا رو میکنن معلومه اصلا تو باغ نیستن و نمیدونن چه خبره. یه جنگ بزرگ میان گلوبالیست‌ها یا همون دیپ استیت با ملی گراها در جریانه. این ویروس کرونا هم قصه داره. یکم مطالعه و تحقیق کنید همه چیز به هم ربط داره. در مورد Q یا Qanon تحقیق کنید تا بفهمید تو آمریکا چه خبره
  • فقط ایران ۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   16 16
   اقای قریشی حد اقل 10 گزارش از چین ودیگر کشور ها توی رسانه های مختلف ایرانی وخارجی پخش شد که این ویروس از خفاش به مورچه خار پولکی وبعد به انسان انتقال پیدا کرده است در ضمن خدمتتان عرض کنم نقشه ژنتیکی وجود دارد که از ردش می توان نفر اول مبتلا را پیدا کرد که چینی ها اون را هم پیدا کردن در بازار فروش حیوانات در چین در ضمن شما چماق به دست ها تازه گیها خیلی بی تربیت شدید چی شده....
  • سرباز IR ۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   9 0
   شما اگه یه مطالعه ای درمورد اپیدمی های جهانی بکنی میکروب ها یا واگیرشون بالا بوده و کشندگیشون خیلی کم بوده مثل ویروس سرماخوردگی و یا واگیرشون پایین بوده و کشندگیشون بالا مثل طاعون آنفلانزا یا وبا و همچین ویروسی در تاریخ سابقه نداشته بعدشم این چینی ها هزار ساله دارن خفاش می خورن چرا الان در کل یا کار آمریکاست یا چین یا روسیه حالا عمدا یا سهوا .الله اعلم
 • GB ۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  کشوری که یک توئیت رئیس جمهوری‌اش قیمت نفت را در کم‌تر از دو ساعت تا ۳۰٪بالا می‌برد، برای کنترل جهان به این چیزها احتیاجی ندارد. جهان با "رسانه" در کنترل آمریکاست. زمانی می‌فهمیم با آمریکا چندچندیم که می‌بینیم در رسانه ملی روی تصاویر جهادگران پزشکی، موسیقی کاپیتان مارول گذاشته‌اند.
  • IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   85 8
   آفرین به نکته ی خوبی اشاره کردی. فقط همیشه اینو هم برای خودت و هم اطرافیان ( که خیلی مهم تره، چون خودت از قرار معلوم متوجه شدی) خودت تکرار کن. این ابر قدرتی که فک میکنن واقعی هست با همین رسانه خودش رو این چنین به دنیا مخابره می کنه و الا در میدان عمل به وضوح داریم می بینیم چیکاره ست..این ابر قدرت شما برای ما فقط رسانه ست، فیلمه، هالیووده نه بیشتر.. می گن یارو با سیلی صورت خودش رو سرخ نگه می داره، حالا امروز و همه روز کشوری هست که رئیس جمهورش توئیتی ـــه
  • سعید IR ۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   43 21
   خب با همین رسانه عراق، افغانستان،سوریه و یمن رو از راه دور هدایت کنه. دیگه چه نیازی به این همه لشکر کشیه؟
  • IR ۱۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   16 9
   تا وقتی افرادی مثل تو هستن که کشور هالیوودی امریکا رو باور میکنن، امریکا هم راحت می تازونه. اما یه کرونا میتونه این هایلیوود رو نابود کنه. راستی به ترامپ بگو یه توییت بزنه جلوی کشته شدن 200هزار نفر رو بگیره :))
 • رضا IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  توهم همه جا پرسه میزند فعلا که آمریکا بیشترین مشکل را دارد و چین بیشترین استفاده را
  • IR ۱۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   6 12
   باشه. راحت باش
  • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   4 6
   در متن نوشته شده که دولت پنهان این ویروس رو برای نابودی اقتصاد امریکا ساخته و قرار بوده در آمریکا شیوع پیدا کنه ولی اشتباهی در چین منتشر شده
  • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   0 5
   باشه تو هم احمق باش
 • US ۱۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  چقدر مغز شما مریض است خدا شفایتان دهد مسلمان باشی و این افکار را داشته باشی تو را به خدا به اسلام ضربه نزنید والله اسلام ما دین خوبی است مثبت اندیش است دشمن تراش نیست پیامبر به ما مکر و دروغ و توهم یاد نداده است
  • IR ۱۰:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   43 21
   اون اسلامی که می خوای به خورد ما بدی آمریکاییه، بذارش در کوزه آبش رو بخور.. نوع انگلیسیش رو هم داریم، ضریح لیس می زنه، حالا تو کدومش رو دوس داری؟!!
  • IR ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   15 13
   خیلی احمقی!
  • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   32 12
   آخه مسلمان آمریکایی......................... آدم یاد ابو موسی اشعری میوفته.
  • امیر IR ۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   24 18
   یادمان نبود شما پیرو اسلام داعشی هستید ایدئولوژی « همه یا باید با نظر من موافقت کنند یا باید بمیرند » متاسفم واقعا
 • CA ۱۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  14 14
  این ویروس دقیقا برای محک زدن چین و البته ایران ساخته شده توسط مهندسی معکوس ژنتیک که مقاله های بسیار متعددی در مورد آن هست و به هیچ عنوان اتفاقی نیست که ویروس کرونا که یک سرماخوردگی معمولی هست به چنین جهش خطرناکی بصورت اتفاقی برسد. چطور امکانش هست این ویروس مثل سارس به سیستم قفل شدن روی رسپتورهای خاص سلولهای ریه یک دفعه دست یابد٬!!!!!! مثل این میمونه که یک انگشت شبیه کلید یک قاب صندوق پر از پول شود!!!!! بنظر شما چقدر این احتمال وجود دارد که بصورت اتفاقی این موضوع اتفاق بیفتد!!!!!! این موضوع کرونا تجهیز شده به این سیستم قفل رو روی رسپتورهای خاص سلولهای ریه احتمالش حتی از این مثالی که زدم کمتر هست حالا برای درک موضوع این را گفتم تا همه متوجه بشوند که این اتفاق چقدر غیرمحتمل هست. یک ویروس کرونا معمولی حداکثر جهشی که بکند این هست که در محیط مثلا مخاطی کمی بیشتر ایجاد حساسیت برای التهاب و حمله سیستم ایمنی بنماید نه اینکه کلا به یک چنین مکانیسمی مجهز گردد.برای همین از دست چین عصبانی هستند چون توانسته این بیماری را کنترل کند در صورتی که خود این کشورها به این بیماری آلوده شدند. چون به هر حال میدانستند که توان رقابت با چین را ندارند و میخواستند محک بزنند.
 • IR ۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  69 44
  مشرق کمتر خودتو مسخره کن !
  • IR ۱۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   12 6
   شعورت در همین حد هست توقع بیشتری از امثال تو نداریم
 • IR ۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  23 2
  در متن نوشته شده که دولت پنهان این ویروس رو برای نابودی اقتصاد امریکا ساخته و قرار بوده در آمریکا شیوع پیدا کنه ولی اشتباهی در چین منتشر شده. یعنی امریکا برای نابودی خودش ویروس ساخته؟ میشه بیشتر توضیح بدید
 • علی IR ۱۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  84 22
  کلا همه مشکلات دنیا زیر سر امریکاست بخصوص مشکلات داخلی ایران بسه دیگه چهل ساله ملت را گذاشتید سرکار ملت خسته شدند میفهمی خسته میفهمی خسته میفهمی خسته میفهمی خسته میفهمی خسته
  • IR ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   27 21
   اگه مطمئنی که عمده مشکلات دنیا زیر سر آمریکا نیست واقعا باید به خودت شک کنی با فجایع عیانی که آمریکا و متحدانش در دنیا ایجاد کردن فقط یه فلان! تاثیر نکبت آمریکایی رو رد میکنه
  • IR ۱۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   14 25
   من هم خسته ام خسته از شیطان و عُمالش خسته از ساده لوحا که اقدامات شیطان رو موثرتر میکنن خسته از خائنها که یاران کثیف شیطان هستن خسته از آمریکا و دوستدارانش که به شیطان تبدیل شدن خسته از شیطان و خسته از مردمی که خواستار قلبی ظهور حجت خدا نیستن خسته از این دنیای کثیف که مردم به کثافتش راضی شدن خسته .....
  • IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   0 11
   بیشتر انگار از پروپگاندا و فشار روانی دشمن خسته ای.
 • IR ۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  44 13
  خیر سلاح بیولوژیک چینی است
  • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   9 6
   احسنت کاملا موافقم.
  • IR ۱۶:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   15 2
   زبونت رو گاز بگیر کشور د‌ست و برادر و مسلمان پرور(اردوگاه های عقیدتی اجباری برای اویغورها)و این حرف ها؟!
 • علیرضا IR ۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  15 9
  به عنوان یک بایولوژیست، احتمال دستکاری و سنتزی بودن ویروس بسیار بالا هست و با پیشرفت مهندسی ژنتیک و ساخت و توسعه تجهیزات با دقت و سرعت بالا امکان دستکاری اطلاعات ژنتیکی و کلونینک و تایپینک بسیار زیاد و سریع شده، ولی نکته مهم این است که فقط زمانی امکان اثبات دستکاری ژنتیکی وجود دارد که سوش اولیه وحشی وجود داشته باشد در غیر این صورت با داشتن سویه های جهش یافته چیزی را نمیتوان اثبات کرد، برای ساخت و ترکیب اطلاعات ژنتیکی چند ویروس نیازی به ازمایشگاه سطح 4 زیستی یا پروتکل های سازمان سیا نیست و در ازمایشگاه های معمولی با تجهیزات مهندسی ژنتیک هم امکان ساخت آن وجود دارد، مهمترین کار ساخت واکسن این ویروس است که با توجه به نوع ویروس که RNA ویروس است واکسن هم در بهترین حالت فصلی خواهد بود مانند انفولانزا، دنبال مقصر گشتن فقط منابع کشور را هدر میدهد، تجربه کرونا نشان داد که کشور اماده جنگ بیولوژیک نیست و بهترین کار ساخت سلاح های بیلوژیک مناسب برای ایجاد بازدارندگی زیستی است.
  • CA ۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   5 12
   حالا جای بحث نیست شما به من بگو که کدوم کشور آماده بوده که ایران آماده باشد! علت در این هست که سیستم لیبرال با نوع توسعه آسیب زا خود باعث عدم آمادگی کشورها نه تنها به پاندمی و اپیدمی ویروس بلکه احتمال برخورد شهابسنگ هم هست ولی هیچ آمادگی برای دفع این خطر نداریم در ضمن با این مشکلات توسعه ای نابود کننده منابع حتی احتمال مشکلات بیشتر هم هست که فعلا برای ما غیرقابل پیش بینی میباشد چون اطلاعات ما از ساختار زمین و خورشید نیز و حتی عالم بسیار بسیار ناقص هست و مهمترین بخش قضیه دستکاری علوم در جهت خواست لیبرال ها میباشد که این از همه چیز خطرناک تر هست حال فیلم های هالیوودی خیالی بماند که بیشتر این فیلم ها در حالت عادی ضرر ده هستند یعنی تقریبا نود درصد و فقط با کمک لیبرال ها هست که ادامه بقا میدهند این به معنای شستشوی مغزی نود و نه درصد جامعه هست و این یک جامعه بی کیفیت میسازد که برای بقا بشر خطرناک هست
 • IR ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  37 3
  آخه چرا باید آمریکا اینجوری خود زنی کنه؟؟!!! اگر بیولوژیک هم باشه بیشتر میخوره از آزمایشگاه اربابتون در رفته باشه. با فروش حیوانات مورد آزمایش شده به خاطر چند دلار بیشتر یا دفع نامناسب از فاضلاب و آشغالها. چرنوبیل هم زیادی اطمینان داشتن از امنیتش ولی معلوم شد اشتباه بوده.
 • IR ۱۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  52 16
  احمق های بی مغز متوهم خیلی احمقید که آمریکا آن رابسازد و خودش را بدون آمادگی درگیر کند
  • IR ۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   4 11
   وقتی یکی دوهفته مونده به انتخابات آمریکا واکسنشو تو دستای کثیف ترامپ دیدی ، البته بعد از اینکه آمریکاا و اروپا رو از دست جامعه ی سالمند و بیمه بگیر خلاص کرد پی به حماقتت می بری .
  • CA ۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   1 2
   یکی از کارهایی که آمریکا در مورد مردم خودش انجام میده کشتن افراد بظاهر بدردنخور جامعه هست یعنی افراد پیر جامعه تا هزینه ها را سبک کند. شما به من بگو چرا خودکشی با کمک پزشک بصورت قانونی وجود دارد آن هم برای افرادی که از نظر ژنتیک مشکلاتی دارند!!!!! برای همین برای لیبرال ها یک آرزو بود که چنین اتفاقی بیفتند
 • DE ۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  39 33
  چی چی دمشون گرم! معلومه تو هم مثل اون جنایتکارها میخوای شریک جرمشون بشی .با کرونا ویروس بیشتر ادم های فقیر و کم درامد از بین می روند! این خوشحالی داره؟
 • افرا IR ۱۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  23 2
  تراکنش یک ذهن هالیودی نارسیس ؟که درانتهای می نویسه هنوز مدرک موثقی نیست .اگه مدرکی نیست این خزعبلات چیه؟اگه مدرکی هست پس متن آخرت چیه؟ خوددرگیر مردم آزار.
  • US ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   2 10
   مگه دیوونن که مدرکی از خودشون به جا بزارن. ولی چندتا ایونت مثل ۲۰۱ و همه گیری سرخ درست چند ماه قبل از شیوع کرونا گذاشته بودن و توش کرونا رو شبیه سازی کرده بودن. هر عقل سلیمی باید اینو میفهمه که با هم ارتباط دارن
  • IR ۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   1 10
   به اربابت توهین شده. خیلی تند پارس میکنی.چطوره که در11 سپتامبر 4هزارکارمند صهیونیستی فقط اونروز سرکار نیومدند اما 5 هزارامریکائی مردند. ایابرا حکومتشون مهم جان مردم بود یاهدفشون.مگه نه اینکه معتقدند دو سوم انسانها باید بمیرن تا مشیح بیاد
  • CA ۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   0 0
   نیازی به مدرک نیست چون تحریم های نانوشته نیازی به مدرک ندارند و وقتی اجماع بین المللی کشورهای مستقل بدست آید یک مکانیسم تحریم نانوشته علیه کشوری که این کار را انجام داده اجرا میشود شما نگاه کنید ببینید که کدام کشور در حال سقوط اقتصادی هست البته به اسم کرونا!!!!!!
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  13 2
  مشرق بیا این قصه باحالت رو بده شرکت کاپ کام تا رزیدنت اویل هشت رو باهاش بسازن. کلی هم درامد گیرت میاد بخدا
  • US ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   2 14
   اتفاقا هفته پیش Resident Evil 3 منتشر شده و دقیقا توش موضوع همه گیری و یه ویروس خطرناک که همه رو مبتلا میکنه رو مطرح کرده. همه میدونن کار آمریکاست. همه شواهد و مدارک نشون میده کار آمریکاست اما مشکل اینجاست که هیچ جوری نمیشه ثابتش کرد. راه فرار و انکار زیاد داره. چون دیده نمیشه.
 • حسين DE ۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  3 14
  هنوز چيزى اثبات نشده،ولى بعضى وقتها براى اثبات موردى نياز به اسناد و مدارك محكمه پسند هم نيست،سيستم سياسى حاكم بر آمريكا به چيزى كمتر از سلطه و برترى كامل بر كل جهان راضى نيست وبراى رسيدن باين هدف دست به هر نوع جنايتى ميزند،كارنامه وعملكرد جنايتكارانه آمريكا در طى چندين دهه اخير گواهى بر اين مدعاست،ساخت انواع بمبهاى شيميائى و استفاده از آن در جنگها توسط آمريكا كه مغاير با تمامى كنوانسيونهاى بين المللى است طبيعى است كه انگشت اتهام را بسوى آمريكاى جنايتكار نشانه رود،آمريكا به هر دستاويزى تلاش ميكند سلطه خود را بر جهان اعمال كند،ولى جهان هم تغير كرده بدون دادن شعارهاى آن چنانى برترى آمريكا بر جهان بپايان رسيده والآن دارند دست پا ميزنند ولى دشمن را نبايد دست كم گرفت و ضعيف پنداشت و همچنين نبايد آنرا بزرگ نمائى كرد.
 • IR ۱۵:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  4 14
  درآمریکا واروپا هزاران نفر با این ویروس کشته شدند . اگر یک آمریکایی با یک عملیات تروریستی کشته شود آمریکا زمین وزمان رابه هم می دوزد تاعامل را پیدا کند ومجازات کند . اما دراین مورد آمریکا هیچ حرفی ازعامل اصلی این جنایت جهانی نمی زند ، بی گمان ریگی درکفشش وجوددارد که جیکش درنمی یاد
 • IR ۱۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  1 11
  تکنولوژی این ویروس بسیار جلو تر تکنولوژی بشر هست .شاید گروههای خاصی در آمریکا یا چین باشند شاید خود دولت مستقیما دست نداشته باشه . اما این ساخت بشر هست یا نه . این ویروس برنامه ریزی شده و هدفمند کار میکنه .کل اقتصاد یک کشور نابود میکنه و تلفات سنگینی از خودش بجا میزاره و ازمهمتر خونسردی سران کاخ سفید در مواجه با این ویروسه انگاری میدونن قراره چه اتفاقی بافته. ما با نوعی تروریسم مدرن سرو کار داریم
 • DE ۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 16
  باید ویروسی بسازیم که‌ ژن امریکائی و اروپائی ها رو به خصوص انگل ستان کثیف رو نابود کنه تا بشریت از دست این حرامزادههای کثیف نجات پیدا کنند .مرگ بر امریکا شیطان بزرگ و صهیونیست های لجن مانند روتشیلد راکفلر بیل گیتس خانواده لوان و غیره به امید نابودی کامل این شیاطین
  • امیر IR ۲۱:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
   1 1
   داعش ایرانی
 • NZ ۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  1 0
  آزمایشگاهی که این سلاح را تولید کرده واکسن آنرا هم تولید کرده. بنابراین واکسن زمانی رونمایی می شود که اذهان پردرد ملتهای درگیر این بیماری برای باور یک نمایش هالیوودی بعنوان یک حقیقت نجات دهنده تسلیم محض باشند. حال اگر ما بتوانیم قبل از چنین نمایش کثیفی جواب غیر منتظره بدهیم تمام سناریو طرف مقابل دود می شود. البته راه دشواری است.
 • IR ۱۸:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  2 11
  بر پدرت لعنت آمریکا
 • سید مهدی US ۱۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  13 3
  بازم یه مقاله پامنقلی از مشرق
 • 1062834933 IR ۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 0
  یادتون رفته امریکا بمب اتمی روزاپن انداخت
 • IR ۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  1 1
  امریکا برای تسلط و چپاول جهان ازهیچ جنایتی دریغ نمی کند و این توهم نیست ، حتی اگر نصف مردم خودش را هم قربانی کنه، تعجب اوره که خیلی ها فکر میکنند مردم امریکا برای توطئه گران بیرحم اهمیت دارند.
 • آذربایجان وپیرامون-در انتظار بهار IR ۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  5 0
  سلام-شما خودتان در بند آخر اذعان دارید هنوز معلوم نیست این ویروس ساخت امریکا یاچین باشد در نگاه میدانی علی رغم هجوم اولیه در چین این کشور بهتر توانسته این ویروس را کنترل کند وعمدتا در منطقه وهان بوده ونگذاشته به یک میلیارد وچند صد میلیون تسری یابد این خیلی مشکوک است اما ویروس غرب وامریکا را در نوردیده وهمچنان می تازد با وجود این به قول شما هنوز چیزی پابت نشده نباید -نه خیر عصای موسی (ع) حقیقی بود واین ویروس عذاب عام الهی در زمین به نظر می رسد
 • IR ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۷
  0 3
  ای تو روحتون که توهماتتون پایانی ندارد.! خریت به .... نیست!
 • اى سى من IR ۱۵:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۸
  0 0
  بدون هوش مصنوعة لطفا . فيلم شيوع أمريكا با بازى دراستين هوفمن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس