روحانی

رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که با همکاری مردم این روزها را سپری کرده و نیمه شعبان که جشن میلاد حضرت ولیعصر(عج) است جشن پایان کرونا در کشور باشد.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز و پس از پایان نشست ستاد اقتصادی دولت در جلسه ویدئوکنفرانسی با استانداران ، روسای ستادهای مقابله با کرونا ، اعضای کادر درمانی و حوزه بهداشت و درمان در استانهای قزوین، آذربایجان شرقی، البرز و یزد در جریان وضعیت کنونی این استان‌ها و اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و همچنین درمان مبتلایان به این ویروس قرار گرفت.

روحانی در ارتباط تصویری با بیمارستان ولایت قزوین درباره روند مراجعه بیماران به این مرکز درمانی و چگونگی ارائه خدمات درمانی به مبتلایان ویروس کرونا و همچنین اقدامات انجام شده در راستای رعایت مسائل ایمنی برای کادر درمانی و پزشکی فعال در این بیمارستان از دکتر کریمی رئیس بیمارستان ولایت سوالاتی را مطرح کرد.

بیشتر بخوانید:

روحانی: حدود ۲۰ هزار تخت بیمارستانی خالی در اختیار داریم

رئیس  بیمارستان ولایت قزوین در پاسخ به سوالات رئیس جمهور با بیان اینکه روند مراجعه بیماران و بستری آنها رو به کاهش است، گفت: خوشبختانه از لحاظ ارائه خدمات برای درمان بیماران مبتلا به ویروس کرونا مشکل چندانی وجود ندارد و پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی این مرکز به طور شبانه روز در حال تلاش برای ارائه خدمات به مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان دارای 309 تخت بستری و دارای کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی بوده و در مجموع 750 نفر کادر پزشکی ، پرستار، پشتیبانی و پرسنل دارد، اظهار داشت: هم اکنون 75درصد از پرسنل این بیمارستان در بخش‌های مربوط به بیماری کرونا مشغول به خدمت هستند و با توجه به پیش‌بینی‌ها مبنی بر احتمال روند رو به افزایش بیماران در روزهای آینده در بخش‌های ویژه از جمله آی.سی.یو و سی.سی.یو نیاز به تجهیزات و امکانات مورد نیاز احساس می‌شود.

روحانی با قدردانی از تلاش‌های پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این بیمارستان اقدامات آنها را ارزنده توصیف کرد و گفت: امیدواریم با تلاش پرسنل فداکار بخش بهداشت و درمان از این روزهای سخت  هر چه سریع تر عبور کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به درخواست رئیس بیمارستان مبنی بر نیاز این مرکز به تجهیزات و امکانات اظهار داشت: وزارت بهداشت و درمان و  دولت همه تلاش خود را برای تامین نیازمندی‌های مراکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور برای ارائه خدمات بهتر به مردم به کار خواهد گرفت.

استاندار قزوین نیز در این ارتباط ویدئوکنفرانسی با اشاره به دو خدمت مهم دولت یازدهم و دوازدهم برای ارتقای سطح خدمات درمانی در کشور و کمک به توسعه بخش‌های مربوط به بهداشت و درمان از تلاش‌های کادر درمانی این استان قدردانی کرد و در پاسخ به سوالات رئیس جمهور آماری از میزان ترددهای نوروزی در این استان و اقدامات انجام شده برای مبارزه با بیماری کرونا در راستای سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرد.

بر این اساس ترددها در استان قزوین نسبت به سال گذشته 70 درصد کاهش یافته و با توجه به تعطیلی تمامی مراکز اقامتی، حضور مسافران در این استان صفر بوده است.

استاندار قزوین در پاسخ به سوال رئیس جمهور مبنی بر این که همکاری مردم در رعایت مسائل بهداشتی و درمانی چگونه بوده است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم استان نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و موارد مرتبط با پیشگیری از شیوع این بیماری همکاری خوبی داشتند و با تلاش مسوولان استان از نظر تامین نیازمندی‌های ضروری مردم هیچ مشکلی در استان وجود ندارد و مشاغل مهم مربوط به تامین مایحتاج و معیشت مردم فعال هستند.

روحانی با تشکر از همکاری مردم استان قزوین در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تجلیل از تلاش مسوولان اجرایی در راستای تامین نیازمندی‌های مردم گفت: استان قزوین استانی مهم و به عنوان چهارراه ارتباطی در منطقه غرب کشور و  مرکز بزرگ صنعتی در کشور است و امیدوارم با همکاری مردم این روزها را سپری کرده و نیمه شعبان که جشن میلاد حضرت ولیعصر(عج) است برای ایران عزیز ما جشن پایان کرونا در کشور باشد.

رئیس جمهور در ارتباط ویدئوکنفرانسی با پایگاه اورژانس جاده‌ای مستقر در اتوبان تبریز- آذرشهر در استان آذربایجان شرقی با گزارش دکتر رحمانی رئیس مرکز فوریتهای پزشکی اورژانس این استان در جریان چگونگی انجام اقدامات کنترلی در مبادی ورودی و خروجی این استان و انجام امور درمانی مقدماتی از جمله تب سنجی و کنترل علائم بیماری کرونا در مسافرین عبوری قرار گرفت.

بر اساس گزارش رئیس مرکز فوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی هم اکنون غربالگری و تب سنجی در مبادی خروجی و ورودی استان و پلیس راهها انجام می‌شود که از این میزان حدود ۱۰ درصد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا را داشته‌اند.

رحمانی در این گزارش اظهار داشت: علیرغم کاهش 60درصدی تردد مسافران در ایام نوروزی به این استان اما همچنان شاهد تراکم ترددها و عدم رعایت مسائل بهداشتی از سوی برخی افراد هستیم که امیدواریم آنها نیز با رعایت پروتکل‌ها ما را در ارائه خدمات به مردم کمک کند.

پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این ارتباط تصویری گزارشی از روند مراجعه مسافران نوروزی به این استان در سال جدید و اقدامات انجام شده برای کنترل شیوع بیماری در این استان ارائه کرد که بر این اساس تردد مسافران نوروزی در سال جاری نسبت به سال گذشته کاهش داشته و در بخش بهداشت و درمان علاوه بر امکانات بیمارستانی ایجاد شده ، تعداد 500 تخت آی.سی. یو در دولت یازدهم و دوازدهم در این استان ایجاد شده است.

رئیس جمهور با تشکر از تلاش‌های مسوولان استان آذربایجان شرقی در بخش‌های مختلف و قدردانی از توجه مردم به پروتکل‌های بهداشتی گفت: بسیار خوشحالم که در دولت یازدهم و دوازدهم دو اقدام مهم در بخش بهداشت و درمان و فضای مجازی و ارتباطات به وقوع پیوست که امروز آثار آن را به خوبی لمس می‌کنیم.

روحانی افزود: اگر پهنای باند ایجاد شده و تلاش‌هایی که در زمینه گسترش اینترنت در نقاط مختلف کشور نبود مردم در این روزها که مجبورند در خانه باشند شرایط سخت‌تری را داشتند.

رئیس جمهور ادامه داد: امیدواریم مردم در روزهای آخر تعطیلات نوروز به ویژه در سیزدهم فروردین همچنان پروتکل‌ها را رعایت کرده و با ماندن در خانه‌ها به رفع این بیماری در کشور کمک کنند.

روحانی همچنین در ارتباط تصویری با شرکت زیست فیلتر در شهرک صنعتی هشتگرد واقع در استان البرز که در این ایام در زمینه تولید فیلترهای صنعتی و ماسک سه لایه تلاش می‌کنند، در جریان روند تولیدات این مرکز تولیدی و اقتصادی قرار گرفت.

آقای زمانی مدیرعامل این شرکت در گزارشی با بیان اینکه این واحد تولیدی ظرفیت تولید روزانه ۴۵ هزار ماسک در سه شیفت را دارا می‌باشد، گفت: در صورت تامین سرمایه در گردش، این واحد قادر خواهد بود تولیدات خود را افزایش دهد.

شهبازی استاندار البرز در این جلسه ویدئوکنفرانسی در پاسخ به سوال رئیس جمهور مبنی در زمینه رفت و آمد مسافران نوروزی و چگونگی انجام غربالگری‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان، گفت: میزان رفت و آمد مسافران نوروزی از تاریخ ۲۵ اسفند تا ششم فروردین در استان البرز در سال گذشته ۱۳ میلیون تردد بوده که این رقم امسال به ۷ میلیون تردد کاهش یافته است.

استاندار البرز با بیان اینکه غربالگری‌ها در مبادی ورودی و خروجی استان به خوبی در حال انجام است گفت: در استان البرز همه بخش‌ها آماده اجرای مصوبات و سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.

بر اساس گزارش استاندار البرز در این استان ۴۵ واحد صنعتی در زمینه تولید اقلام بهداشتی مورد نیاز در مراکز درمانی و برای عموم مردم در حال فعالیت است.

همچنین استاندار البرز در بیان اقدامات انجام شده برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در این استان گفت: خوشبختانه تعداد افراد بستری در بیمارستانها رو به کاهش بوده و اورژانس‌ها نسبت به ایام پیک، خلوت‌تر شده است و هم اکنون بیش از هزار تخت خالی برای پذیرش بیماران در این استان آماده است.

رئیس جمهور با تشکر از تلاش فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان و سایر دست اندرکاران در بخش‌های مختلف ارائه خدمات به مردم بر ضرورت تلاش مسوولان برای ارائه خدمات هر چه بهتر به مردم در این ایام و تامین نیازمندی‌های پرسنل و کادر درمانی بیمارستان‌ها تاکید کرد.

سلیمانی رئیس بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی یزد نیز در ارتباط تصویری رئیس‌جمهور با این مرکز درمانی در این استان گزارشی از روند مراجعه بیماران و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کرد.

بر این اساس تاکنون بیش از 2هزار نفر توسط درمانگاه این بیمارستان پذیرش شده‌اند که حدود ۱۲۰۰ نفر مشکوک به بیماری کرونا در این مرکز بستری و از این تعداد 416 نفر پس از انجام تست‌های مربوط، مثبت و خدمات درمانی به آنان ارائه شده است.

رئیس بیمارستان آیت‌الله صدوقی یزد با ابراز خرسندی از روند کاهشی مراجعه بیماران مبتلا به کرونا گفت: خوشبختانه با تلاش پزشکان، پرستاران و کادر درمانی این بیمارستان مشکلی در ارائه خدمات به بیماران وجود ندارد.

رئیس جمهور در این ارتباط با سپاس از تلاش‌ها و فداکاری‌های پرسنل بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی یزد گفت: دولت در راستای تامین نیازمندی‌های بخش بهداشت و درمان به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

روحانی در این ارتباط تصویری با یک بیمار مبتلا به کرونا که از اتباع افغانستان در ایران بود نیز گفت‌وگو کرد.

محمد یسنی شاعر افغانستانی که به دلیل ابتلا به کرونا در این بیمارستان بستری شده در گفت‌وگو با رئیس جمهور کشورمان از تلاش‌های کادر پزشکی و درمانی جمهوری اسلامی و ارائه خدمات فوق‌العاده درمانی به بیماران تشکر کرد و گفت: تاریخ ایران افتخارات زیادی داشته و مطمئنا این همبستگی و خدمات ارزنده روزها و برای غلبه بر مشکلات هم برگی دیگر به افتخارات ایران خواهد افزود

رئیس جمهور با آرزوی سلامتی برای همه بیماران در کشورهای مختلف گفت: از این که می‌بینیم امروز همه در کنار هم قرار داریم بسیارخوشحال هستیم و این در حالی است که در فرهنگ ما کمک به همنوع یک افتخار است همانطور که شاعر بلندآوازه ما بیان داشته که بنی آدم اعضای یک پیکرند.

روحانی افزود: دو ملت ایران و افغانستان همواره در کنار هم بوده و در مشکلات یاری‌رسان یکدیگر بوده‌اند.

طالبی استاندار یزد در این ارتباط تصویری گزارشی از روند اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا و ارائه خدمات به مردم بیان کرد که بر این اساس استان یزد به دلیل ارتباط با کانون‌های درگیر با بیماری کرونا در روزهای ابتدایی شیوع به سرعت درگیر این بیماری شده اما با تلاش بخش بهداشت و درمان در این استان امروز شاهد کاهش مراجعه بیماران به بیمارستانها هستیم.

استاندار یزد همچنین حضور و کمک خیرین را از عوامل بسیار مثبت در روند کنترل این بیماری در استان یزد عنوان کرد.

رئیس جمهور پس از شنیدن گزارش استاندار یزد و تجلیل از حضور فعال خیرین در کمک به مردم گفت: یزد به داشتن مردم متدین نیکوکار معروف است و امیدواریم با تلاش همه بخش‌ها بتوانیم از این مساله به خوبی عبور کنیم.

روحانی در پاسخ به درخواست استاندار و رئیس بیمارستان شهید آیت‌الله صدوقی مبنی بر تامین بودجه برای ارائه خدمات بهتر به مردم گفت: در جلسه امروز ستاد اقتصادی دولت بودجه‌ای برای وزارت بهداشت و درمان در نظر گرفته شد که می‌تواند تاثیرات مثبتی را در ارائه خدمات بهتر داشته باشد.

رئیس جمهور همچنین اظهار داشت: همواره نسبت به تامین نیازمندی‌های بهداشتی برای پرسنل درمانی بیمارستان‌ها و پس از آنها برای فعالان اقتصادی و کارگران مشغول در بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی تاکید داشته‌ایم که باید در این زمینه در همه استان‌ها تلاش شود.

روحانی اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا باعث شده که ضعف‌ها در بخش‌های مختلف نمایان شود و همه مسوولان در استان‌ها باید در راستای شکوفایی این بخش‌ها تلاش داشته باشند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 18
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 9
 • IR ۱۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  0 35
  باید بدانیم تنها راه واقعی مقابله با تمام بیماریهای واگیر در دنیا فقط مصونیت عمومی و یا به قول بعضی ها ایمنی گله ای است. یعنی بگذاریم بیماری سیر طبیعی خود را طی کند تا بدن مردم مقاوم شود و بیماری تمام شود. عین اتفاقی که برای آنفولانزای اسپانیایی در سال 1918 افتاد و با وجود چهل میلیون تلفات تمام شد. بگذریم که کرونا کشندگی تازه بسیار کمتری دارد حداکثر در بدترین حالت در دنیا بالای صدهزار تلفات نخواهد گرفت. منتها چون مردم تحت تاثیر فضای مجازی و رسانه ها باور ندارند که چنین روشی کار می کند این است که مدت کوتاهی قرنطینه کنیم و سپس وانمود کنیم کرونا تمام شده و هر روز آمار کرونا را کاهش دهیم و بگذاریم مردم سر کار و زندگی خود برگردند. دقیقا همان کاری که چین دارد الان انجام می دهد. بعد از یک قرنطینه وانمود کرد بر بیماری غلبه کرده و الان تازه دارد به طور گسترده ماسک و الکل و شوینده صادر می کند. یعنی تهدید را به فرصت تبدیل کرد. حالار هم چین به طور دروغین اعلام کرده دیگر کسی در چیم مبتلا نمی شود. معنیش این است که اولا استرس مردم کاهش می یاید و کسانی هم که واقعا کرونا می گیرند دیگر از به خاطر استرس بدنشان ضعیف نمی شود و به این راحتی ها نمی میرند و ثانیا بدن مردم پادتن بیماری را می سازد به طور طبیعی و واقعی دیگر کسی به شرایط حاد نمی رسد. اما اگر اینگار را نکنیم باید دایم خطر بازگشت کرونا را حس کنیم. از دروغ گفتن نترسیم. اینجا دروغ گفتن واجب است.
  • IR ۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   2 0
   عجب.!!!
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   0 0
   البته پاسخ شمارا قبلا متخصصان این حوزه دادن و من چکیده نامه اخیر انجمن متخصصان ایمنی شناسی ایران که به حسن روحانی دادن رو میگم اینها گفتن که ایمنی گله ای در برابر عاملی موثره که جهش نداره همین کافیه در ایتالیا و اسپانیا روزی 700 نفر دارن قربانی میشن
 • IR ۱۶:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  32 0
  خب واقعا 7میلیون تردد رو نمیفهمم! یه قسمتیش ضروریات و مواد غذایی و... ولی مردم چرا نمیترسند؟!
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
   19 0
   دورازجونشون ولی به قول داود زیی ،دیونن.دیونن.بهت میگم دیونن نگونه! :) دیونن
 • IR ۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  25 16
  خدایا بحق امام زمان علیه السلام. کشور را از شر اشرار حفظ بفرما.
  • IR ۰۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   0 1
   اشرار عوضی بهت 16 منفی دادن. خخخخخخ
  • IR ۱۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   1 0
   خدایا بحق امام زمان علیه السلام. کشور را از شر اشرار حفظ بفرما.
  • IR ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
   0 0
   مشرق جان جواب 1:46منافق عوضی منفی باف را که دادم بده. به کوری چشمش همه نظرات مثبت.!!!
 • IR ۱۷:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  25 15
  خدا تا نیمه شعبان امام زمان را بیاره.
 • IR ۱۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  33 10
  زمان تعیین نکن جناب پریزیدنت !! مگه داری بخشنامه میزنی اگه زودتر لجیازی را کنار میگذاشتی الان کار تموم شده بود این یکسال اندازه ده سال طول خواهد کشید کاش آقای روحانی مرخصی این هفت سالو یکجا استفاده کنه پنج ماه تشویقی هم از طرف مردم پیشکش !
 • سعید GB ۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  21 0
  بعد از شنبه دهم اسفند حالا نیمه شعبان بابا اگر تو این چهل روز دوهفته سفت می گرفتی الان تمام بود هی نشستی سعد آباد دستور دادی یا مخالفت کردی
 • IR ۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  17 0
  خدا هرکس این ملت را ناامید می‌کند واجازه نمی‌دهد به آرزوهای خوبش برسد جواب بده.
 • IR ۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
  31 0
  چرا همه چیز رو با ترامپ هماهنگ میکنی!!!؟؟؟؟ ! ترامپت میگه عید ایستر روز مبارکی است. اینم میگه بیست فروردین. چقدر خیانت بده. یه بچه های کم سن و سالی هم مثل :16:4 ذوق زده میشن برن بازی والیبال!!!!!
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  2 1
  بنظر می رسد اقای روحانی کمر همت بسته تا صندوق ذخیره ارزی را جارو کتد. علی برکت اله
 • IR ۰۳:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  1 0
  بابا راست میگه دیگه با این مدیریت قوی قراره تا نیمه شعبان سال بعد جشن پایان کرونا رو بگیره... کلا خوش خیاله هم نسبت به دشمن هم نسبت به کرونا.
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
  0 0
  1:46امام زمان شرشما منافقین را هم برداره منفی باف عوضی...!!!
 • CA ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۹
  0 0
  بنظرمن یک سری پروتکل های بهداشتی نه تنها در ایران بلکه در ‌‌‌‌‌‌‌‌‌همه جا بایستی تغییر کند. البته تهیه واکسن مهمترین کار ممکن هست ولی چون بیماری ویروسی هست مطمئنا دوباره جهش خواهد یافت و باز ممکن است ایجاد بیماری کند. پس نیاز به تغییر خیلی از پروتکل های بهداشتی هست. اولا داروهای ضد ویروسی بایستی همیشه در دسترس باشد و همواره تحقیق گردد ولی همین فاصله سازی اجتماعی بعلاوه ضد عفونی در سطوح مختلف و استفاده از روشهای جدید ضد عفونی بسیار تعیین کننده هست. چرخه ورود ویروس به چرخه غذایی و حیاتی انسان و بخصوص حیوانات چه در چرخه غذایی و چه بصورت حیوانات خانگی بایستی بسیار مراقبت شوند. تجهیزات جدید بهداشتی بایستی اضافه گردند تا کمترین تماس در محیطهای بهداشتی بوجود آید. علاوه بر تمامی اینها بایستی همواره دانش مردم در افزایش قدرت ایمنی بدن یادآوری گردد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس