کد خبر 1055053
تاریخ انتشار: ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۲
محمد بنا

محمد بنا، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان امیدوار بوده است که تعویق بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ در حد دو تا سه ماه باشد.

به گزارش مشرق، محمد بنا در مورد تصمیم اخیر IOC مبنی بر تعویق المپیک 2020 اظهار داشت: ورزش هیچ موقع در طول تاریخ دنیا به این وضعیت گرفتار نشده بود. یک زمانی جنگ‌های جهانی المپیک‌ها را به تعویق می‌انداخت و حالا موضوع اپیدمی و ویروس است که دنیا را به چالش کشیده و چه به لحاظ اقتصادی و چه سایر موارد، تأثیرش را در دنیا خواهیم دید. طبیعتاً ورزش هم از این قاعده مستثنی نیست و با گرفتاری‌هایی مواجه شده است.

بیشتر بخوانید:

المپیک ۲۰۲۰ توکیو رسماً یک سال به تعویق افتاد

«من امیدوار بودم المپیک دو تا سه ماه عقب بیفتد.»،‌ وی با بیان این جمله ادامه داد: شاید تا چند ماه دیگر جلوی این ویروس را می‌گرفتند و واکسن تولید می‌شد، اما موضوع اصلی این است که همین کسانی که این تحلیل‌ها و فرضیه‌ها را مطرح می‌کنند هم واقعاً نمی‌دانند در دو سه ماه آینده ویروس کرونا چه سرنوشتی را در جهان رقم خواهد زد. شاید واقعاً با فصل گرما و این قرنطینه عمومی، وضعیت بهتر شود.

بنا درباره موکول شدن برگزاری المپیک به سال 2021 خاطرنشان کرد: نباید خیلی به وضعیت کشتی نگاه کنیم. این موضوع تمام ورزش دنیا را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این همه مسابقه جهانی، قاره‌ای و ... در رشته‌های مختلف داریم که در برخی از آنها مسائل مالی خیلی اهمیت دارد، مثل لیگ جهانی والیبال یا تنیس، حالا همه رشته‌ها مثل کشتی نیستند که مسائل اقتصادی خیلی در آن دخیل نباشد. با تعویق یک ساله المپیک، برنامه ورزش کل دنیا به‌هم می‌ریزد.

نایب قهرمان کشتی فرنگی جهان در سال 1983 با تأکید بر اینکه سلامت بشر این روزها بیشتر از همیشه به همکاری همگانی گره خورده است، به خاطره‌ای از دوره جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: من به بقیه کاری ندارم، از خودم می‌گویم که به کسی هم برنخورد و اسمی از افراد خاصی نیاورده باشم. وقتی که جنگ ایران و عراق در جریان بود و بمباران به تهران هم رسید، خیلی‌ها وقتی صدای آژیر خطر شنیده می‌شد، به سرعت به پناهگاه‌ها می‌رفتند، اما آدمی مثل من که جوان بود و کله‌اش داغ، از روی حماقت به پشت‌بام خانه می‌رفت تا موشک‌ها و موشک‌باران را تماشا کند. ما امروز کرونا را داریم و پرسنل درمانی فداکار از پزشک گرفته تا پرستار و سایر کارکنان، در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و مطب‌ها گریه می‌کنند و از مردم با التماس می‌خواهند که به مسافرت نروند و در خانه‌های‌شان بمانند. آنها با گریه می‌گویند خسته‌اند، بچه‌های‌شان را چند روز است که ندیده‌اند و چند روز است که به خانه‌های‌شان نرفته‌اند. در این شرایط سفر رفتن و تفریح و صف بستن در اتوبان‌ها چه معنایی دارد؟

سرمربی تیم ملی فرنگی افزود: هر کدام از این افراد هم یک بهانه دارند. این هم حکایت جوانیِ محمد بناست که از روی حماقت به جای رفتن به پناهگاه، به پشت‌بام خانه می‌رفت تا موشک‌های عراقی و بمباران را تماشا کند. اگر آن زمان موشک‌ها باعث مرگم می‌شدند، با این اشتباه تنها من می‌مردم، ولی الان اشتباهات ما به مرگ و آسیب رساندن به بقیه هم منجر می‌شود. همه استان‌ها درگیر کرونا شده‌اند و باید بفهمیم که همه ما چقدر در کنترل این بیماری سهیم هستیم. وقتی می‌گویند قرنطینه شوید و در خانه‌ها بمانید، خیلی سخت است، اما باید رعایت کرد تا سلامت جامعه بیشتر از این به خطر نیفتد. باید بی‌خیال پشت‌بام رفتن و تماشای موشک‌ها شد.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس