کرونا

یک شهروند فرانسوی‌الأصل که سه سال اخیر را در لندن زندگی کرده بود پس از ترک انگلیس به‌خاطر نگرانی از ابتلا به ویروس کرونا گفت، نمی‌خواهد موش آزمایشگاهی نخست وزیر این کشور شود.

به گزارش مشرق، یک شهروند فرانسوی‌الأصل، پس از ترک لندن، سیاست‌های دولت انگلیس در قبال مبارزه با ویروس کرونا را به انتقاد گرفت.

«جونایل پیلورگت» که به مدت سه سال در لندن مشغول به کار بوده، پس از ترک انگلیس به روزنامه «ایندیپندنت» گفت، «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور همانند ناخدای کشتی تایتانیک است.

بیشتر بخوانید:

احتمال ابتدای ۷۰ هزار نفر به کرونا در انگلیس

پیلورگت که به تازگی درمان سرطان را پشت سر گذاشته است گفت، راهبرد «ایمنی جمعی» دولت انگلیس برای مقابله با ویروس کرونا ممکن بود زندگی او را به خطر اندازد.

او گفت بابت این‌که در انگلیس به ویروس کرونا مبتلا شود و در یکی از بیمارستان‌های طرف قرارداد «خدمات ملی سلامت» بستری شود بسیار نگران بوده است.

پیلورگت که پس از تحت درمان قرار گرفتن به خاطر سرطان خون، با ضعف سیستم ایمنی مواجه است گفت، اگر به ویروس کرونا مبتلا شود هیچ شانسی ندارد و نمی خواهد موش آزمایشگاهی بوریس جانسون باشد. وی اوضاع فرانسه را بسیار بهتر انگلیس توصیف کرد.

هفته گذشته «پاتریک والانس» مشاور ارشد علوم در دولت انگلیس گفته بود رویکرد ایمنی جمعی می‌تواند در مبارزه با ویروس کرونا مؤثر واقع شود.

این رویکرد که بر قرار دادن جامعه در معرض ویروس برای اکتساب ایمنی فردی تأکید دارد، انتقادات بسیار زیادی را به دنبال داشت؛ تا آنجا که سازمان بهداشت جهانی نیز در مورد آن توضیح خواست.

در نهایت «مت هنکاک» وزیر بهداشت انگلیس در مقاله خود، اعمال روش‌های ایمنی جمعی در این کشور را رد کرد و گفت چنین رویکردی فقط یک مفهوم علمی است و نه یک راهبرد یا هدف.

علاوه بر این، عملکرد کلی دولت انگلیس در مقابله با گسترش ویروس کرونا در این کشور انتقادات زیادی را به همراه داشته است. بسیاری معتقدند دولت با به هدر دادن فرصت طلایی روزهای آغازین شیوع این بیماری، به آن اجازه گسترش داده است. همچنین عدم تعطیلی مدارس در انگلیس نیز موجی از انتقاد و نگرانی را در خانواده‌های انگلیسی به‌دنبال داشته است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس