داعشی زندانی

یک روزنامه لبنانی نوشت که شبه‌نظامیان موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه»(قسد) از پرونده زندانیان داعش در نزد این گروه برای برقراری روابط دیپلماتیک با کشورهای اروپایی بهره‌برداری می‌کند.

به گزارش مشرق، زندان‌های وابسته به قسد در شمال سوریه در چند روز گذشته شاهد ناآٰرامی و شورش بوده است.

بیشتر بخوانید:

ادعای شبه‌نظامیان کُرد: «خودمختاری» در سوریه حق قانونی ماست

درخواست کُردها از ارتش سوریه

روزنامه لبنانی «الأخبار» نوشت که بازداشت‌شدگان داعش در الحکسه و دیرالزور با نزدیک شدن به محاکمه محلی آن‌ها در دادگاه‌های «حکومت خودگردان کُردها»، شاهد ناآرامی بود.

به نوشته روزنامه بامداد روز دوشنبه(دیروز) زندان الثانویه الصناعیة واقع در ورودی جنوبی شهر الحکسه و زندان الصور در ریف شمالی دیرالزور واقع در شمال شرقی سوریه شاهد شورش همزمان داعشی‌ها بود.

بر اساس این گزارش، این زندانیان خواهان دیدار با هیأتی از ائتلاف بین‌المللی به منظور درخواست بهبود شرایط زندان و محاکمه آن‌ها بودند.

الأخبار به نقل از برخی منابع قسد نوشت که نزدیک به چهار هزار نفر در زندان الثانویه الصناعیة و حدود ۸۰۰ نفر در زندان الصور زندانی هستند که هر دو زندان به طور همزمان شاهد شورش بودند.

این منابع در عین حال از هر گونه اظهارنظری درباره کشته شدن شش نفر از زندانیان در جریان این شورش، خودداری کردند.

الأخبار همچنین نوشت که قسد و «حکومت خودگردان» از پرونده زندانیان داعش برای برقراری روابط دیپلماتیک و سیاسی با تعدادی از کشورهای اروپایی به منظور جلب حمایت‌های تعدادی از کشورهایی که شماری از اتباع آن‌ها جزء داعشی‌های بازداشتی در این زندان‌ها هستند، سوء استفاده می‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس