کد خبر 1052667
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۷
هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال

مدیرعامل باشگاه پیکان می‌گوید درباره ایراداتی که فیفا به اساس‌نامه فدراسیون فوتبال گرفته نباید به گذشته برگشت بلکه باید با توجه به منافع ملی به آینده نگاه کنیم.

به گزارش مشرق، حمیدرضا گرشاسبی درباره انتخابات فدراسیون فوتبال که به تعویق افتاد اظهار کرد: قرار بود انتخابات فدراسیون فوتبال برگزار شود اما با توجه به اطلاعاتی که به فیفا رسیده بود آنها نامه نگاری کردند و اجازه برگزاری این انتخابات را ندادند چون آنها گفته‌اند اساس‌نامه فدراسیون فوتبال قبلا باید اصلاح می‌شد و بر اساس اساس‌نامه جدید انتخابات برگزار می‌شد اما این اتفاق رخ نداد. الان هم دیگر فرصت کافی برای اصلاح اساس‌نامه وجود نداشت و به همین خاطر مسئولان فدراسیون فوتبال تصمیم گرفتند انتخابات را برگزار نکنند. همان‌طور که می‌دانید باید تعدادی افراد برای اصلاح اساس‌نامه مشخص شوند و در ادامه این اساس‌نامه به تایید دولت و مجمع برسد. این پروسه زمان‌بر است و نمی‌شود در مدت کوتاهی آن را انجام داد.

او در پاسخ به این سوال که نظرش درباره ایرادات فیفا به اساس‌نامه فدراسیون فوتبال هم گفت: فیفا روی برخی از مسائل حساس است. به طور مثال ارکان قضایی فدراسیون فوتبال باید با انتخاب اعضای مجمع مشخص شوند و این‌گونه نیست که رئیس کمیته اخلاق یا کمیته انضباطی یا کمیته استیناف را رئیس فدراسیون منصوب کند چون اگر قرار باشد این کمیته‌های قضایی مثلا روسای فدراسیون را بازخواست کنند به خاطر اینکه آنها منصوب‌شان کرده‌اند این اتفاق رخ نمی‌دهد. برای همین فیفا تاکید دارد که این اعضا با انتخاب مجمع مشخص شوند.

بیشتر بخوانید:

علت لغو جلسه هیئت رئیسه فوتبال چه بود؟

وی ادامه داد: از طرف دیگر فیفا می‌گوید وزیر ورزش و جوانان و معاون او در مجمع نباید حق رای داشته باشند چرا که بر اساس قوانین فیفا اگر یک شخصیت حقوقی عضو مجمع باشد این مجمع باید بتواند آن فرد را هر زمانی که صلاح دید تعلیق کند. فیفا می‌گوید آیا مجمع فدراسیون فوتبال این قدرت را دارد که وزیر ورزش را تعلیق کند؟ پس بنابراین آنها می‌گویند این افراد هم نباید در مجمع عضویت داشته باشند. ایرادات اینچنینی به این مساله وجود دارد و باید منتظر باشیم تا به زودی اساس‌نامه اصلاح شود و بر اساس آن انتخابات جدیدی انجام شود.

گرشاسبی در ادامه با بیان اینکه در اساس‌نامه فدراسیون فوتبال موضوعی با عنوان ۱۰ امضا برای کاندیدای انتخابات ذکر نشده گفت: چنین تصمیمی هم فقط در هیات رئیسه مصوب شده و در اساس‌نامه نگفتند که باید کاندیدای مورد نظر ۱۰ امضا جمع‌آوری کند. این‌گونه مسائل هم باید مورد بررسی قرار گیرد و بر اساس قوانین اجرا شود.

او در ادامه تاکید کرد: فیفا مقام ما فوق فدراسیون فوتبال است و باید بر اساس اساس‌نامه فیفا اساس‌نامه فدراسیون فوتبال تدوین شود. آنها هم می‌گویند اساس‌نامه فدراسیون فوتبال باید در بالاترین مرجع اداره کشور به تصویب برسد یعنی اساس‌نامه باید در دولت مطرح شود و آنها هم باید آن را تایید کنند که البته من شنیده‌ام همین اساس‌نامه که بر اساس آن فدراسیون فوتبال را اداره می‌کنند مصوبه دولت را ندارد.

او در پایان درباره اینکه گفته می‌شود پیش از این باید این اساس‌نامه اصلاح می‌شد و نسخه انگلیسی و فارسی اساس‌نامه متفاوت است هم گفت: به اعتقاد من نباید زیاد به گذشته برگردیم و فقط باید به منافع ملی فکر کنیم و از الان برای آینده برنامه ریزی درستی داشته باشیم. بهتر است الان مقدمات لازم برای اصلاح اساس‌نامه فراهم شود تا در آینده مشکلی نداشته باشیم.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس