باشگاه استقلال

در طول ماه هایی که در سال ۹۸ پشت سرگذاشتیم باشگاه استقلال در همه سطوح شاهد استعفای مسئولان مختلفش بود که برخی جدی و تعدادی نمایشی به نظر می رسیدند!

سرویس ورزش مشرق - سال ۱۳۹۸ را باید سال استعفای بزرگ و کوچک در استقلال دانست. سالی که وزیر ورزش در مقام رییس مجمع باشگاه بیشترین دخل و تصرف را در حوزه مدیریتی این مجموعه داشت و گاهی تا ریزترین امور، به مسایل باشگاه ورود می کرد، هر چند روز یکبار خبری درباره استعفای یکی از مسئولان این مجموعه به گوش می خورد. استعفاهایی که برخی جنبه تهدید و اولتیماتوم داشتند و برخی کاملا جدی و تعداد اندکی هم سوری برای پیشبرد سیاست های کلان وزارت ورزش! در ادامه به اختصار به این موارد که کم هم نبود پرداختیم.

۱-استعفای بازیکنان!

گرچه در موضوع جدایی بازیکنانی مانند مهدی رحمتی و یا پژمان منتظری از استقلال حرفی از استعفا نبود ولی چه دلیلی غیر از این می توانست وجود داشته باشد که نفراتی با چنان سابقه و سن و سالی در آخرین سالهای فوتبالشان قید استقلال را بزنند و بروند! این مدل استعفا را هم باید به استعفاهایی که در ادامه می آید اضافه کرد!

۲-پرویز مظلومی!

استعفای اعضای کمیته فنی باشگاه استقلال در روزهایی که باشگاه داشت جانشینی برای شفر پیدا می کرد استارت این موضوع را در باشگاه زد. پرویز مظلومی اولین نفر بود که ۲۱ خرداد قید همکاری با استقلال را زد.

۳-مجید نامجومطلق!

دیگر عضو کمیته فنی باشگاه استقلال مجید نامجو مطلق بود که در همان روزهای پایانی خرداد ماه در مصاحبه ای گفت وقتی ما نقشی در تصمیمات نداریم بهتر است نباشیم و استعفا کرد.

۴-احمد سعادتمند!

استعفای بعدی سال ۱۳۹۸ به احمد سعادتمند اختصاص داشت. عضو هیأت مدیره باشگاه که مشغله زیاد در وزارت ورزش را بهانه قرار داد و رفت اما خیلی ها تصمیمات مدیریتی در استقلال در بخش معاونت ها را دلیل اصلی اش می دانستند!

۵-اصغر حاجیلو!

مدتی پس از پایان فصل هجدهم اصغر حاجیلو در تیرماه از سمت سرپرستی تیم استقلال استعفا کرد و فتحی ۱۳ تیر با آن موافقت کرد.

۶-دکتر نوروزی!

دکتر نوروزی معاونت ورزشی باشگاه استقلال امسال در دو برهه از همکاری با استقلال استعفا کرد. یکبار در تابستان و بار دیگر در پاییز که البته هر دو بار مسئولان باشگاه با جلب نظرش او را راضی به ادامه همکاری با استقلال کردند.

۷-هادی مباشری!

از دیگر استعفاهای باشگاه استقلال در پست معاونت باید به هادی مباشری اشاره کرد که در تابستان و با توجه به فشارهایی که در راستای خروج ۱۵، ۱۶ بازیکن استقلال روی مدیریت بود استعفا کرد ولی فتحی با آن مخالفت کرد.

۸-علی خطیر؛ مدیر رفت و برگشت!

علی خطیر شاید بیشترین تعداد استعفا در این سال را به خود اختصاص بدهد. او در این مدت بارها قید کار با استقلال را زد و باز بدون اینکه مشخص شود با استعفایش موافقت شده یا مخالفت یکمرتبه سر از باشگاه درمی آورد! یا در یکی از کشورهای اطراف و در حال مذاکره با گزینه های بازی یا مربیگری در استقلال دیده می شد! او حتی به رغم استعفا، به فیفا هم رفت و برای پول پروپیچ واسطه شد!

۹-کامران منزوی!

یکی دیگر از استعفاهای پاییز به کامران منزوی مربوط می شود. او مهر ماه استعفا کرد ولی هنوز وزیر ورزش با آن موافقت نکرده و تازه حکم داده راهی فیفا شود و دنبال مطالبات استقلال باشد!

۱۰-آندره آ استراماچونی!

استعفای استرماچونی را باید پرسروصدا ترین استعفای تاریخ باشگاه استقلال تلقی کرد. استعفایی که با ارسال یک بیانیه محبت آمیز برای مردم و دوستداران استقلال استارت خورد و کار را تا ریاست جمهوری، وزارت امور خارجه، ریاست بانک مرکزی، وزارت ورزش و رسانه های ایتالیا کشاند. ۱۷ آذر ماه ۹۸ تا ابد از یاد طرفداران استقلال نمی رود!

۱۱جواد زرینچه!

دلخوری سرپرست استقلال در تاریخ ۱۸ آذر به این دلیل بود که در فضای مجازی هواداران به کاپیتان اسبق استقلال حمله کرده و او را متهم ساختند دنبال مدیرعاملی باشگاه است. او هم همان روز استعفا داد و رفت!

۱۲-امیرحسین فتحی!

دو روز پس از استراماچونی در تاریخ ۱۹ آذر خبر رسید امیرحسین فتحی استعفا کرده است. هر چند که خودش این موضوع را تکذیب کرد ولی در نهایت مشخص شد او در همان تاریخ نامه زده که می رود و بالاخره هم یک ماه بعد رسما از استقلال جدا شد!

۱۳-میرشاد ماجدی!

در روزهایی که تیم استقلال در وضعیت بدی بود و مشکلات از در و دیوار بر سر باشگاه می ریخت میرشاد ماجدی از ادامه همکاری با استقلال استعفا کرد. ۷ دی روز استعفای این عضو هیأت مدیره باشگاه بود. استعفایی که ابتدا رد شد ولی با اصرار ماجدی مورد پذیرش قرار گرفت.

۱۴-مهدی شریفی نیک نفس!

مهدی شریفی نیک نفس هم یکی از نفراتی بود که می توان نامش را بین استعفایی های سال ۹۸ استقلال جای داد. فردی که جانشین ماجدی بود ولی نیامده متواری شده و بعدها از وزارتخانه گفتند اصلا منصوبش نکرده بودند!

۱۵-ستار همدانی!

ستار همدانی را هم باید جزو آن استعفاهای خیلی سریع تلقی کرد. او هنوز دو بازی سرپرست استقلال نشده بود که متوجه اقداماتی در کادر فنی جدید علیه خودش شد و قید کار با استقلال را زد! در روزهایی که تیم مجیدی تازه داشت می آمد!

۱۶-عبدالرضا موسوی!

هفتم اسفند ماه امسال درست در روزی که علی فتح اله زاده به عنوان مدیرعامل استقلال معرفی شد عبدالرضا موسوی عضو هیأت مدیره استقلال با انتشار متنی در اینستاگرامش خطاب به وزیر نوشت که دیگر با این مجموعه همکاری نمی کند!

۱۷-علی فتح اله زاده!

اما شاه بیت استعفاهای این فصل استقلال به علی فتح اله زاده ختم می شود. کسی که وقتی در برنامه فرمول یک علیه استراماچونی حرف زد شبانه به دلیل حمله مردم به صفحه اش در اینستاگرام استعفا داد. دو روز بعد برگشت و باز پس از یک هفته چون در جلسه هیأت مدیره صدایش نکرده بودند استعفا داد. چند وقت بعد گفت چون نقشی در باشگاه ندارد می رود و این را با متنی در صفحه اش منتشر کرد. او در آخرین استعفای سال ۱۳۹۸ باشگاه، دو روز پیش با ارسال نامه ای رسمی به بهانه بدهی های بالای باشگاه، بیماری و خونریزی داخلی! قید کاری را زد که برای رسیدن به آن خیلی تلاش کرده بود!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 1
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
  1 4
  اینا همه تقصیر وزیر پرسپولیسیه دیگه !!!!!
 • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
  1 6
  لعنت به استقلال
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
   3 1
   لعنت بر خودت
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
  4 1
  برباعث وبانیش لعنت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس