کد خبر 1050370
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
وزیر ورزش و جوانان مسعود سلطانی‌فر

وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از 100 کشور ایجاد شده، احتمالا با تاخیر چند ماهه در برگزاری بازیهای المپیک ٢٠٢٠ توکیو مواجه خواهیم بود.

به گزارش مشرق، مسعود سلطانی فر اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، بازی‌های المپیک قرار بود از سوم مردادماه آغاز شود. این بازی‌ها حدود 15 روز به طول می انجامد و قبل از آن ورزشکاران در رشته های مختلف مسابقات انتخابی و کسب سهمیه باید شرکت کنند که با توجه به شیوع ویروس کرونا، مسابقات انتخابی الان در بسیاری از کشورها به تاخیر افتاده است.

وزیرورزش وجوانان تصریح کرد: امیدواری فدراسیونهای جهانی و IOC این است که در یکی دو ماه آینده شرایط با ثباتی در کشورها بوجود بیاید که این مسابقات انتخابی و کسب سهمیه پیگیری تا بازی های المپیک در موعد مقرر برگزار شود.

بیشتر بخوانید:

دستور وزیر ورزش درمورد مستاجران وزارت ورزش

سلطانی فر ادامه داد: الان 100 کشور دنیا درگیر  ویروس کرونا هستند و کشور ژاپن هم کشور درگیری است که بیش از هزار نفر از مردم مبتلا شده و تعدادی جان خودشان را از دست داده‌اند. ما فکر می کنیم که روند برگزاری مسابقات کسب سهمیه که از حالت طبیعی آن خارج شده و مسابقات در ماه هایی برگزار شود که این ماه ها فاصله زیادی با المپیک نداشته باشد یا حتی ممکن است تقارن پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: تصور خیلی از دست اندرکاران ورزش این است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و آلودگی که در بیش از 100 کشور ایجاد کرده است، احتمالا با یک تاخیر چند ماهه در برگزاری بازی های المپیک 2020 توکیو مواجه خواهیم بود.

منبع: سایت وزارت ورزش و جوانان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha