کد خبر 1047949
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۴:۳۰
چای نمایه چای سبز

زنی که در پوشش پرستار خانگی اقدام به سرقت یک میلیارد ریالی از پنج خانواده کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش مشرق، اواخر اردیبهشت امسال پرونده‌ای با موضوع سرقت به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد و در جریان رسیدگی به آن شاکی با حضور در مقر پلیس  به ماموران گفت: حدود یک ماه پیش در اتوبوس شهری با خانمی میان سال به نام نسترن که خود را پرستار خانگی معرفی کرد، آشنا شدم و با توجه به تنهایی، کهولت سن و ناتوانی که در انجام امور خانه داشتم، به او اعتماد و از او دعوت به همکاری کردم که این زن نیز از فردای همان روز به منزل من آمد و کارش را آغاز کرد.


شاکی ادامه داد: چند روز بعد در اواخر فروردین بود که نسترن مثل همیشه به خانه آمد، اما این بار یک راست به آشپزخانه رفت و گفت که می خواهد چای کم رنگ دم کند تا با هم بنوشیم. چند دقیقه بعد هم با دو لیوان چای آمد اما کمتر از ۱۰ دقیقه بعد از نوشیدن چای احساس سنگینی در سرم کردم و دیگر چیزی نفهمیدم.

پس از چند ساعت بیهوشی، زمانی که چشمم را باز کردم، فهمیدم که چه اتفاقی افتاده است و پرستار قلابی ۸۰ میلیون ریال اموال با ارزشم شامل تلفن همراه و وجه نقد را سرقت کرده است. با توجه با اظهارات شاکی و وصول پنج فقره پرونده مشابه دیگر با این شیوه و شگرد به پایگاه پنجم، دستگیری سارق به‌طور ویژه در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و آنان موفق شدند مخفیگاه متهم را شناسایی کنند.

در این تحقیقات  مشخص شد، نسترن در منزل یکی از دوستانش در محدوده خیابان پیروزی ساکن است که با هماهنگی مقام  قضایی در تاریخ ۲۹ بهمن متهم در یک عملیات پلیسی دستگیر و به مقر پلیس آگاهی منتقل شد. با انتقال متهم به مقر انتظامی، او تحت بازجویی قرار گرفت و به بزه انتسابی اعتراف  کرد و گفت: از حدود یک سال پیش با شناسایی افراد مسن در اماکن عمومی مانند پارک‌ها و اتوبوس‌های شهری و معرفی خودم به عنوان پرستار آنان را اغفال می‌کردم و با جلب اعتمادشان به منزلشان می‌رفتم و با خوراندن داروهای بیهوشی در غذا یا نوشیدنی، آنان را مسموم و بیهوش و پس از سرقت اموال با ارزش از قبیل  طلا، وجه نقد ، ارز و... محل را ترک می‌کردم. اموال سرقتی را هم به افراد ناشناس در خیابان با  قیمت نازل می‌فروختم و پول آن را صرف زندگی و خوش گذرانی می‌کردم.

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با تایید این خبر اعلام کرد که با توجه به شناسایی پنج تن از مال باختگان، کارشناسان ارزش اموال سرقتی را حدود یک میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. متهم  نیز با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر مال باختگان در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha