کد خبر 1047564
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۰:۳۴
استقلال

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به شرایطی که این تیم دارد می‌گوید که استقلال تا می‌خواهد جان بگیرد، اسیر مشکلات مدیریتی می‌شود.

به گزارش مشرق، سیدمهدی سیدصالحی در خصوص شرایط این روزهای استقلال گفت: از زمانی که فرهاد مجیدی سرمربی شد، شرایطی پیش آمد که ابتدا استقلال مجبور به انجام بازی‌های پلی‌آف آسیا خارج از خانه شد. شرایط آمادگی با سفرهای طولانی بازیکنان را به لحاظ آمادگی به خطر انداخت و تعداد مصدومان آنها نیز زیاد شد.

وی ادامه داد: شرایط این روزهای استقلال را باید در دو بحث مدیریتی و فنی دید. مسیرهای طولانی و بازی‌های خارج از خانه متوالی باعث فشردگی بازی‌های استقلال شد و این مسئله دست مجیدی را خالی کرد به طوری که در بازی با الاهلی عربستان چند بازیکن اصلی استقلال مصدوم بودند. در بازی با گل‌گهر که به گفته مجیدی از بهترین بازی‌های این فصل استقلال بود، تیم به دلیل تمرین نکردن، مشکل پروازی، استرس انجام بازی در شرایط امروز جامعه (کرونا) و مسائلی از این دست تحت تأثیر قرار گرفت و شکست خورد.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال تأکید کرد: تیم تا می‌خواهد جان بگیرد، مشکلات مدیریتی پیش می‌آید. در بازی با الاهلی سرپرست تیم همراه کاروان نمی‌رود، یک نفر دیگر سرپرست می‌شود و مشکلاتی را در پی دارد. استقلال اکنون نه آرامش درونی دارد که مربوط به داخل تیم است و نه آرامش بیرونی که به مسائل مدیریتی بازمی‌گردد. تمرکز مربی باید روی کار فنی باشد، اما این حواشی تمرکز را از تیم گرفته است. وقتی بازیکنان راحت درباره مدیریت صحبت می‌کنند و مدیریت راحت درباره سایر نفرات مصاحبه می‌کند، نشان دهنده نبود آرامش است. این اتفاقات زیبنده استقلال نیست و نباید اینطور باشد و کسی که جایگاه خودش را بداند، اینطور صحبت نمی‌کند. حرمت‌ها نباید شکسته شود و مدیران هم نباید راحت بیایند و در تلویزیون صحبت کنند.

سیدصالحی با بیان اینکه مشکلات این روزهای استقلال به مسائل مالی بازمی‌گردد، افزود: تا زمانی که در استقلال و پرسپولیس پول باشد، حاشیه نیست. وقتی پول نیست حاشیه هم ایجاد می‌شود. بازیکنان توقعات و خواسته‌هایی دارند و مشکلات و حواشی این روزها نیز ناشی از مشکلات مدیریتی، پول و اسپانسر است. مدیریت باشگاه استقلال در این چند وقت در بستن قرارداد با بازیکن خارجی موفق نبود و در درآمدزایی هم موفقیتی نداشت.

وی با اشاره به حضور علی فتح‌الله‌زاده در رأس امور مدیریتی باشگاه استقلال گفت: زمانی که بازیکن استقلال بودم، آقای فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال بود. او در یک برنامه تلویزیونی حضور داشت و گفت، دنبال جای خالی روی شورت ورزشی تیم هستیم تا اسپانسر بگیریم. مگر با یک اسپانسر روی شورت، چقدر می‌توان پول داد؟ یا گفته که دست به دامن هواداران می‌شویم، اگر مدیریت اینگونه است، یک نفر منتخب از بین هواداران بگذارند تا او باشگاه را مدیریت کند. اگر قرار باشد شرایط اینطور پیش برود، شکایت دیگر بازیکنان می‌آید، پرونده استراماچونی در راه است و همه چیز بدتر از این می‌شود.

بیشتر بخوانید:

بازگشت مدافع مصدوم استقلال به ترکیب

سیدصالحی در واکنش به این مسئله که اتفاق مشابه برای پرسپولیس هم رخ داده و پرونده‌های انضباطی بودیمیر و گابریل به نتیجه رسیده و پرونده برانکو و کالدرون هم به زودی مشکلی جدی برای این باشگاه ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: اینها نشان از سوء مدیریت است. در این شرایط اقتصادی، چرا روی کار مدیریت باشگاه‌ها و قراردادها نظارت نمی‌شود و این همه پول را از مملکت خارج می‌کنند؟ این بازیکنان خارجی، چه گلی به سر ما زدند و کدام قهرمانی‌ها را در آسیا با آنها آوردیم که برای آنها هزینه‌های آنچنانی می‌کنیم. سرنوشت استوکس چه شد؟ چند بازی کرد و فردا هم شکایت می‌کند به دلیل کرونا به ایران نرفتم و با شکایتش به پول هم می‌رسد. فکر می‌کنید رأی را به نفع ما می‌دهند؟ او در تراکتور بی‌انضباطی و بی‌نظمی کرد، اما بازهم باشگاه‌های ما دنبال آن هستند و این درد است.

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال گفت: اکنون باشگاه استقلال از نظر مالی آسیب دیده و بازیکنان هم انگیزه ندارند. کرونا هم آمده و لیگ را باید تعطیل کنند. می‌گوییم خانواده‌ها جایی نروند تا کرونا اپیدمی نشود، اما بازیکنان فوتبال باید به شهرهای دیگر بروند و برگردند و ویروس را به خانواده‌ها بدهند. این درست که بازی‌ها بدون تماشاگر است، اما در چند بازی دیدم که بازیکنان وقتی گل می‌زنند، هم دیگر بوسه باران می‌کنند. با این شرایط پس چرا اول بازی دست نمی‌دهید؟ حین انجام بازی آدرنالین خون بالاست و بازیکن متوجه نیست چه کار می‌کند و باید لیگ را تعطیل کنند.

وی تأکید کرد: اگر قرار است لیگ تمام شود، مسابقات پلی‌استیشن بگذارند از هر تیم دو نماینده بیاید و طبق همان نتیجه را اعلام کنند! اینطور نمی‌شود لیگ را به اتمام رساند. بازیکنان به فرودگاه می‌روند، با اتوبوس تردد می‌کنند، در هتل می‌مانند و اگر یک نفر از بین آنها مریض شود، به هم تیمی‌ها و خانواده‌ها منتقل شود بازهم جامعه دچار مشکل می‌شود. استاندارد لیگ که ما بالاتر از لیگ‌های اروپایی نیست. می‌بینید آنجا با تمهیدات زیادی که وجود دارد و در شرایطی که همه نوع دارو دارند شرایط چگونه است و در ایران که ما تحریم دارویی هستیم، شرایط چیست. این اتفاقات زیبنده فوتبال ما نیست.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha