کد خبر 1047232
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳
«با درجه جاسوس»؛ افشای جزئیاتی از جاسوسان اسرائیلی در غزه در مستند «المیادین»

یک شبکه لبنانی در مستندی جزئیات مهمی از جاسوسان رژیم صهیونیستی در نوار غزه ، پخش و دستاوردهای وزارت امنیت داخلی غزه در شکست تلاش‌های صهیونیستی و بازداشت جاسوسان را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، شبکه لبنانی «المیادین» شنبه شب (دیشب) مستندی با عنوان «برتبه عمیل» (با درجه جاسوس) پخش کرد و دستگاه امنیت داخلی غزه وابسته به حماس در این مستند جزئیات مهمی درباره جنگ امنیتی با رژیم اشغالگر و دستگاه‌های اطلاعاتی آن فاش کرد.

در این مستند گفت‌وگوهای تلفنی میان مزدوران و جاسوسان رژیم صهیونیستی و افسران «شاباک» (سازمان اطلاعات وامنیت داخلی رژیم صهیونیستی) که امنیت داخلی غزه به آن دست پیدا کرده بود، منتشر شد .

بیشتر بخوانید

«بهاء ابوالعطا» شهیدی که نتانیاهو را مجبور به فرار کرد +فیلم

شگردهای جذب جاسوس موساد در غزه

تعدادی از جاسوسان رژیم صهیونیستی که به دست امنیت داخلی غزه بازداشت شده بودند، اعتراف کردند. یکی از آنها تعریف کرد که چگونه افسران رژیم صهیونیستی از او باج‌خواهی کرده و در مقابل پولی بسیار ناچیز اطلاعاتی درباره مقاومت و دستگاه‌های امنیتی داده است.

جاسوسی دیگر درباره نحوه ارتباط ‌گیری شاباک با وی در بلغارستان گفت. او تعریف کرد: به یکی از هتل‌های پایتخت بلغارستان رسیذن و با افسر شاباک در آنجا دیدار کرد. وی به من گفت استراحت کن و فردا ساعت نه صبح با تو تماس خواهم گرفت. آدرس را برای من فرستاد و به دیدارش رفت.

او به من گفت قصد کمک کردن به من در نوار غزه را دارد. این افسر در ادامه گفت که ما می‌خواهیم کالاهایی از چین، ترکیه و فنلاند وارد غزه کنیم و ابزارهای شنود و جاسوسی و هر چیز دیگری که به اسرائیل کمک کند، در داخل این کالاها جاساز می‌شود.

یک جاسوس دیگر هم از ابزارهای جاسوس و شنودی گفت که افسران صهیونیستی در اختیار وی قرار داده بودند تا در مکان‌های نزدیک به اعضای مقاومت و پایگاه‌های آنها کار گذاشته شود.

امنیت داخلی غزه برای اولین باز تصویر یکی از افسران شاباک را نشان داد اما هویت وی را فاش نکرد و گفت، نقش و وظیفه وی در شاباک را می‌داند.

همچنین به سه شماره ۲۲۶، ۷۰۴ و ۴۵۷ اشاره کرد و گفت، امنیت داخلی غزه معانی این اعداد را می‌داند و رژیم اشغالگر می‌داند منظور چیست.

یکی جاسوس دیگر هم اعلام کرد، شاباک اول به وی تماس گرفته و گفته می‌خواهد در درمان پسر مریضش به او کمک کند اما ناگهان خود را در ارتباط با رژیم صهیونیستی دیده که هیچ راه برگشتی ندارد.

«ایاد البزم» سخنگوی وزارت داخلی غزه در این مستند اعلام کرد، رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر بر روی ابزارهای تکنولوژی جدید و شبکه‌های اجتماعی متمرکز شده تا جوانان را فریب دهد.

وی افزود، این رژیم در پوشش جمیعت‌های غیره و مانند آن افراد مورد نظر خود را به دام می‌اندازد.

البزم تأکید کرد، دستگاه‌های امنیتی غزه در سال‌های گذشته موفقیت‌های بسیاری کسب کرده و بسیاری از جاسوسان را بازداشت کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس