کد خبر 1047193
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۵
مجرم نمایه

اعضای باند خانوادگی جیب بری در مترو و ایستگاه‌های بی‌آرتی با ۲۰۰ فقره سرقت توسط پایگاه هشتم پلیس آگاهی دستگیری شدند.

به گزارش مشرق، سرهنگ علی عزیزخانی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی گفت: هفدهم دی ماه پرونده‌ای با موضوع جیب بری از یک خانم توسط کلانتری ۱۱۲ ابوسعید برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی پایتخت فرستاده شد. شاکی با حضور در پایگاه هشتم پلیس گفت: پانزدهم دی ماه در ایستگاه متروی حسن آباد گوشی موبایلم توسط دو خانم با ترفند خاصی سرقت شد که پس از پیاده شدن آنها متوجه دستبردشان شدم.

بیشتر بخوانید:

ماجرای اسیدپاشی و سم پاشی آسمان چیست؟

پس از آن با خط خودم که روی گوشی مسروقه فعال بود، تماس گرفتم و مردی جواب داد و عنوان کرد گوشی را خریده است و در ازای تحویل گوشی‌ام تقاضای یک میلیون تومان پول کرد. من هم پول را به حسابش واریز کردم. ولی پس از واریز وجه وی از پس دادن گوشی خودداری کرد و با تهدید تقاضای پول بیشتری کرد.


رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت افزود: هنگام انجام تحقیقات پلیسی، پرونده‌های مشابه دیگری به این پایگاه رسید و سرنخ‌هایی از حضور یکی از سارقان حرفه‌ای به‌نام مهیار ۳۱ ساله در این سرقت‌ها به‌دست آمد. سپس مخفیگاه وی در شهرستان بهارستان شناسایی شد و با دریافت نیابت قضایی متهم در تاریخ ۷ بهمن ماه در یک عملیات پلیسی دستگیر و در بازرسی از منزلش ۱۵ دستگاه گوشی سرقتی و تعداد زیادی مدارک شناسایی مسروقه کشف شد.


متهم پس از انتقال به پایگاه هشتم به ۲۰۰ فقره سرقت به شیوه جیب بری با همدستی همسرش سمیه ۲۵ ساله و دو زن دیگر به نام‌های سمیرا ۲۶ ساله و اشرف ۳۹ ساله که از بستگانش هستند، اعتراف کرد و مأموران هم در عملیات دیگری همدستان مهیار را دستگیر کردند. کارشناسان ارزش اموال سرقتی را بیش از ۳۰۰ میلیون تومان برآورد کرده‌اند و تاکنون ۳۵ نفر از مال باختگان شناسایی و متهمان با قرار صادره از سوی شعبه سوم دادیاری ناحیه ۱۲ تهران برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی و شناسایی سایر شاکی‌ها در اختیار پایگاه هشتم قرار دارند.

منبع: روزنامه ایران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس