کد خبر 1047025
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
کالدرون

شکایت سرمربی نیم فصل اول باشگاه پرسپولیس به فیفا بار دیگر باعث ایجاد حواشی جدید بین این مربی و این باشگاه شده است.

به گزارش مشرق، گابریل کالدرون از باشگاه پرسپولیس برای گرفتن همه حق و حقوقش به فیفا شکایت کرد تا بار دیگر این سؤال مطرح شود که چطور مربی که می‌توانست با گرفتن دستمزد نیم‌فصل اولش مسائل مالی‌اش با این باشگاه را به پایان برساند، اکنون برای گرفتن همه حق و حقوقش مدعی است.

برخی گمانه‌زنی‌ها بر این است که پول تهیه شده بود اما محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه اقدام به پرداخت آن به کالدرون نکرد تا این مربی پس از پایان همکاری‌اش با سرخ‌پوشان به راحتی در فیفا مدعی شود و باشگاه پرسپولیس مجبور شود تا ریال آخر این قرارداد را بدهد. 

در همین زمینه با حسین قدوسی مدیر روابط عمومی و مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس صحبت کردیم که وی ضمن رد این موضوع ، اظهار داشت: تمامی این موارد کذب محض است و مایه تأسف است که عده‌ای در باشگاه پرسپولیس با در دست داشتن یکسری از اطلاعات هرازگاهی به صورت کذب این اخبار را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند.

وی افزود: چندی قبل هم عده‌ای به صورت کذب جزئیات قرارداد بازیکنان را به رسانه‌ها داده بودند، آن هم در آستانه یک بازی حساس. در مورد مسأله کالدرون هم مشخص است که ماجرا از کجا نشأت گرفته و در این خصوص توضیحات مفصلی دارم.

قدوسی یادآور شد: درست در روزی که دو دستیار کالدرون برای تسویه حساب به باشگاه پرسپولیس آمده بودند آقای انصاری‌فرد با علم به اینکه کالدرون نمی خواهد بازگردد، مبلغ 125 هزار دلار از طریق صرافی که سال‌ها با او کار می‌کند به حساب قطر کالدرون واریز کرد.  این صرافی به دلیل اینکه این پول را به آقای انصاری‌فرد قرض داده بود از باشگاه پرسپولیس چک ضمانت خواست که آقای رسول‌پناه رئیس هیأت مدیره این چک تضمین را داد. حالا برای ما عجیب است که چطور می‌شود عده‌ای مدعی می‌شوند که یکی از اعضای هیأت مدیره پول را تهیه کرده و مدیرعامل باشگاه آن را به کالدرون نداده است. 

بیشتر بخوانید:

پرسپولیس در یک بازی از پیش باخته

وی افزود: در حالی که شواهد و قرائن در همان روزها نشان می‌داد که کالدرون قصد بازگشت به پرسپولیس را ندارد با این حال آقای انصاری‌فرد با توجه به اینکه قسط اول کالدرون به صورت کامل پرداخت نشده بود این پول را به حساب قطر این مربی واریز کرد. هیأت مدیره حی و حاضر هستند و می‌توانند شهادت دهند که اگر کسی این پول را به انصاری‌فرد داده و او حاضر نشده به کالدرون بدهد می‌توانند در این زمینه صحبت کنند. 

مدیر روابط عمومی پرسپولیس تأکید کرد: در همان کشمکش بین باشگاه و کالدرون بابت بازگشتش به ایران در حالی که او نامه‌ها را نه به صورت رسمی و ایمیل بلکه به صورت واتس‌آپ و از طریق واسط ایرانی‌اش به باشگاه اعلام می‌کرد باید 350 هزار دلار به قراردادش اضافه شود و باشگاه پرسپولیس با افزایش 200 هزار دلاری قرارداد او موافقت کرد که حتی این نامه به صورت رسمی به ایمیل کالدرون ارسال شد و قرار بر این شد که صد هزار دلار هم به آپشن‌های قراردادش اضافه شود. تمامی این نامه‌نگاری موجود است اما کالدرون با وجود این موافقت باشگاه حاضر به بازگشت به ایران نشد.

قدوسی در پاسخ به این سؤال که چرا با وجود پرداخت این پول باز هم کالدرون از پرسپولیس شکایت کرده،‌گفت: با توجه به دیر شدن پرداخت قسط اول و فعال شدن پرداخت قسط دوم که همزمان با بازی پرسپولیس مقابل پارس جنوبی در دور برگشت لیگ بود کالدرون این فرصت را داشته تا از پرسپولیس شکایت کند. این مربی بعد از موافقت باشگاه بابت افزایش قراردادش اعلام کرد که بازنمی‌گردد، همه اینها در حالی بود که وقتی از ایران برای تعطیلات خارج شد در نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس شرایط فسخ قراردادش را اعلام کرد با این حال خواسته‌های مالی متفاوتی از باشگاه داشت. باشگاه پرسپولیس در تمام این مدت با توجه به اینکه در نقل و انتقالات زمستانی بودیم بارها با او مکاتبه کرد و بازیکنان مختلفی را به وی معرفی کرد اما او هرگز به این نامه‌ها پاسخ نداد. در هر صورت اینکه گفته می‌شود مدیرعامل باشگاه با وجود تهیه پول آن را به کالدرون نداده دروغ است. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس