کد خبر 1043380
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
نشست خبری سخنگوی شورای نگهبان کدخدایی نمایه

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه ما مسئولیت داریم که از آراء تک‌تک مردم صیانت کنیم، گفت: هیچ‌کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیئت‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در مراسم افتتاح ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، گفت: جمهوری اسلامی ایران برآمده از تلاش‌ها و ایثارگری‌های شهدا و با هدایت‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری ادامه یافته است. 

وی افزود: دشمنان مردم و منافع ملی کشور، با تهدیدهای خودشان قصد دارند مردم را ناامید کنند و مقامات آمریکایی و رسانه‌های خارجی هر روز تبلیغاتی منفی را مطرح می‌کنند، اما مردم در این ۴۱ سال نشان داده‌اند که به این اباطیل گوش نداده و با انسجام بیشتر در صحنه‌های انقلاب اسلامی حاضر بودند.

بیشتر بخوانید:

ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات افتتاح شد

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه حضور مردم در تشییع سردار دل‌ها و سایر مراسمات دلبستگی خودشان به خدمت‌گزاران و نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داده است، گفت: انتخابات یکی از آن صحنه‌هایی بوده که مردم همیشه حضور پرشوری داشته‌اند و هیچ‌گاه به سخنان بیهوده دشمنان توجه نداشته‌اند، باید به تعبیر مقام معظم رهبری، مجلسی قوی و کارآمد، با نمایندگانی مؤمن و شجاع، تشکیل شود.

کدخدایی ادامه داد: انتظار این است که مجلسی در طراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم که این مجلس در جهت اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گام بردارد، انتخابات یک جشن ملی است و همه‌ مردم با حضور در پای صندوق‌های رأی، این نظام مقدس را گرامی می‌دارند.

وی، حضور در پای صندوق‌های رأی را یک تکلیف شرعی و الهی دانست و اظهار داشت: باید این نظام برآمده از خون شهدا را پاسداری کنیم و این پاسداری از طریق حضور در پای صندوق‌های رأی انجام می‌شود؛ همیشه انتخابات در کشور ما، در نگاه دوست و دشمن، موجب تقویت پایه‌های نظام بوده و هست.

سخنگوی شورای نگهبان اصریح کرد: شورای نگهبان یک داور ملی است و همه ناظران وظیفه‌ای ملی دارند که با تخلفات انتخاباتی علی‌السویه برخورد کنند. برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلفات انتخاباتی، سامانه‌ای به نام مردم ناظر توسط شورای نگهبان راه‌اندازی شده و ما تاکنون گزارش‌های متعددی را از طریق این سامانه دریافت کرده‌ایم و همکاران استانی موظفند که ضمن بررسی این گزارش ها، نتایج را به ما اعلام کنند.

کدخدایی تأکید کرد: همه‌ ما مسئولیت داریم که از آراء تک‌تک مردم صیانت و به تعبیر رهبر معظم انقلاب رأی مردم را حق‌الناس تلقی کنیم و این شدنی نیست، مگر با اجرای دقیق قانون. هیچ‌کدام از ناظران در برخورد با تخلفات، مماشات نکنند و ما هم در تهران هیئت‌های نظارت را پشتیبانی خواهیم کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha