جشنواره مد و لباس

سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه هیئت همراه دقایقی پیش از بخش‌های مختلف نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر بازدید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از ستاد خبری نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید قبادی مشاور معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه یک هیئت همراه، عصر امروز دوشنبه ۲۸ بهمن با حضور در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو از بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره مد و لباس فجر بازدید کرد.

بیشتر بخوانید:

کف جامعه جای ناز و کرشمه و عشوه‌گری و فرش قرمز بازی سلبریتی‌ها نیست

در ابتدای این دیدار، سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و رئیس نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر با ارائه توضیحاتی درباره بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره، از تلاش و ظرفیت های هنری، فرهنگی و صنعتی این عرصه تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه این دوره از جشنواره مد و لباس فجر نیز همچون ادوار گذشته، محل نمایش و عرضه آخرین دستاوردهای فعالان این حوزه قرار گرفت و آثار ارزشمند بسیاری با موضوع "فر گلستان" و ملهم از نمادهای فرهنگی، تاریخی و جغرافیایی استان های گلستان و خراسان شمالی دریافت شد.

پیش از بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون هنری او از جشنواره، مهمانان بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره به استقبال سید عباس صالحی و همراهان او آمدند و محمدرضا پاکروان مدیر اجرایی بخش بین‌الملل، به نمایندگی از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توضیحاتی را درباره فعالیت های بخش بین‌الملل عنوان کرد.

صالحی در این بازدید در جریان فعالیت‌های مؤسسات فعال در حوزه مد و لباس، آخرین پیشرفت‌های صنعتی و فناورانه در فرایند تولید لباس در ایران قرار گرفت و محصولات شرکت‌کننده در بخش مسابقه که آثار آنها در سالن بوستان مجتمع نمایشگاهی شهرداری تهران در معرض دید عموم قرار گرفته است را مورد بازدید قرار داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از بازدید از بخشهای مختلف نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر گفت: امروز نیازمند تقویت‌های بیشتر در عرصه‌های مختلف فرهنگی و هنری هستیم؛ هرچند که به مدد تلاش‌های فعالان حوزه مد و لباس،  نتیجه زحمات و حرکت‌های انجام گرفته در این عرصه مبین این است که اقدامات ارزشمندی برای توجه به تولید ملی رقم خورده است و در حوزه طراحی مد و لباس، اتفاقاتی نو و درخور توجه رخ داده است.

وی افزود: اینکه بسیاری از آثار عرضه شده در این دوره از جشنواره با تکیه بر مواد اولیه، پنبه، نخ و پارچه ایرانی تولید شده‌اند ستودنی بوده و امیدواریم در آینده به بهترین شکل کمی و کیفی در زمینه طراحی و تولید محصولات در عرصه مد و لباس گام برداریم.

صالحی و هیئت همراه همچنین با برخی از مدیران برندها، تولیدکنندگان و طراحان مد و لباس به گفت‌وگو پرداخت و در جریان مشکلات و موانع تولید از زبان فعالان این حوزه قرار گرفت.

نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر از ۲۴ تا ۲۹ بهمن ماه در مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس