با خانواده جان‌باختگان حادثه کرمان

آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه، ظهر امروز در جمع برخی از «خانواده‌های جان‌باختگان مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی در کرمان» در حسینیه بیت‌الزهرا(س) حاضر شد و با آن‌ها دیدار کرد.

به گزارش مشرق، آیت الله رییسی، رییس قوه قضاییه، ظهر امروز در جمع برخی از «خانواده‌های جان‌باختگان مراسم تشییع پیکر سپهبد سلیمانی در کرمان» در حسینیه بیت‌الزهرا(س) حاضر شد و با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

آیت الله رییسی گفت: مجاهد در جبهه چه می‌کند؟ او در مقابل دشمن است و دشمن را می‌بیند. کار اول او آن است که بجنگد تا پیروز شود؛ لذا کار او عقب نشینی نیست.

ببینید:

عکس/ دیدار رئیس قوه قضاییه با خانواده جان‌باختگان حادثه کرمان

عکس/ دیدار رئیس قوه قضائیه با خانواده «حاج قاسم»

وی ادامه داد: هر کسی هر کجا که هست باید در سنگردفاع از دین و در سنگر محبت اهلبیت (ع) و در سنگر وظیفه شناسی باشد. انسان تا لحظه‌ای که جان دارد، باید در آن سنگر باشد و دشمن را ببیند و درمقابل دشمن بایستد و تا پایان، در سنگر وظیفه شناسی و انجام وظیفه باشد.

رییس دستگاه قضا افزود: امروز همه احساس کردند وظیفه شان تجلیل از این شهید و این مجاهد است. امروز خار در چشم دشمن آن است که آمریکایی‌ها ببینند که قضیه حاج قاسم قضیه یک فرد و سرباز نیست؛ بلکه قضیه ملت بزرگ ایران است.

رئیس قوه قضائیه گفت: کارهای تبلیغاتی و ژورنالیستی که در دنیا انجام می‌دهند برای اینکه نگاه‌ها را به خودشان متوجه کنند، کارهای زودگذری است. نگاهی که ماندگار است، نگاه کربلای امام حسین علیه‌السلام است که روز به روز این نگاه رونق می‌گیرد.

وی ادامه داد: هرکس حسینی زندگی کند، خداوند دل‌ها را متوجه او خواهد کرد. حرکت چنین فردی در جهت امری است که حسین بن علی (ع) آن را می‌خواست و این راه، راه خدا بود که شهید سلیمانی رفت.

وی ادامه داد: مراسم تشییع پیکر شهید سلیمانی، حقیقتا تجلیل از یک شهید در مسیر عاشورای ابی عبدالله (ع) بود، کسانی که در این مسیر برای تجلیل از حاج قاسم آمدند، هر گامی که برداشتند در مسیر خداست. طبق روایات هر گامی که به طرف جهاد فی سبیل الله و اینگونه امور برداشته شود، خداوند به صاحبش پاداش کربلائیان و پاداش کسانی را که در راه خداوند گام برداشتند، می‌دهد.

آیت الله رئیسی گفت: تردید نکنید حضور بزرگ و کوچک شما در این مسیر، حضور در مسیری بود که مورد پسند و رضایت خداست. خداوند قلب‌های آن‌ها را به این جهت متوجه کرد. دل بود که به گام‌های آن‌ها فرمان داد که با سختی، پای پیاده و تحمل مشقت به همراه جمعیت کثیری به مراسم بروند.

رییس قوه قضاییه در ادامه گفت: تمام مردم کشور و حتی خارج از کشور هم احساس کردند که باید در مقابل ترامپ و دشمنان اسلام جلوه‌ای از اینکه همراه حاج قاسم هستیم را نشان دهند. حاج قاسم یک فرد نبود؛ بلکه یک ملت بود. گاهی این توسعه وجودی یک شخص به نحوی است که او در یک خانواده، محله، روستا، شهر، استان و منطقه نمی‌گنجد؛ او وسعت وجودی اش یک امت و ملت می‌شود.

آیت الله رئیسی افزود: آن روز نشان دادن این حقیقت به دشمن در این بود که هرکس می‌تواند و پای و توان دارد، به خیابان بیاید و جلوه‌ای عظیم و بی بدیل در مقابل آمریکایی‌ها و دشمنان نشان دهد که هم دوستان را امیدوار و هم دشمنان را ناامید کند؛ لذا نماد وظیفه شناسی آن روز این حضور بود.

رئیس قوه قضاییه اضافه کرد: اینکه انسان با اخلاص، اراده و تصمیم گام بردارد و خودش را در دریایی از انسان‌ها قرار دهد و بخواهد با یک هدف مقدس که آن تجلیل از دین و ارزش‌های دینی، جهاد، ایثار و شهادت است، نام خودش را در این طومار ثبت کند و دچار حادثه‌ای شود، پاداشش با خداست.

وی افزود: برای شما خانواده معزز این افتخاری است که کسان و عزیزان دل شما در جایی با تصمیم و اراده گام نهادند که جان دادن در سنگر دفاع از دین و ارزش‌های الهی و تجلیل از شعائر بود. آن‌ها تا آخرین لحظه که در این سنگر حضور داشتند، اهل وظیفه شناسی و اهل دلدادگی به خداوند متعال بودند. یقین بدانید بر اساس آنچه که در روایات و لسان ائمه معصومین(ع) داریم، ایشان انسان‌های برگزیده‌ای بودند که خداوند متعال با آن عزیز، حاج قاسم سلیمانی و همه آن‌ها را با اربابشان حضرت ابی عبدالله(ع) محشور خواهد کرد.

آیت الله رییسی در رابطه با دغدغه بازماندگان که عزیزانشان شهید محسوب شوند، گفت: حتما خواست شما را پیگیری خواهم کرد.

وی تصریح کرد: بعد از قضیه کرمان با رییس کل دادگستری تماس گرفته و تاکید کردم از طرف بنده به تک تک خانواده‌ها سلام برسانید و انچه که لازم است پیگیری کنید.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: قبل از اینکه در اینجا حضور یابم، خواست شما را پیگیری کردم و بعد از سفر نیز حتما پیگیری می کنم و از استاندار خواستم این موضوع را از طریق دولت دنبال کند.

آیت الله رییسی برای خانواده جانباختگان صبر و حلم از درگاه خداوند متعال مسئلت کرد.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس