آخوندی

وزیر ناکارآمد و مستعفی راه و شهرسازی، درباره نظارت شورای نگهبان اظهار فضل کرد.

به گزارش مشرق، روزنامه «کیهان» در ویژه‌های خود نوشت:

عباس آخوندی ضمن یادداشتی که در سایت دولتی خبرآنلاین منتشر شده می‌نویسد: آنچه شورای نگهبان به‌عنوان نظارت انجام می‌دهد موجب گسترش شکاف اجتماعی، سوءتفاهم ملی، فرسایش سرمایه اجتماعی و تضعیف جمهوری اسلامی شده و همچنین، از منظر حقوقی، مطابقت آن با حقوق اساسی ملت مصرح در قانون اساسی، سیاست‌های ابلاغی در مورد انتخابات و مفاد قانون و مقررات انتخابات مجلس شورای اسلامی در تردید کلی قرار گرفته است. نحوه نظارت این شورا بر انتخابات در تعارض با اصول متعارف نظارت و متضمن دخالت در امر اجرا و همچنین مشمول پذیرش منافع متعارض از سوی شورای نگهبان است که با اصول مبنایی حقوق عمومی مغایرت دارد.

بیشتر بخوانید:

هجمه به شورای نگهبان و توبه افلاطونی

آخوندی می‌افزاید: بخش مهمی از مصادیق تعارض منافع به‌ویژه تعارض منافع مقامات، مسئولان سیاسی و مقررات‌گذار، تعارض منافع دارندگان وظایف و اختیارات کنترلی، نظارتی و بازرسی با انجام درست موضوع مورد کنترل و نظارت است. یکی از اصول مبنایی حقوق عمومی، لزوم رعایت منافع عمومی از سوی مقامات پیش‌گفته در اعمال وظایف و اختیارات تقنینی، اجرایی و قضایی و به‌طور کلی، در ارائه خدمات عمومی است.

و در موضوع مورد بحث این مقال، برگزاری انتخابات آزادانه و منصفانه و احتراز از قرارگیری در موقعیت جانبداری و رفتار تبعیض‌آمیز در انجام وظایف قانونی است. برخلاف ادعای عباس آخوندی، آنچه موجب فرسایش سرمایه اجتماعی و ایجاد شکاف اجتماعی می‌شود، عملکرد مدیران ناکارآمدی مانند شخص وی است. او در حالی از تعارض منافع خصوصی و مسئولیت عمومی انتقاد می‌کند که خود و برخی نزدیکانش در معرض اتهام در حوزه مسکن قرار داشتند. وی به راحتی هنگام تصادف دو قطار و جان‌باختن ۴۸ زائر امام رضا(ع) بدون کم‌ترین شرمندگی و عذرخواهی و یا اعلام استعفا، مدعی شد مشکلی وجود ندارد و جانباختگان بیمه بوده‌اند(!)

او پس از ۵ سال فرصت‌سوزی و تحمیل تورم بالای ۲۰۰ درصد به بخش مسکن در دوره مدیریت خود، با وقاحتی بی‌نظیر گفت افتخارش این است که حتی یک مسکن هم نساخته است. آخوندی با وجود تصویب قانون اخذ مالیات از خانه‌های خالی، به اجرای آن تمکین نکرد. بنابراین در اثر کاهش ساخت مسکن و احتکار آن از سوی سوداگران، مردم با گرانی افسارگسیخته در بخش مسکن و اجاره‌بها مواجه شدند. آیا این عملکرد موجب افزایش سرمایه اجتماعی می‌شود یا مایه سرخوردگی؟! و آیا جز این است که تامین مسکن مناسب، جزو مسئولیت‌های دولت در قانون اساسی است؟

در دوره آخوندی برخی قراردادهای هواپیمایی با تبلیغات فراوان امضاء شد که اغلب مصرف انتخاباتی (سال ۹۴ و انتخابات مجلس) داشت و به خاطر بی‌ضابطه بودن قراردادها، به آسانی توسط طرف اروپایی و آمریکایی زیر پا گذاشته شد بی‌آنکه پیش‌بینی حتی یک دلار یا یک یورو تأدیه خسارت در صورت نقض قرارداد شده باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 12
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 13
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  59 0
  این بابا باید محاکمه شود و فرصتهایی را که از ایران هدر داده را پاسخگو باشد8289
 • سید IR ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  53 0
  آدم های بی اعتبار و کم دانش همچون طبل تو خالی صدایشان گوش کَرکُن است و محتوایشان پوچ!!! به خصوص که از اصلاح طلبان تهوع آور هم باشند!!!!
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  46 0
  نتایج و افتخارات رای دهندگان به وزیر نامبرده
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  39 0
  اقای وزیر بی کفایت اشرافی عدم صلاحیت همفکران تو مایه امیدواری مردم است نه شکاف.
 • غمگین IR ۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  19 13
  جالبه وقتی دکتر احمدی نژاد با اونهمه خدمات بانقلاب رد صلاحییت شد . اینا همه خوشحال بودن .
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  36 0
  وقاحت این جماعت تمومی نداره
 • IR ۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  2 71
  عامل تحریم‌ها نمیتونه یه وزیر مستعفی باشه. مردم ساده نیستند.
 • یک جوان IR ۱۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  31 0
  من چوب این اخوندی را خوب و محکم خورده ودرک کرده ام در به دری برای خانه اجاره کردن چیزی است که این مرد وزیر نمی فهمد مدیران پر ادعا و ... همچون ایشان باعث شکاف اجتماعی و ... الی اخر می شوند اگر شورای نگهبان امثال تو را تایید کند مردم دلسرد می شوند با بدبختی و مشکلات مردم تجارت نکنید ای هفت خطان روزگار مسکن چند برابر شده به جای پاسخگویی طلبکار و نظریه پرداز شده
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  23 0
  بدبختی ماکی ازحقوق عمومی صحبت میکنه!!!!!!
 • مرصاد IR ۱۴:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  23 0
  تو ببند بابا !!
 • IR ۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  0 18
  تا دیروز همشون با هم دوست بودن الان دشمن شدن دارن پته همو میندازن روی اب
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۷
  16 0
  دلیلش فقط یک چیز است ، بابت گندهای فاجعه بارش محاکمه و مجازات نشده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس