علی‌اصغر مونسان - کراپ‌شده

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: توسعه صنعت گردشگری می‌تواند کشور ما را از وابستگی بودجه به نفت نجات دهد.

به گزارش مشرق، علی‌اصغر مونسان در مراسم افتتاح ۴۷۲ پروژه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور اظهار داشت: برای این پروژه‌ها ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده است و برای صنعت گردشگری باید گام‌های بزرگی برداشته شود. 

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ گردشگری یک مأموریت ذاتی در کشور است و با توجه به تمامی مشکلات و تحریم‌ها صنعت گردشگری در حال رشد است. 

ببینید:

عکس/ قدیمی‌ترین جاذبه تهران

عکس/ آبشار ۹۵متری خرم آباد

مونسان خاطرنشان کرد: یا توسعه و گسترش صنعت گردشگری بودجه کشور ما قطعاً می‌تواند از وابستگی شدیدی که به نفت دارد نجات پیدا کند و این صنعت توانسته در هر شرایطی به کشور کمک کند. 

وی خاطرنشان کرد: ما موضوع تحریم‌ها، کاهش پروازهای مستقیم به داخل کشور و خیلی دیگر از موارد را داشتیم ولی علی‌رغم این مشکلات در ۱۰ ماهه امسال ۸ میلیون گردشگر وارد کشور شده است و پیش‌بینی ما این بود که تا پایان سال ۱۰ میلیون گردشگر به داخل کشور جذب کنیم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قطعاً با همت فعالان گردشگری از این شرایط سخت هم عبور خواهیم کرد و ما در سال ۲۰۱۹ توسط سازمان جهانی گردشگری کشور دوم جهان از رشد گردشگری خارجی شدیم. 

مونسان بیان داشت: با همکاری و تعامل دیگر دستگاه‌ها قطعاً سال ۹۹ سال شکوفایی گردشگری خواهد بود و در گردشگری داخلی هم بازار بزرگی وجود دارد و امیدواریم در سال ۹۹ اتفاقات خوبی در این حوزه بیفتد. 

وی یادآور شد: موضوع دیگر بحث تنوع در گردشگری است و ما باید در دیگر حوزه‌ها به غیر از گردشگری فرهنگی و تاریخی را هم اقدام کنیم چرا که حجم بالایی از گردشگر را به خود اختصاص می‌دهد. 

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یادآور شد: ما به جای اینکه در میدان رقابت با کشورهای دیگر در ساخت هتل پنج ستاره ورود کنیم باید محصولات خود را در صنعت گردشگری تنوع ببخشیم.

مونسان بیان داشت: در حال حاضر ۵۹۰ هتل در کشور وجود دارد و ۲۴۰۰ پروژه نیز در بخش گردشگری در حال انجام است و آینده این بخش امیدآفرین است.

وی خاطرنشان کرد: استان تهران هم بخش مهمی از گردشگری کشور را بر عهده گرفته است. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس