جلسه شورای سیاست گذاری

نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان جزئیات جلسه فوق‌العاده شورای سیاستگذاری درباره ارائه لیست انتخاباتی اصلاح‌طلبان در تهران را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، سعید نورمحمدی نماینده حزب ندای ایرانیان در شورای سیاست گذاری جبهه اصلاح طلبان با اشاره به جلسه فوق العاده امشب این شورا برای تصمیم گیری نهایی درباره کیفیت حضور اصلاح طلبان در انتخابات آتی مجلس گفت: در جلسه امروز ابعاد مختلف لیست دادن یا ندادن اصلاح طلبان در تهران مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که این تصمیم موضوع خیلی مهمی است و تمام ابعاد آن باید دقیق سنجیده شود، تصمیم اعضا بر این شد که نظر نهایی شورا درباره لیست دادن یا ندادن در تهران به اسم شورای‌عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان به جلسه فوق العاده چهارشنبه موکول شود و در این فاصله موافقین و مخالفین تصمیم روی نظرات یکدیگر بیشتر تامل کنند و تلاش شود یکپارچگی جریان اصلاحات حفظ شود.

بیشتر بخوانید:

اصلاح‌طلبان چند برابر دوره قبل نامزد دارند؟

وی همچنین درباره نتیجه نهایی تایید صلاحیت‌ها در تهران نیز گفت: در مسئله تایید صلاحیت‌ها تقریبا در تهران تغییری خاصی به نسبت نتایج اولیه تایید صلاحیت‌ها نیفتاده بود و چهره‌های شاخصی مثل آقای مطهری و محمود صادقی که جزو چهره‌های محبوب در میان بدنه اجتماعی اصلاح طلبان بودند به شکل قطعی رد صلاحیت شدند.

نورمحمدی در ادامه با اشاره به وضعیت دیگر کاندیداهای اصلاح طلبان در تهران خاطرنشان کرد: به غیر از تایید صلاحیت آقای وکیلی و رد صلاحیت اقای رحیمی تغییری در وضعیت هیچ یک از نمایندگان لیست امید تهران که پیش از این رد صلاحیت شده بودند، رخ نداده است.

وی درباره نحوه حضور اصلاح طلبان در شهرستان ها نیز اظهار داشت: در این رابطه با توجه به اینکه بر اساس تصمیم گیری ها قبلی تمامی اختیارات به شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان در استانها داده شده بود، در جلسه امروز هیچ گونه تصمیمی درباره شهرستانها گرفته نشد و روال کار دیگر حوزه های انتخابیه به جز تهران همانند گذشته به شکلی است که اگر کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان در شهری تایید صلاحیت شده باشد طبعا شورا نیز از او حمایت می‌کند در غیر اینصورت شورای سیاست گذاری برنامه ای برای حمایت از کاندیدای غیر اصلاح طلب ندارد.

وی همچنین درباره برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر فشار چهره‌های نزدیک به حزب اتحاد ملت برای عدم ارائه لیست از سوی اصلاح طلبان در جلسه امشب شورای سیاست گذاری تصریح کرد: جبهه اصلاحات مجموعه ای یکپارچه است و تصمیم یکپارچه خواهد گرفت. ممکن است اعضای حقیقی یا حقوقی این شورا نطرات متفاوتی داشته باشد، اما دغدغه همه آنها حفظ منافع مردم و کشور و  آینده جریان اصلاحات است. اینده کشور و جریان اصلاحات وابسته به تصمیمی است که درباره انتخابات آتی گرفته می‌شود. این که چه تصمیمی این دغدغه ها را بهتر حل خواهد کرد ممکن است متفاوت دیده شود و هر عضو هم از زاویه متفاوتی به مساله نگاه می کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در تکمیل اظهارات خود گفت: در جلسه امروز هم موافقین و هم مخالفین دادن لیست در تهران نظرات خود را مطرح کردند. در جلسه امروز رای گیری در این مورد صورت نگرفت. اما شاید اگر در این جلسه رای‌گیری درباره دادن یا ندادن لیست در تهران گرفته می‌شد، عدم ارائه لیست رای می‌آورد.

نورمحمدی در پاسخ به این سوال که با در نظر گرفتن این گزاره که آقای عارف و آقای رسولی در اظهارنظرات روزهای اخیر خود از ارائه لیست در تهران سخن گفته بودند آیا موکول شدن تصمیم نهایی اعضا درباره شرکت یا عدم شرکت در انتخابات با پیشنهاد عارف و رسولی بوده یا خیر؟ گفت: خیر. این موضوع پیشنهاد آقای موسوی لاری بود و آقای عارف تنها این پیشنهاد را به رای گذاشتند که در نهایت نظر اعضا بر این شد که چند روزی درباره این مسئله تامل صورت گیرد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس