دادگاه نمایه

مرد جوان که در درگیری خیابانی چشم اش کور شده است در دادگاه خواستارقصاص چشم شد.

به گزارش مشرق، رسیدگی به این پرونده از یک سال قبل به دنبال وقوع درگیری در حاشیه اتوبان یاسینی آغاز شد.

شواهد نشان می‌داد به دنبال درگیری دو راننده چشم راست یکی از آن‌ها به نام پیمان به شدت آسیب دیده و همسرش نیز در این درگیری کتک خورده است.


پیمان و همسرش که به بیمارستان منتقل شده بودند از راننده پژو ۲۰۶ که پس از درگیری از محل گریخته بود شکایت کردند و راننده آن به نام حجت ردیابی و بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:

اشتری: می‌توانیم تمام معتادان متجاهر را ۴۸ ساعته جمع کنیم

مرگ پسر منجر به قتل مادر شد

قتل سیانوری همسر با ادعای حمایت از فرزند!

حجت گفت: قبول دارم با پیمان و همسرش درگیرشدم و آن‌ها را کتک زدم، اما آن‌ها نیز به شدت مرا کتک زدند و من هم از آن‌ها شاکی هستم. در حالی که چشم راست پیمان تحت عمل جراحی قرار گرفته بود تلاش پزشکان برای بهبود وی نتیجه نداد و چشم او نابینا شد.

در دادگاه
بدین ترتیب پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۲ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.


در ابتدای جلسه پیمان در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: من و همسر و دختر ۱۱ ساله ام از جاجرود به تهران برمی‌گشتیم که متوجه شدیم راننده پژو ۲۰۶ ماشین را در وسط اتوبان پارک کرده است. من که از دیدن این صحنه عصبانی شده بودم سرم را از پنجره بیرون بردم و راننده را بی فرهنگ خطاب کردم. اما همان موقع حجت سوار ماشین شد و ما را تعقیب کرد. او جلوی ماشین ما پیچید و مرا به زور از داخل ماشین بیرون کشید و کتک زد.

جدایی بعد از نابینایی
وی ادامه داد: همان موقع همسرم هم از ماشین پیاده شد تا جلوی حجت را بگیرد، اما او چند لگد هم به همسرم زد. در این ماجرا چشم راستم نابینا شد و من چند ماه بعد از همسرم جدا شدم.

وی در پاسخ به سوال قاضی درباره جدایی از همسرش گفت: وقتی چشمم نابینا شد مادرم، همسرم را مقصر می‌دانست و می‌گفت: همسرم نباید اجازه می‌داد تا با راننده پژو ۲۰۶ درگیر شوم. من هم تحت تاثیر حرف‌های مادرم و فشار روحی همسرم را طلاق دادم و چهار ماه بعد به پیشنهاد مادرم با زن دیگری ازدواج کردم که بعد از ازدواج فهمیدم دندان هایش مصنوعی است، بیماری قلبی دارد و یک کلیه هم ندارد. ماجرای نابینایی من، همه زندگی ام را تحت تاثیر قرار داده است و به همین دلیل از حجت شاکی هستم. سپس همسر اول پیمان روبه روی قضات ایستاد و گفت: پس از درگیری در اتوبان یاسینی به شدت کتک خوردم و به همین دلیل از حجت شاکی هستم.

شوهرم بعد از این ماجرا مرا طلاق داد، اما حالا اگر دو دانگ از خانه‌اش را به عنوان مهریه به نامم سند بزند حاضرم به خاطر فرزندم با او ازدواج کنم. اما پیمان گفت: من موقعی که همسرم را طلاق دادم ۵۰ میلیون تومان به عنوان مهریه به او پرداختم. حالا اگر این مبلغ را به من بدهد تا آن را به عنوان مهریه همسر دومم بپردازم، حاضرم بار دیگر با او ازدواج کنم. همچنین لازم است تا برای ازدواج دوباره با همسر اول از همسر دوم اجازه بگیرم.

زن جوان با شنیدن شرایط پیمان درخواست ازدواج با وی را رد کرد و گفت: من ۵۰ میلیون تومان را بابت مهریه ام گرفته بودم، آن را پس نمی‌دهم.

دفاعیات وکیل متهم
سپس وکیل متهم به دفاع پرداخت و گفت: حجت در دادگاه حاضر نشده، اما او هم در این ماجرا از سوی پیمان و همسرش به شدت کتک خورده است. پیمان قبل از درگیری در اتوبان یاسینی چشمش را عمل کرده و پیوند عدسی و قرنیه شده بود. پزشکی قانونی نیز در گزارشی اعلام کرده که قبل از این ماجرا شاکی ضعف بینایی داشته و ضربه‌ای که موکلم به چشم او زده موجب نابینایی اش نشده است. با شنیدن دفاعیات وکیل متهم، پیمان بار دیگر در جایگاه ویژه ایستاد و گفت: قبول دارم قبل از درگیری خیابانی عمل پیوند چشم انجام داده بودم. اما من در آن درگیری به حجت گفتم به تازگی چشمم را عمل کرده‌ام، اما او بی اعتنا به حرفم با مشت به چشم من زد. به همین دلیل تقاضای قصاص چشم دارم. اما اگر پزشکی قانونی اعلام کند امکان قصاص چشم نیست دیه می‌خواهم. بنابه این گزارش؛ در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

منبع:خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس