ظریف

وزیر امور خارجه مجری سیاست‌های آقای رئیس‌جمهور است، لذا این اقدام وی در راستای اجرای سیاست‌های دولت و آقای رئیس‌جمهور بوده است.

سرویس سیاست مشرق - محمد جواد ظریف در مصاحبه با نشریه آلمانی اشپیگل درباره احتمال مذاکره با آمریکا در پی ترور سردار سلیمانی گفت: خیر، من هرگز این احتمال را رد نمی‌کنم که افراد، رویکردهای خود را تغییر دهند و حقایق را درک کنند.

برای ما مهم نیست که چه کسی در کاخ سفید نشسته باشد. آنچه مهم است، نوع رفتار آنها است. دولت ترامپ می‌تواند، گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را لغو کند و به میز مذاکره بازگردد. ما همچنان در میز مذاکره هستیم. آنها میز مذاکره را ترک کردند. آمریکا خسارت عظیمی به مردم ایران وارد آورده است. روزی خواهد رسید که آنها مجبور می‌شوند، این خسارات را جبران کنند. ما صبر زیادی داریم.

پس از این اظهارات ظریف بود که «دونالد ترامپ»  در پیام توئیتری نوشت: «وزیر امور خارجه ایران گفته که ایران خواستار مذاکره با آمریکا است اما خواستار برداشته شدن تحریم‌هاست

ترامپ در ادامه پیام توئیتری خود در جواب این سخنان ظریف نوشت: «نه مرسی!»

اما این اظهارات ظریف و پاسخ ترامپ واکنش‌های برخی چهر های سیاسی و نمایندگان مجلس را در پی داشت که مشروح آن ها را در این مطلب می خوانید:

حسین شریعتمداری:

وزیر خارجهِ کدام ایران؟!

آقای ظریف شاهد بودند که ده‌ها میلیون نفر در ایران و ده‌ها میلیون دیگر در مجموعه شهرهای مختلف جهان اسلام در شهادت سردار سلیمانی به سوگ نشستند و بدون استثناء ضرورت انتقام از آمریکا را فریاد زدند، بنابراین باید از وزیر خارجه کشورمان پرسید کجای دیدگاه جنابعالی با خواست مردم ایران و سایر ملت‌های مسلمان همخوانی دارد؟! و جنابعالی که نظرتان با خواست و نظر تمامی مردم ایران مغایر و متضاد است، وزیر خارجه کدام ایران هستید؟!

حضرتعالی در مصاحبه تلویزیونی به مناسبت شهادت سردار دلها از رابطه نزدیک خود با آن شهید بزرگوار سخن گفتید. آیا حمایت از جبهه مقاومت و تلاش پیگیر برای تقویت توان نظامی و صنایع موشکی کشورمان از جمله خصوصیات سپهبد شهید نبود؟!

جناب ظریف! هنوز چند روزی بیشتر از بیانات رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه حماسی تهران نمی‌گذرد که تاکید فرمودند «ما از مذاکره هم ابایی نداریم، البته نه مذاکره با آمریکا؛ بلکه از مذاکره با دیگران ابایی نداریم. مذاکره نه از موضع ضعف بلکه از موضع قوت و قدرت. به یاری خدا دارای قدرت هستیم و قوی‌تر هم خواهیم شد». باید این بند را در صدر وجیزه پیش‌روی جای می‌دادیم ولی از آنجا که عده‌ای اصرار دارند بیانات حضرت آقا را در حد و ‌اندازه یک توصیه اخلاقی جلوه دهند، اشاره به آن را بعد از ذکر دلایل روشن و خالی از ابهامی جای دادیم که تقریباً تمامی آنها وام گرفته از بیانات مستدل حضرت ایشان است و به وضوح نشان می‌دهد که به قول رهبر معظم انقلاب، مذاکره با آمریکا علی‌رغم عهدشکنی‌های پی‌درپی و جنایات بی‌شماری که علیه مردم کشورمان مرتکب شده است «سمَ مهلک» است.

ذوالنوری:

چرا دولت از موضع ذلت به دنبال گدایی مذاکره با آمریکا است

 من نمی‌دانم که دولت به دنبال چه چیزی است؟ چرا دولت باید از موضع ذلت به گدایی مذاکره با آمریکا بپردازد.

این حرکت دولت حرکت بسیار بدی است که به دنبال مذاکره با آمریکاست و امیدواریم که سر عقل بیاید و دست از این حرکت بردارد.

به نظر من وزیر امور خارجه مجری سیاست‌های آقای رئیس‌جمهور است، لذا این اقدام وی در راستای اجرای سیاست‌های دولت و آقای رئیس‌جمهور بوده است.

ساداتی نژاد:

آقای ظریف! دقت کنید تا شأن مردم رعایت شود

 آقای ظریف! در مصاحبه‌های خود دقت کنید شأن ملت رعایت شود. مواضع منفعلانه، پیامدی جز تشدید مواضع ضد ایرانی رئیس‌جمهور آمریکا ندارد.

پاسخ دندان‌شکن دهید تا اظهارات شما منجر به محاسبه غلط از طرف رئیس‌جمهور آمریکا نشود.

طرح مذاکره با آمریکا فروش عزت و شرف ایران به اجنبی‌هاست

نماینده اراک در مجلس با اشاره به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه درباره مذاکره با آمریکا گفت: طرح مذاکره با آمریکا به صورت مشروط فروش عزت و شرف ملت بزرگ ایران به اجنبی‌هاست.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی:

آقای ظریف وزیر خارجه کدام کشوری؟

عضو هیئت رئیسه مجلس در صفحه توییتر خود درباره  اظهارات ظریف در مورد مذاکره با آمریکا نوشت:

علی‌اکبر کریمی:

طرح مذاکره با آمریکا فروش عزت و شرف ایران به اجنبی‌هاست

هر مدیر، مسئول و دولتمردی که بر رویکرد مذاکره مجدد با آمریکا پس از ترور حاج قاسم سلیمانی اصرار کند باید بداند این حرف برخلاف عزت و اقتدار کشورمان بوده و پیام‌های غلط وانحرافی به دشمن می‌دهد.

طرح مذاکره با آمریکا به صورت مشروط فروش عزت و شرف ملت بزرگ ایران به اجنبی‌هاست.

حسن کامران:

ظریف باید توبه کند

اگر آقای ظریف این حرف را زده است باید توبه کند.

 دولتمردان باید بدانند در شأن ملت ایران باید حرفی بزنند و وقتی آنها در تشییع میلیونی سرداران مقاومت بحث عدم مذاکره و مقاومت، پایداری و ایستادگی را مطرح می‌کنند چرا وزیر خارجه کشورمان مجددا بحث مذاکره با آمریکا را پیش‌ می‌کشد.

متاسفانه دولت به توان داخلی اعتقاد ندارد و مرتب نگاهش به خارج از کشور است. متاسفانه ما با برخی مدیران و مسئولینی در کشور مواجه هستیم که در اظهاراتشان واژه‌های مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی را بیان می‌کنند ولی در عمل به آن پایبند نبوده و ضد آن و آرمان‌های امام خمینی و شهدا و ملت رفتار می‌کنند.

مهدی نصیری:

باید زبان دیپلماسی را به ظریف یاد داد

مهدی نصیری از فعالین رسانه‌ای و تحلیلگر مسایل سیاسی در صفحه شخصی خود در توییتر درباره ادبیات دیپلماسی ظریف نوشت:

عضو فراکسیون روحانیت مجلس:

آمادگی ظریف برای مذاکره با آمریکا را هیچ وطن‌پرستی نمی‌پسندد

وقتی آمریکا یکی از بهترین رزمندگان ما را به شهادت می‌رساند و به کوچک‌ترین میثاق‌های بین‌المللی توجهی ندارد، ما بخواهیم با آن مذاکره کنیم چیزی جزء مرعوب شدن نیست.

اگر آقای ظریف روزهایی را در جبهه گذرانده بود و اگر جانباز و یا اسیر شده بود این رفتارها از وی سر نمی‌زد.

استقلال و اقتدار ما در سطح منطقه و جهان ثمره خون صدها هزار شهید است؛ آقای ظریف باید دقت زیادی داشته باشد که دل خانواده‌های شهدا، جانبازان و رزمندگان را نلرزاند. این گونه رفتارها (اعلام آمادگی برای مذاکره با آمریکا)، علاوه بر اینکه نشان‌دهنده مرعوب شدن در برابر آمریکاست مورد پسند هیچ میهن‌پرستی هم نیست.

محمود رضوی:

آقای ظریف به کجا چنین شتابان؟

سید محمود رضوی تهیه کننده سینما در صفحه شخصی خود در توییتر درباره اظهارات ظریف در مورد مذاکره با آمریکا نوشت:

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 11
 • Ali NL ۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  2 1
  در این مرحله حساس منطقه باید ایران از سیاست چوب و هویج استفاده کنه ...العان چوب تو دست طرف ایرانیست آمریکایی ها و اروپایی ها در قرارگاهاشون هویج کاشتن
 • IR ۱۷:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  20 2
  ازقدیم گفتن : تربیت نااهل را چون گردکان برگنبداست. اینا فقط زبان دیپلماستی(دیپلماسی) واونم از نوع ذلیلانه وملتمسانه شو بلدن وتنها چیزی گه بلدن تکرار میکنم بلدن همینه وبس ومابقی هنرها رو یه بنده خدایی که ازقضا رییس همین جناب ظریفه گفت :من بلد نیستم بلد نیستم من بلد نیستم:)
 • حسن IR ۱۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  3 1
  اقای مسیح مهاجری لطفا ذلیل را به باب استعفال برده وبرای دولت تدبیر وامید صرف کنید
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  8 1
  مدعيان رفراندم نه به نتايج رفراندم ونه رهنمودهاي رهبري توجه ندارند.
 • IR ۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  7 1
  ترامپ در ملاء عام و در سیستم ارتباط جمعی خود را (با کمال معذرت) حرامزاده و مادر ... می نامد! . غیر قابل باور است که پس از شهادت سردار سلیمانی ، شخصی اظهار کند که جهت مذاکره (با این تروریست قاتل) آمادگی دارد ! . تلخ تر اینکه این پرزیدنت جرثومه فساد و ننگ تاریخ ، با واژه ای فرانسوی و تمسخر آمیز پاسخ بدهد :«نه ! مرسی !».
 • IR ۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  5 0
  بعنوان یک ایرانی از این گفته ظریف و جواب ترامپ خجالت کشیدم و دلم گرفت. خداوند دولت مردان مارا عقلی بدهد انشاءالله
 • IR ۰۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  5 0
  راهبرد افراد بي رمق وغير جهادي وغير مردمي هميشه ذلت در برابر اجانب ظالم بوده وخواهد بود!!
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  5 0
  انگار هر چی جلوی دشمن تروریست خوار و ذلیل تر باشیم دنیا ما رو بچه مثبت تر و با اخلاق تر می دونه و بهمون امتیازات ویژه میده!!! واقعا ذلت پذیری بعضی ها تا کی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چقدر دلم می خواد بعد از شنیدن این خبر حالا قیافه اون جمعیت کم شمارِ نادانی که تو اعتراضات چند وقت اخیر تهران شعار می دادن ننگ ما ننگ ما .... رو ببینم!
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  1 0
  وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ﴿۱۱۳﴾ هود و به كسانى كه ستم كرده اند متمايل مشويد كه آتش [دوزخ] به شما مى رسد و در برابر خدا براى شما دوستانى نخواهد بود و سرانجام يارى نخواهيد شد (۱۱۳)
 • محمد IR ۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  1 6
  دیپلماسی یعنی این جناب ظریف کاملا درست صحبت کردن،،، تا کی میخواهید با بزن بزن امور کشور و رفاه و عزت مردم را درست کنید با سیاست هم می‌توان دشمن را شکست داد مخصوصا این ترامپ احمق را
 • رضا IR ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  0 0
  اقا به هم نیفتین شلوغش کنین ظریف گفته اگر تحریمها برداشته شود یعنی اقتدار ایران تامین شود ما مذاکره می کنیم این کجاش اشکال داره

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس