ترامپ نمایه

یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه آلمان گزارش اخیر واشنگتن پست مبنی بر اینکه آمریکا برای فعال سازی مکانیسم ماشه در برجام، اروپا را تحت فشار قرار داده است تایید کرد.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، دولت آلمان این مسئله را تایید کرده است که آمریکا در مناقشات درباره برنامه هسته‌ای ایران اتحادیه اروپا را به تصویب تعرفه های گمرکی بالا بر تولیدات خودروی این اتحادیه  تهدید کرده است.

یک دیپلمات ارشد وزارت خارجه آلمان با استناد به اظهارات شرکت کنندگان  در یک جلسه محرمانه کمیسیون سیاست خارجی پارلمان این کشور اعلام کرد که آمریکا در تاریخ ۸ ژانویه (۱۸ دی ماه) در مذاکراتی در سطح عالی رتبه این دو موضوع را با هم مرتبط کرده است.

بیشتر بخوانید:

ترامپ E۳ را برای فعال کردن مکانسیم ماشه تحت فشار گذاشت

واشنگتن‌پست: فشار ترامپ مکانیسم ماشه را در اروپا فعال کرد

سکوت اروپا مقابل تهدید ترامپ علیه اماکن فرهنگی ایران

 به نوشته هفته نامه "اشپیگل"، البته این تهدیدات آمریکا توسط سه کشور اروپایی شرکت کننده در مذاکرات هسته‌ای یعنی آلمان، فرانسه و انگلیس رد شده است.  

پیش از این هم روزنامه "واشنگتن پست"، در گزارشی از تهدیدات گمرکی آمریکا علیه اروپا در صورت خارج نشدن از برجام و برای وادار کردن این اتحادیه برای فعال کردن ساز و کار حل اختلافات در برجام  خبر داده بود.  

آمریکا در سال ۲۰۱۸ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شده و یک سیاست فشار حداکثری علیه ایران را در پیش گرفت.

آلمان، فرانسه و انگلیس روز سه‌شنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از فعال کردن ساز و کار حل اختلاف در برجام به بهانه نقض این توافق از طرف ایران خبر دادند.

فعال شدن این ساز و کار گام نخست فعال شدن "مکانیسم ماشه" محسوب می‌شود که می‌تواند در صورت نرسیدن طرفین به توافق، پرونده را به شورای امنیت کشانده و باعث بازگشت خودکار تمامی تحریم‌های بین‌المللی در نظر گرفته شده در قطعنامه‌های پیشین سازمان ملل علیه ایران شود.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس