آیت‌الله سیستانی نمایه

شخصیت‌ها و نهادهای داخل و خارج عراق از نخست وزیر این کشور تا امیر کویت و نماینده سازمان ملل و اتحادیه اروپا با صدور پیام‌‎های جداگانه برای آیت الله سیستانی سلامتی و شفای کامل ایشان را آرزو کردند.

به گزارش مشرق، به دنبال انتشار این خبر که حضرت آیت الله سیستانی مرجع عالیقدر دینی روز پنجشنبه تحت عمل جراحی به دلیل شکستگی استخوان ران پای راست خود قرار گرفته است، شخصیت‌ها و نهادها از داخل و خارج عراق با ارسال تلگراف و پیام‌هایی طول عمر با برکت و سلامت کامل ایشان را از درگاه خداوند خواستار شدند.

«صباح الاحمد الجابر الصباح» امیر کویت روز پنجشنبه با ارسال نامه‌ای برای دفتر مرجعیت عالیقدر دینی عراق  جویای حال حضرت آیت الله سیستانی شدند.

خبرگزاری رسمی کویت (کونا) اعلام کرد: «الجابر الصباح با ارسال پیامی برای حضرت آیت الله سیستانی دام ظله از سلامتی این مرجع عالیقدر دینی که دچار شکستگی ران پا شده بودند اطمینان یافت و از خدای سبحان شفای کامل و سریع حضرت را خواستار شد».

 تظاهرات‌کنندگان عراقی هم روز پنجشنبه بنر بزرگی از تصویر آیت الله سیستانی را در دیوار رستوران «الترکی» در وسط میدان «التحریر» محل تحصن معترضان در بغداد نصب کردند.

تظاهرات‌کنندگان زیر تصویر هم نوشتند:« دل‌های انقلابیون با توست. شفا و عافیت یابی مرجع وطن».

خبرگزاری رسمی عراق (واع) نیز از حال خوب آیت‌الله سیستانی پس از عمل جراحی خبر داد.

تیم پزشکی که درمان مرجع عالیقدر را بر عهده دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که حضرت آیت الله سیستانی در طول جراحی برای عراق و عراقی‌ها دعای خیر می‌کرد.

دکتر «احسان الفرج» رئیس تیم پزشکی معالجه آیت الله سیستانی گفت: «تیم پزشکی عمل جا انداختن استخوان فوقانی ران آیت الله را انجام داد که با توجه به بالا بودن سن آیت الله و پوکی استخوان‌ها این شکستگی رخ داده است».
او افزود: البته شکستکی در استخوان فوقانی ران بوده جایی که بهبود سریع آن اتفاق خواهد افتاد.
دکتر الفرج گفت:« بیهوشی آیت الله در حین عمل جراحی موضعی بوده و حال ایشان خوب است فردا به او کمک می‌کنیم روی پایش بایستد و شروع به حرکت کند».

دفتر آیت‌الله سیستانی پیش از این اعلام کرده بود که  چهارشنبه شب به علت پیچ خوردگی، ران پای چپ ایشان شکسته و پیش از ظهر پنجشنبه به دست پزشکان عراقی تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

«عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق هم روز پنجشنبه در پی عمل جراحی آیت‌الله سیستانی به علت شکستگی پا، در نامه‌ای از حال ایشان مطلع شد.

دفتر عبدالمهدی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «عادل عبدالمهدی در تماسی از سلامتی حضرت [آیت‌الله] سیستانی مرجع عالی‌قدر، بر اثر شکستگی ران پا و اجرای عمل جراحی اطمینان یافت».

«هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق هم حضرت آیت الله سیستانی را نماد وطن و سوپاپ اطمینان برای همه مستضعفان خواند و شفای عاجل ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت خواست.

العامری در بیانیه‌ای گفت: «آیت الله سیستانی نماد همه مولفه‌های وطن و سوپاپ اطمینان برای همه مستضعفین است. از درگاه خدا شفای عاجل و طول عمر ایشان را برای بهره مندی عراق از برکات وجود و خرد ایشان مسئلت داریم.

کاربران عراقی هم روز پنجشنبه به طور گسترده از هشتگ #الشفاء_العاجل در شبکه‌های اجتماعی استفاده کردند.

«هینیس پلاسخارت» نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق هم دانش و خرد آیت الله سیستانی را الهام بخش همگان خواند.

وی در توئیتی گفت: «ما امید داریم حضرت آیت الله سیستانی به طور کامل خوب شوند و صحت و سلامت ایشان ادامه یابد زیرا صدا و خرد ایشان همواره الهام بخش همه ما بوده است».

«مارتین هوث» نماینده اتحادیه اروپا در عراق در صفحه توئیتر خود نوشت: «برای جناب آقای علی سیستانی آرزوی شفای عاجل داریم»

صفحه سفارت آمریکا در عراق در فیس‌بوک نیز در پیامی نوشت: «با خرسندی، خبر موفقیت عمل جراحی مرجع عالیقدر حضرت آیت‌الله العظمی سید علی سیستانی "حفظه الله" را دریافت کردیم. نقش جناب آقای علی سیستانی "حفظه الله" در تحقق ثبات همیشگی، همچون سوپاپ اطیمنان برای عراق و منطقه است. برای ایشان آرزوی شفای عاجل داریم.»

آیت الله سید علی حسینی سیستانی زادهٔ ۱۳ مرداد ۱۳۰۹ در مشهد، فقیه و مجتهد و از تأثیرگذارترین و با نفوذترین مراجع تقلید شیعه به شمار می‌رود که در حال حاضر در شهر نجف اقامت دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس