سعید جلیلی نمایه

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نمی‌توان با پروپاگاندای رسانه‌ای، سرمایه اجتماعی عظیمی که پس از شهادت سردار سلیمانی ایجاد شده را صفر کرد.

به گزارش مشرق،سعید جلیلی عضو شورای‌عالی امنیت ملّی عصر امروز (سه‌شنبه۲۴ دی‌ماه) در اجتماع بزرگ دانشگاهیان پایتخت که به‌یاد مدافعان وطن، سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و جانباختگان هواپیمای مسافربری در دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: آمریکایی ها پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی از طریق رسانه ها و محافل دیپلماتیک پیام میدادند که اگر ایران نسبت به ترور شهید سلیمانی پاسخ بدهد، آنها پاسخ محکم تری خواهند داد.

وی افزود: بسیاری از دولت‌ها نیز با لحن دلسوزانه و برخی دیگر با لحن تهدیدآمیز همین پیام آمریکا را تکرار میکردند و به ما میگفتند آن را جدی بگیرید؛ چرا که آن بلوف نیست.

بیشتر بخوانید:

درد دل پدر یکی از جان‌باختگان حادثه هواپیما برای جلیلی

عضو شورایعالی امنیت ملی با تشریح شکست آمریکا در برابر اراده ملت ایران، اظهار داشت: در چنین شرایطی بود که آمریکایی ها یک پاسخ مستقیم نظامی از ما دریافت کردند؛ این پاسخ نه تنها نیابتی نبود بلکه با اعلام رسمی ما همراه بود.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نشان داد که هم قدرت اعمال پاسخ دارد و هم قدرت اعلام رسمی آن و برخی دولت های اروپایی که پیام می آوردند و میگفتند تهدید آمریکا بلوف نیست، فهمیدند که آن تهدید، بلوفی بیش نبود!

** یک عملیات بزرگ به فرماندهی شهید قاسم سلیمانی: انقلاب زنده است

جلیلی در ادامه سخنانش به تشریح علل ناتوانی آمریکایی ها در عملی کردن تهدیداتشان پرداخت.

وی در این باره گفت: اینکه آمریکایی ها نتوانستند پس از پاسخ نظامی ما هیچ غلطی بکنند، مرهون یک عملیات بزرگ بود. شهید سلیمانی در طول دوران مجاهدتش عملیات های زیادی را فرماندهی کرد اما این عملیات، بزرگترین عملیات قاسم سلیمانی بود که پس از شهادتش رخ داد.

ببینید:

عکس/ اجتماع امروز دانشگاهیان تهران

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یکی از نتایج این عملیات را رفع فضای غبارآلود در برابر چشم ملت ایران خواند و عنوان کرد: این عملیات بزرگ عبارت بود از اینکه با شهادت قاسم سلیمانی بسیاری از غبارهای غلطی که دشمنان در برابر ملت ایران درست کرده بودند، برطرف شد.

جلیلی اضافه کرد: آنها چهل سال دنبال این بودند که القا کنند ملت ایران از انتخاب اسلام و انقلاب پشیمان است و دغدغه مردم تنها معطوف به مسائل معیشتی است و نه مسائل دیگر از همچون حفظ امنیت و مسائل منطقه‌ای؛ رسانه‌های آنها بویژه پس از حوادث آبانماه در همین راستا عملیات میکردند.

دبیر سابق شورایعالی امنیت ملی کشورمان، قیام ملت ایران را مایه بهت جهانیان پس از سوء تبلیغات آمریکایی ها دانست و گفت: دشمنان یه یاد دارند حتی روزی بر روی شعار نه غزه و نه لبنان سرمایه گذاری کردند اما در میان بهت همگان و پس از سالها تبلیغات علیه مردم ایران، ملتی را دیدند که به تکریم بینظیر قهرمان ملی و منطقه ای خود قیام کرد.

وی عملیات بزرگ ملت ایران را، زنده نشان دادن انقلاب نامید و تصریح کرد: حاج قاسم نماد هم بستگی ملی در برابر دشمن است که برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ما خواهد ماند. در شهادت او، وحدتی تاریخی و مثال زدنی در برابر دشمنان رقم خورد.

جلیلی افزود: آنها فهمیدند این قابل انکار نیست که ملتی پس از چهل سال، همچنان پای انقلاب خود ایستاده است و به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلاب زنده بودن خود را نشان داد؛ این همان عملیات بزرگ بود که قاسم سلیمانی پس از شهادتش آن را فرماندهی کرد.

**ادعاهای دروغ، باطل شد

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی در ادامه سخنان خود، اثبات مجدد دشمنی آمریکا با ملت ایران را یکی از دیگر نتایج این عملیات بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: این مسئله به اثبات رسید که ملتی بیش از همیشه و برای همیشه دشمنی های آمریکا برای او ثابت شد. آنها در کمال وقاحت قهرمان ملی ایرانیان را ترور کردند و پس از آن تهدید کردند که اماکن فرهنگی یک کشور را نابود خواهند کرد.اثبات دشمنی آمریکا با ملت ایران یکی دیگر از نتایج این عملیات بزرگ بود.

وی همچنین افزود: کسانیکه نگران آزادی بیان ملت ایران بودند و شعار دسترسی آزاد به اینترنت میداند حتی از انتشار تصویر قهرمان این ملت ترسیدند و اجازه این کار را ندادند.

جلیلی، از بین رفتن تهدید دشمن را نشانه قدرت ملت ایران خواند و گفت: بطلان ادعاهای دورغ آنها با ظهور یک حماسه ۸۰ میلیونی رقم خورد و تمام تهدید های آنها را به یک بلوف حقیر تبدیل کرد. دنیا دید که وحدت مردم برای این کشور تولید امنیت و اقتدار کرد و دشمن به پشتوانه اتحاد و قدرت مردم سیلی خورد و جرئت پاسخ نداشت.

وی وحدت و همبستگی مردم ایران را مایه تولید قدرت و امنیت برشمرد و تصریح کرد: امریکا می خواهد این وحدت را بشکند تا فرصت دشمنی بیشتر را پیدا کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام دراین خصوص گفت: اینکه دشمن حتی یک هفته هم تحمل ندارد و تمام بغض و خشم خود را با ابزارهای رسانه ای علیه حاج قاسم به کار می گیرد بخاطر آنست که میدانند حاج قاسم نماد هم‌بستگی ملی در برابر دشمن است و برای همیشه در حافظه تاریخی مردم ما خواهد ماند. این اقدام آنها نشانه وحشت او از ماندگار شدن این نماد همبستگی ملی است.

جلیلی در ادامه سخنانش با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای مسافربری، اظهار داشت:  همانطور که حاج قاسم سرمایه بزرگ ملی بود شهدای هواپیمای مسافری نیز سرمایه های ملی ما بودند که امید داشتیم در ساختن ایرانی سربلند نقش ایفا کنند.

وی افزود: مردم نمی پذیرند و اجازه نمی دهند که آمریکا، امیدهای افتخارآفرینی آینده را به دستمایه ای برای افتخارزدایی از ملت تبدیل کند.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی، استیصال آمریکایی ها ناشی از اتحاد امروز ملت ایران خواند و عنوان کرد:  دشمنی که وقیحانه تهدید به انهدام مراکز فرهنگی یک ملت می کند؛ امروز او در پیش ملت رسواتر از همیشه است.

وی در ادامه سخنانش حماسه های ملی ایرانیان را مایه افسردگی مقامات آمریکایی خواند و گفت: امریکا از حماسه های ملت ایران افسرده و از تراژدی ها نشاط پیدا می کند.

جلیلی همچنین به اظهار کینه‌ دشمنان نسبت به سپاه پاسداران واکنش نشان داد و گفت: سپاه پاسداران یک سرمایه بی نظیر و تاریخی برای دفاع از تمامیت ارضی، استقلال، عزت و امنیت ایران است و کینه دشمن از او بهمین خاطر است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت در انتهای سخنان خود، با کنایه به ضعیف شدن انگلیسی ها نسبت به گذشته خود، تصریح کرد: دولت ضعیف انگلیس دچار عقب ماندگی مفرط است. آنها ۶۶ سال عقب هستند و فکر میکنند مانند سال ۳۲ میتوانند علیه اراده ملی ایرانی ها اقدام کنند. خوشبختانه همین عقب ماندگی مفرط، شیب نزولی قدرت انگلیس را شتاب بخشیده است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان بعد از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی برای از بین بردن دستاوردهای تشییع باشکوه شهدای مقاومت، تصریح کرد: نمی‌توان با پروپاگاندای رسانه‌ای، سرمایه اجتماعی عظیمی که پس از شهادت حاج قاسم ایجاد شده را صفر کرد.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس