سیل

رئیس سازمان امداد و نجات، آخرین وضعیت امداد رسانی به مناطق سیل‌زده در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره آخرین وضعیت امداد رسانی به مناطق سیل زده در جنوب کشور، اظهار داشت: در استان هرمزگان، ۱۱ هرستان شامل بشاگرد، بندرلنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک، حاجی آباد، خمیر، رودان، سیریک، قشم، میناب تحت تأثیر سیل و آبگرفتگی قرار گرفته و به ۲۹ شهر و روستا و  ۱۳۱۳ نفر امداد رسانی شده است. 

در این زمینه:

تصاویر جدید از خسارت سیل در سیستان و بلوچستان

عکس/ خسارات سیل در سیستان وبلوچستان

عکس/ وقوع سیل در جاسک

وی از اسکان اضطرای ۹۲ نفر و تخلیه آب از ۱۲۸ واحد منزل مسکونی خبر داد و افزود: ۲۵۰ نفر در قالب ۵۰ تیم  کار امداد رسانی را انجام داده و  ۱۸ دستگاه چادر، ۳۷۰ پتو، ۱۲۲ تخته موکت، ۱۱۴۴ کیلوگرم نایلون و  ۵۱ بسته غذایی توزیع شده است.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: با توجه به اینکه شیب اکثر شهرها و روستاها به سمت دریای عمان و خلیج فارس است و سرعت تخلیه آب، نیازی به تخلیه مناطق نیست؛ مشکل فعلی مانند سال‌های گذشته ساخت و ساز در رودخانه های فصلی است؛ مانند راه، پل و منازل مسکونی؛ضمن اینکه با توجه به بارندگی های اخیر و اینکه جبهه بارشی تازه از استان ها خارج شده ، جنوب سیستان و بلوچستان،جنوب شرق کرمان  و شرق هرمزگان بیشترین بارش را داشته‌اند.

سلیمی بیان داشت: با توجه به بارندگی‌های اخیر و اینکه جبهه بارشی تازه از استانها خارج شده   جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب شرق کرمان، شرق هرمزگان بیشترین بارش را داشتند

وی با اشاره به امدادرسانی به مردم  استان  سیستان و بلوچستان طی ۷۲ ساعت گذشته، بیان داشت: دلگان و کنارک به دلیل اینکه در پایان دست قرار گرفته‌اند و حجم انبوهی از سیلاب از ۱۲ شهر منطقه بلوچستان و شهرستان جیرفت در حال ورود است، برای ۴۸ ساعت آینده وضعیت ناپایدار دارند. 

رئیس سازمان امداد و نجات با بیان اینکه ۱۳ شهرستان ایرانشهر، چابهار،خاش،دلگان، زاهدان، سرباز، سراوان، سیب و سوارن،فنوج،کنارک، میرجاوه، نیکشهر، هیرمند متأثر از سیل و آبگرفتگی قرار گرفته اند، گفت: به ۴۰ شهر و روستا  و ۱۲۴۸ نفر امداد رسانی شده و ۳۲۷ نفراسکان اضطراری داده شده‌اند؛ ضمن اینکه یک نفر در راسک مفغود شده است.

سلیمی از فعالیت ۱۰۴ تیم امداد رسان در قالب ۵۲۱ نفر خبر داد و افزود: ۸۰ دستگاه چادر، ۲۵۳ تخته پتو،  ۱۴۲ تخته موکت، ۱۶۹۷ کیلوگرم نایلون و ۴۶۴ قوطیکنسروجات توزیع شده است.

وی با اشاره به امدادرسانی به مردم استان کرمان در سیل و آبگرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته، اظهار داشت: ۶ شهرستان شامل شهرستان‌های کرمان، ساردوئیه، شهداد، سیرجان، راهبر و سرویژن  ساردویه درگیر برف و کولاک  هستند؛ ضمن اینکه ۱۴ تیم عملیاتی در محورها حضور داشتند و به ۵۳۴ نفر امدادرسانی شده است.  

رئیس سازمان امداد و نجات از توزیع اقلام امدادی شامل ۳۲ تخته پتو،۲۹ بسته غذایی، ۲۰ باکس آب معدنی و ۹۰ کیلو نایلون خبر داد و گفت: سیل در شهرستان‌های منوجان، کهنوج، ساردوئیه  ارزوئیه، قلعه گنج، ریگان و رودبار جنوب  جاری بوده است؛ ضمن اینکه  ۱۶ تیم در این مناطق فعالیت داشتند و به ۶۹۲ خانوار در قالب ۳۳۵۷ نفرامداد رسانی شده است.

سلیمی از توزیع ۲۳۲ بسته مواد غذایی، ۹۷۲ کیلو نایلون، و ۲۳۱ تخته پتو ، ۱۷ دستگاه چادر، ۱۵ دستگاه چراغ والورو ۴۱ تخته موکت خبر داد و افزود:پیش بینی می‌شود تا پایان امروز عملیات امداد و نجات در این شهرستانها پایان پیدا کند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس