12.jpg

پایگاه‌های رژیم تروریستی آمریکا در عراق از جمله اهدافی محسوب می‌شوند که احتمال دارد در فهرست پاسخ قاطع و سخت ایران و جبهه مقاومت باشند.

سرویس جهان مشرق - مقامات کشورمان روز جمعه سیزدهم دی ماه پس از شهادت «سپهبد حاج قاسم سلیمانی»، «ابومهدی مهندس» و ۸ تن دیگر از همرزمان شهید اعلام کردند که از رژیم تروریستی آمریکا به سختی انتقام خواهند گرفت.

آمریکایی ها که در شوک فرو رفته اند و ترس بر آنان قالب شده است در ۳ روز گذشته تمام توان خود را از طریق ارسال پیام های غیر مستقیم و دولت های منطقه به کار گرفتند تا نظام را از تصمیم گرفته شده منصرف کنند اما با یک جواب قاطع و واضح روبه رو شدند؛ «عملیات انتقام قطعی است.»

اگر چه هنوز جزئیات عملیات انتقام مشخص نیست اما رسانه ها در سراسر جهان گمانه زنی های متعددی را در خصوص این که کدام مواضع رژیم تروریستی آمریکا هدف قرار خواهد گرفت مطرح کرده اند.

پایگاه های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در عراق از جمله اهدافی به شمار می آیند که احتمال دارد در لیست انتقام قرار گرفته باشند و از سوی نیروهای مسلح کشورمان یا رزمندگان جبهه مقاومت هدف قرار گیرند.

در ذیل اسامی، موقعیت و اهمیت پایگاه های رژیم تروریستی آمریکا در عراق به صورت خلاصه آمده که همه یا هر کدام از آنان می توانند جزء گزینه های انتقام باشند و هدف قرار بگیرند؛ در نقشه میدانی نیز موقعیت پایگاه های به تفکیک استان ها مشخص شده است.

پایگاه های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان الانبار عراق؛

۱- «عین الاسد»؛ در شمال استان الانبار و ۹۰ کیلومتری غرب شهر الرمادی واقع شده است؛ این پایگاه با منطقه البغدادیه که اوایل سال ۲۰۱۵ به اشغال گروه تروریستی داعش درآمد فاصله چندانی ندارد و نظامیان تروریست آمریکا در زمان اشغال این منطقه فقط نظاره گر بودند و هیچ واکنشی نشان ندادند.

«عین الاسد» دومین پایگاه هوایی در عراق به شمار می آید و آمریکایی ها در سال ۲۰۱۱ براساس توافق از آن خارج شدند اما در سال ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با داعش حدود ۳۰۰ تن از نظامیان خود را دوباره در این پایگاه مستقر کردند و در ۶ سال گذشته به تعداد آنان افزوده شده است.  

۲- «الرطبه»؛ در محور شرقی شهر «الرطبه» در جنوب غرب استان الانبار قرار دارد و در ۳۱۰ کیلومتر غرب شهر الرمادی مرکز استان الانبار واقع شده است و کمتر از ۱۰۰ کیلومتر با مرزهای مشترک سوریه فاصله دارد؛ منطقه الرطبه در نزدیکی منطقه خطرناک و مرموز «حوران» نقطه اتصال بغداد به سوریه و اردن است.

۳- «الرمانه»؛ در شهرک «الرمانه» در نزدیکی گذرگاه مرزی «القائم» و مرزهای مشترک سوریه و شمال غرب استان الانبار واقع شده است؛ منطقه الرمانه از غرب به سوریه و از شمال به استان نینوا متصل می شود و همین مسئله بر اهمیتش افزوده است.

۴- «الحبانیه»؛ این پایگاه نظامی در حد فاصل شهرهای فلوجه و الرمادی در شمال استان الانبار قرار دارد و شامل چند دانشکده نظامی برای آموزش نظامیان است؛ منطقه راهبردی «الحبانیه» بغداد را به گذرگاه مرزی القائم و سپس سوریه وصل می کند.

پایگاه های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان بغداد؛

۱- «التاجی»؛ پایگاه نظامی و هوایی در ۲۷ کیلومتری شمال بغداد و نزدیکی مرزهای جنوب استان صلاح الدین قرار دارد و آمریکایی ها حضور خود را در این پایگاه با هدف آموزش نظامیان عراقی توجیه کرده اند؛ منطقه التاجی دروازه شمالی برای ورود به شهر بغداد محسوب می شود و جاده راهبردی مرکز - شمال از حومه آن می گذرد.

۲- «النصر» یا «ویکتوری»؛ این پایگاه در فرودگاه بین المللی بغداد واقع شده است و محلی برای تحقیقات و جمع آوری اطلاعات محسوب می شود؛ نظامیان تروریست آمریکایی از طریق این پایگاه رفت و آمد تمامی مقامات عراقی و مهمان های خارجی به ویژه فرماندهان مقاومت را رصد می کنند.

پایگاه نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان صلاح الدین؛

۱- «بلد»؛ این پایگاه هوایی در ۶۴ کیلومتری شمال بغداد (حدفاصل التاجی و سامراء) و در حومه شهر «یثرب» واقع شده و محل استقرار شماری از یگان های نظامیان تروریست رژیم آمریکا است؛ منطقه بلد دروازه جنوبی استان صلاح الدین و شمالی استان بغداد به شمار می آید.

پایگاه نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان دهوک؛

«اتروش»؛ این پایگاه نظامی در محور شرقی شهر «دهوک» (جنوبی ترین بخش استان دهوک) و در نزدیکی مرز شمالی استان نینوا واقع شده است؛ این پایگاه مهم نظامی سرپل نظامیان تروریست آمریکا در شمال عراق و شمال سوریه است.

پایگاه های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان اربیل؛

۱- «باشور»؛ این پایگاه نظامی در شمال استان اربیل (حومه شمال شرق شهر اربیل) و در نزدیکی منطقه «حریر» قرار گرفته است؛ این پایگاه در نزدیکی جاده پیرانشهر - شهر اربیل واقع شده است.

۲- «اربیل»؛ این پایگاه نظامی در فرودگاه بین المللی شهر اربیل در مرکز استان واقع شده است؛ یکی از بزرگترین باندهای جهان در این فرودگاه ساخته شده است؛ ورود و خروج نظامیان تروریست آمریکایی در عراق در این فرودگاه بدون هماهنگی دولت مرکزی صورت می گیرد.

۳- «حریر»؛ تعدادی از جنگنده ها، بالگردها و تجهیزات نظامی سبک و سنگین رژیم تروریستی آمریکا در این پایگاه قرار دارند؛ حریر یکی از پایگاه های جایگزین تروریست های آمریکایی در سوریه به شمار می آید؛ این پایگاه در منطقه حریر در شمال استان اربیل واقع شده است.

۴- «مخمور»؛ نظامیان تروریست آمریکایی در این پایگاه عناصر مخفی داعش را مدیریت می کنند؛ این پایگاه نظامی در جنوب غرب استان اربیل واقع شده و با استان های نینوا، کرکوک و صلاح الدین نیز در ارتباط است.

پایگاه نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان کرکوک؛

پایگاه « k۱ »؛ این پایگاه نظامی و هوایی در ۱۴ کیلومتری حومه شمال غربی شهر کرکوک در نزدیکی فرودگاه این شهر واقع شده است؛ نظامیان تروریست آمریکایی به همراه نیروهای پلیس فدرال و مبارزه با تروریسم عراق در این پایگاه حضور دارند.

پایگاه های نظامی رژیم تروریستی آمریکا در استان نینوا؛

۱- «القیاره»؛ این پایگاه نظامی در جنوب شرق استان نینوا و در نزدیکی مرز استان های اربیل و صلاح الدین واقع شده است و جاده راهبردی بغداد - دهوک - ترکیه نیز از نزدیکی این پایگاه می گذرد؛ نظامیان امریکایی در این پایگاه نظامی مناطق جنوب شرقی نینوا، جنوب غرب اربیل، شمال صلاح الدین» را رصد می کنند.

به گزارش مشرق، آمریکایی ها در مجموع در استان های بغداد، الانبار، دهوک، اربیل، کرکوک، نینوا و صلاح الدین ۱۴ پایگاه نظامی دارند و همچنین تعدادی پایگاه مخفی و آموزشی نیز در سایر مناطق عراق ایجاد شده است و در روزهای آینده باید منتظر ماند و دید آیا هدف قرار گرفته خواهند شد یا عملیات انتقام سایر پایگاه های رژیم تروریستی آمریکا را در منطقه غرب آسیا یا دیگر مناطق جهان در هم خواهد کوبید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 39
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۰۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  52 32
  ایران بایسکی در یک نیمه شب باران موشک انجام دهد و تمامی فرودگاه های نظامی که امریکا انجا قرار دهد با خاک یکسان کند
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   18 15
   سَأَلَ سَائِلٌ بِعَذَابٍ وَاقِعٍ لِّلْكَافِرِ‌ينَ لَيْسَ لَهُ دَافِعٌ." سوره معارج " پرسنده‌اى از عذاب واقع‌شونده‌اى پرسید كه اختصاص به كافران دارد [و] آن را بازدارنده‌‏اى نيست.
  • FR ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   27 10
   مطمئن باشید دشمنهای ایران سرجای خودشون مینشونیم
  • FR ۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   7 6
   به نظرم اتفاقا ایران باید در کشورهای دیگه اینکار رو بکنه عراق و افغانستان و کشورهای عربی فعلا نه الان تمامی نیروهای نظامی و اطلاعاتی امریکایی اطراف ایران 24 ساعته منتظر هستن ولی هیچ وقت نمیتونن حدس بزنن ایران تو کشورهای دیگه به پایگاهاشون حمله میکنه
 • IR ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  48 16
  آمریکا جنگنده ها و باند های فرودگاه هاشو از دست بده قدرتی نداره
 • IR ۰۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  32 20
  باید از مقامات آمریکایی تلفات بگیرند
 • IR ۰۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  29 29
  با توجه جنایت بسیار وحشیانه ترامپ دیوانه در به شهادت رسانیدن فرمانده وراهنمای محور مقاومت عزیز دل ملت ایران سپهبد قاسم سلیمانی ؛ وفرمایشات مقام معظم رهبری و فرماندهان سپاه و ارتش مبنی بر انتقام سخت گرفتن از آمریکای جنایتکار و تروریست و با توجه به آمادگی روحی مردم ؛باید هرچه زودتر یک اقدام مناسب وشایسته انجام گیرد من فکر میکنم امریکا هم در این حملات دخالتی نکند !
 • IR ۰۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  31 17
  بخدا ارزش خون سردار خیلی بیشتر از اینهاست.باید مثلا نماد قدرت و هیمنه شیطان بزرگ باشه تا دردش رو حس کنند و تکبرشون له بشه مثلا انهدام و غرق کردن ناوهواپیمابر با همه نظامیها و تجهیزاتش و بعلاوه به درک فرستادن دستور دهنده این جنایت یعنی ترامپ لعنتی. چون ترامپ بتنهایی یا فقط چندتا نظامی ارزششون با کفش شهید حاج قاسم سلیمانی هم برابری نمیکنه
 • IR ۰۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  34 21
  بهتره همه شون مورد حمله قرار بگیرد تا اثری از شیطان بزرگ در عراق ومنطقه نماند.!!!
 • IR ۰۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  34 21
  اربیل مرکز شیطنت شیطانک ها
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  22 17
  با سلام حتما راجع به پایگاه‌های آمریکای در سایر کشورهای منطقه هم گزارش دقیقی ارائه کنید. این ها باید بخوبی به افراد و جوانان مقاومت معرفی شود.
 • علی IR ۰۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  22 19
  دسیسه ای کثیف پشت این قضیه بوده و ریشه در وضعیت عراق امروزی واستیضاح ترامپ و سیاست عربستان داشته نباید احساساتی عمل کرد (دقیقاً دنبال این هستند ) در اینده معلوم خواهد شد هدفشان چی بوده باید از امنیت به ارمغان امده توسط سردار با غیرتمان و... مراقبت گردد-- خنده دار است که با توجه به اینکه امریکاییها ترسو وبزدل هستند روزی دوتا کاتیوشا زدن ، اونم به اطراف پایکاه شان،همان وتا سر سال از زهره کش کردنشان میتواند راحلی برای فرارشان باشد
  • IR ۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   5 0
   من موافقم که باید و حتما هر شب و دو تا کاتیوشا به پایگاههاشون با کمترین تلفات اصابت کند اما باید انتقام این اقدام را بسختی باید گرفت تا تکرار نشود
 • IR ۰۸:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  9 14
  خدایا ایران کدوم رو میخواد بزنه...
  • IR ۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   6 5
   توچرا میترسی؟!
  • IR ۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
   18 5
   همه شو بزن
 • IR ۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  17 23
  باید آمریکا از این ترسی که الان داره بمیره باید این ترس را کش داد...
 • IR ۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  21 12
  ابتدا اسرائیل است بعد همه نقاط دور و برمان که پایگاه دارد از جمله عراق
 • بنده خدا IR ۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  11 10
  با سلام هر کس فردا سر ترامپ برامان بیاره ۸۰ میلیون دلار پاداش از طرف جمهوری اسلامی دریافت کند (هر ایرانی یک دلار ) لطفا به تمام زبانها و به سراسر دنیا مخابره شود تا درس عبرتی شود برای عربستان واسراییل لطفا این مطلب انتشار بدهید
  • IR ۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
   4 2
   آفرین زیبا بود...
 • علی DE ۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  16 5
  هر موشکی به خارج بره به یکی از متحدان امریکا میخوره. نقطه زنی نمیخواد . فقط یه دونه پرت کنه ایران . اینهمه هزینه شده بابت این موشکها و الان وقت استفادشه دیگه . الان نزنیم کی بزنیم ؟
 • IR ۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  14 3
  تا آمریکا و غربیها ازین منطقه پرتاب نشن بیرون دل ما آروم نمیشه انتقام برای ما چیزی کمتر از این نیست
 • حمیدا IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  8 7
  بهترین نقطه آغاز زدن پایگاه های آمریکایی ،پایگاه ویکتوریاست که بایست نیروهای عراقی به اونجا حمله کنند(چون مرکز جمع آوری اطلاعات وجاسوسی آمریکاست)
 • a IR ۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  8 7
  انتقام خون سردار دلها چیزی کمتر از نابودی اسرائیل و جنگ داخلی در آمریکا و مرگ بن سلمان نیست ان شاالله
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  20 5
  وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه عَدُوَّ اللهِ وَ عَدُوَّکُم‌. با پایان مراسم تدفین حاج قاسم در کرمان شاهد اولین پاسخ سخت ایران خواهید بود.زمان موعود نزدیک است.
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  7 5
  جواب آمریکارو هرجور دادین عیب نداره فقط نیابتی نباشه مستقیم بزنید همونطور که اونا زدن
 • DE ۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  5 8
  حسین دهقان، مشاور نظامی آیت‌الله علی خامنه‌ای گفته آمریکا باید ضربه معادل کشتن قاسم سلیمانی را دریافت کند و «بعد از آن نباید دنبال دور جدید باشد».در این صورت «این دور جنگ پایان خواهد یافت.
 • اشنا US ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  4 3
  امیدوارم واقعا حداقل کاری کنید و فقط شعار نباشه !!! مثلا حداقل نتانیاهو رو بکشید !!! ایا جرئت این کار رو دارید یا می خواهید خون سلیمانی رو هدر بدید و فقط به غار غار کردن اکتفا کنید (البته منظورم اونایی بوده که ایمانی به سردار ندارند )و فقط غار غار می کند !!!!
 • اشنا US ۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  6 11
  امیدوارم از جمله سیاستمدارانی نباشید که فقط غار غار می کنند و شما باید نتانیاهو رو بکشید باید دو تا همسطح کشته شوند
 • IR ۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  4 1
  کریمانه انتقام خون حاج قاسم اینه که از طرف اهل بیت باشه و کمش اینه که این تاریخ شهادت، نقطه عطف تاریخ بشریت بشه. جریان مقاومت هم در همین راستا برود.
 • IR ۱۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  2 3
  باید پاسخ را نیابتی داد نه از این جهت که ترس داریم بلکه ما همیشه اینطور جواب داده ایم چون این اتفاق در خاک عراق رخ داده باید عراقی خودشان باید سر آمریکایی ها برایمان بیاورند خون شهدای خودشان را هم بگیرند
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  3 3
  پرچمهای سیاه جهان را فراگرفته و خبرهای ناگوار از این به بعد تنها چیزی هست که شیظان بزرگ خواهد شنید
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  1 7
  باید پاسخ را نیابتی داد نه از این جهت که ترس داریم بلکه ما همیشه اینطور جواب داده ایم چون این اتفاق در خاک عراق رخ داده باید عراقی خودشان باید سر آمریکایی ها برایمان بیاورند خون شهدای خودشان را هم بگیرند
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  5 7
  ایران باید موشکهای شهاب 5 و 6 را آزمایش کند که قاره پیما هستند و باید و باید چند بمب اتمی بسازد
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  5 8
  الله الله اکبر آمریکا شیطان اکبر-- همینطور حملات باید کوچک ام مستمر باشد روی اعصاب آمریکایی ها باشد نه بکشد و نه بگذارد زنده بمانند همیشه منتظر برای مرگ بمانند انتظار بسیار کشنده تر از هرچیزی است باید همه روزه انتظار مرگ را بکشند
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۶
  3 5
  آمریکا در عراق پایان یافته باید همه شب مورد حمله قرار بگیرد کوچک مستمر با تللفات کم اما سروصدای بسیار زیاد
 • صفر صیدی IR ۱۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
  1 0
  إِنَّا فَتَحْنَا لَكَ فَتْحًا مُبِينًا ﴿۱﴾ ما تو را پيروزى بخشيديم [چه] پيروزى درخشانى (۱)انشالله آمریکا خوار وخفیف خواهد شد منتظرصدور فرمان آتش هستیم
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
  0 0
  باید همزمان با حملات موشکی و پهبادی عملیات استشهادی با ماشین های پر از مواد منفجره باشه در کلیه پایگاه ها در یک کشور انجام بگیره تا نتیجه کامل را بگیریم
 • IR ۰۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
  1 0
  سلام و درود مرحبا و دست خوش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس