نگین سلیمان - شهرستان ادب - قاسم سلیمانی - کراپ‌شده

«نگین سلیمان» در استودیو آفتاب موسسه فرهنگی شهرستان ادب ضبط شده است. طراحی تصویر این قطعه را سیدمحمدحسین موسوی تبار بر عهده داشته است.

به گزارش مشرق، همزمان با شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی، قطعه موسیقایی «نگین سلیمان» به یاد این شهید والامقام منتشر شد. این آهنگ حماسی تازهترین تولید دفتر موسیقی شهرستان ادب است به خوانندگی‌ بهرام پاییز، با شعری از علی محمد مودب و آهنگسازی امیرحسین سمیعی ساخته شده است.

شعر این قطعه روایتی است از جان‌فشانی‌ها و مجاهدت‌های این سردار محبوب و ماندگار در تاریخ ایران و با این پاره آغاز می‌شود: «حاشا که شعلۀ تو بسوزاند /ای دیو، این نگینِ سلیمان را /بر خاک ریخت خونِ شهیدِ ما /تا نشکنند حرمتِ ایران را».

«نگین سلیمان» در استودیو آفتاب موسسه فرهنگی شهرستان ادب ضبط شده است. طراحی تصویر این قطعه را سیدمحمدحسین موسوی تبار بر عهده داشته است.

دفتر موسیقی موسسه فرهنگی‌ هنری شهرستان ادب، در راستای اهداف خود مبنی بر تولید آثار فاخر و نیز توجه به موسیقی موردپسند مردم، پیش از این آثار بسیاری تولید کرده است:

«راهبندان» به خوانندگی نیما ثباتی و آهنگسازی علی قادری با شعر میلاد عرفان‌پور، «قلندر» با صدای بهرام پاییز و شعر مهدی جهاندار، «پشت شیشه‌های دنیا» با صدای فریدون آسرایی و ترانۀ علی‌محمد مؤدب، «کاغذ باد»، با خوانندگی اشکان کمانگری و شعر محمدحسین نعمتی، «مرز ما عشق است» با خوانندگی امیرحسین سمیعی و شعر سیدمحمدمهدی شفیعی، «اجازۀ‌سفر» با صدای مجید حسین‌خانی و شعر سیدعلی لواسانی، «شب یلدا بدون تو» با شعر محمدمهدی سیار و دکلمۀ سیدمحمدحسین موسوی‌تبار و«پایان آمریکا» با صدای بهرام پاییز و ترانه میلاد عرفان‌پور از جمله آثار دفتر موسیقی شهرستان ادب است که پیش از این تولید شده بود.

متن شعر قطعه «نگین سلیمان»:

«حاشا که شعلهٔ تو بسوزاند

ای دیو، این نگینِ سلیمان را

بر خاک ریخت خونِ شهیدِ ما 

تا نشکنند حرمتِ ایران را

آن‌سوی مرزِ واهمه جنگیده 

هر جا که حرفِ خوف و خطر بوده‌ست

هر جا که جاده خوانده سفر کرده

هر جا که تیغ سرزده سر بوده‌ست

ای غیرتِ زمانهٔ ما ای مرد!

این خانه با نگاهِ تو ایمن شد

چون تیرِ آرش از خطِ خونِ تو

مرزِ دقیقِ عشق، معین شد

تو قلّهٔ بلندِ دماوندی

ضحّاک‌ها به دستِ تو دربندند

اینک شکوهِ سلسله‌های خشم

تا با تو روزِ رزم بپیوندند

تا هست این شهیدِ وطن، زنده‌ست

در هر شعارِ مرگ بر آمریکا

چیزی نمانده تا تپشِ این خشم

تا انفجارِ مرگ بر آمریکا»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس