محمد یحیی

سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق با ستایش از مبارزات سردار سلیمانی در جنگ علیه داعش گفت: ملت عراق هیچ‌گاه لطف شهید حاج قاسم سلیمانی را که تاثیر بزرگ و آشکاری بر فرزندان ملت عراق داشت را فراموش نمی‌کنند.

به گزارش مشرق، «محمد محیی» سخنگوی رسمی گردان‌های حزب الله عراق درباره نقش شهید سپهبد قاسم سلیمانی در پایداری کنونی مقاومت و پیروزی‌های آن در مقابله با داعش اظهار داشت: ملت عراق هیچ‌گاه لطف شهید گرانقدر حاج قاسم سلیمانی را که تاثیر بزرگ و آشکاری بر فرزندان ملت عراق داشت را فراموش نکرده و گروه‌های کُرد و سنی و شیعه و نیز ایزدی‌ها می‌دانند که سردار سلیمانی شهرهای آنها را پس از تسلط داعش و اسارت و تجاوز به زنانشان آزاد کرد. همچنین کُردها نیز علنا اعتراف کردند که اگر سردار قاسم سلیمانی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران نبود٬ اربیل در آستانه سقوط بود. همچنین بسیاری از سنی‌ها نیز به لطف این مرد بزرگ که سردمدار جبهه‌های جنگ با تروریست‌ها بود و شهرهای آنها را آزاد کرد و امنیت را به آنها بازگرداند٬ اقرار کرده‌اند.

وی درباره ابومهدی المهندس معاون فرمانده نیروهای حشد شعبی نیز گفت:  همچنین سنی‌ها حاج ابومهدی المهندس این مرد خاکی که همواره در جبهه‌های جنگ در کنار فرزندان عراق می‌ایستاد را بسیار دوست دارند. این قهرمانان٬ پیشتاز محافظت از عراق و حاکمیت و عزت ملت آن بودند و به والاترین مقام و منزلت رسیدند.

بیشتر بخوانید:

بهت سعودی‌ها از دلبستگی ایرانی‌ها به حاج قاسم

سخنگوی حزب الله عراق درباره نحوی واکنش حشد شعبی به جنایت‌های اخیر آمریکا در عراق در پی شهادت فرماندهان جبهه مقاومت اسلامی گفت: قطعا نمی‌توان شدت سنگین بودن این حادثه را درک کرد؛ اما آمریکا یک مرحله پر از شکست را آغاز کرده که نمی‌تواند رفتارها و اقدامات جنایتکارانه خود را کنترل کرده و نیز قادر نیست پیامد این اقدامات تروریستی خود را در این منطقه حساس که بشکه باروت است، ارزیابی کند.

محیی افزود: ما همان طور که در بیانیه‌های خود اعلام کردیم٬ این اقدامات آمریکا را اشغالگری جدید آن در عراق و یک کودتای خونین می‌دانیم تا بتواند سیطره خود را بر عراق پس بگیرد. علت امر آن است که ایالات متحده طی ماه‌های گذشته تلاش کرد با موج‌سواری بر اعتراضات مردمی عراق٬ این تظاهرات‌ها را به سمت جنگ داخلی بکشاند تا بتواند کنترل عراق را در دست گرفته و حشد شعبی و رهبران گروه‌های مقاومت را مورد هدف قرار دهد و این جبهه را به پایان برساند؛ اما در این تلاش‌ها شکست خورده و وارد مرحله دوم که هدف‌گیری مستقیم بود شد و خود را در آستانه آزمایش در برابر ملت‌های منطقه و جهان قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: پس از اینکه تجاوزات آمریکا تا حدی پیش رفت که از مورد هدف قرار دادن مواضع گروه‌های مقاومت به ترور نمادهای مقاومت رسید٬ منطقه و جهان را در لبه پرتگاه قرار داده و احتمال آن زیاد است که وارد یک جنگ جهانی بزرگ کند؛ این حالت دلیل بر اعلان جنگ و یک اشغالگری مستقیم است و به این ترتیب امروز منطقه در برابر چندین احتمال بزرگ و جدی قرار دارد و البته کسی که بهای این جنایت‌ها را می‌پردازد٬ آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی هستند.

سخنگوی گردان‌های حزب‌الله عراق ادامه داد که ما در عراق هرگز به کمتر از اخراج نیروهای آمریکایی از کشورمان راضی نمی‌شویم و از فراکسیون‌ها و جریان‌های سیاسی می‌خواهیم تا مسئولیت‌پذیری داشته باشند و در کنار ملت ایستاده و به طور جدی اقدام به اخراج نیروهای آمریکایی کنند.

محیی اضافه کرد: امروز حضور نظامی آمریکا در عراق یک حضور غیرقانونی بوده و همه باید برای کشوری که حاکمیت آن نقض شده، شجاعت و وطن‌پرستی و غیرت به خرج دهند. امروز مرجعیت از خلال توصیف جنایت‌های اخیر آمریکا به نقض آشکار حاکمیت عراق٬ به شکل علنی خواستار بازگشت حاکمیت کشور شده است؛ اظهارات روشنی در بیانیه مرجعیت برای مقابله با استکبار آمریکا وجود دارد.

محمد محیی پیرامون طرف‌هایی که از اقدامات و مداخله‌های آمریکا در منطقه حمایت می‌کنند و از دیگران می‌خواهند تا به جای اتخاذ یک موضع ملی و درخواست توقف جنایت‌های آمریکا در منطقه٬ سیاست‌های خود را در برابر ایالات متحده تغییر دهند، اعلام کرد: جای تاسف است که برخی از نیروهای سیاسی و طرف‌هایی در منطقه روی ایالات متحده و توانایی‌های آن حساب می‌کنند و شاید این توهم را دارند که آمریکا توانست در میان تظاهرات‌های اخیر در برخی کشورهای منطقه نفوذ کند٬ و تلاش می‌کنند تا وانمود کنند که نفوذ ایران و حشد شعبی در منطقه به پایان رسیده است؛ اینها عروسک خیمه شب بازی واقعی آمریکا هستند و راضی شده‌اند تا برده ایالات متحده باشند و توهم این را دارند که در روزهای آینده٬ عراق تحت سیطره آمریکا خواهد بود و تصور می‌کردند که اگر در خدمت آمریکا باشند٬ ایالات متحده آنها را ستایش کرده و اگر آمریکا بر عراق مسلط شده و یک نظام سیاسی وابسته به خود در این کشور تشکیل دهد٬ آنها از محور مقاومت و درگیری‌های آن با اشغالگران آمریکایی و دفاع مستمر این محور از حاکمیت و خاک و زمین خود خلاص می‌شوند.

وی ادامه داد: بنابراین آنها هنوز هم تلاش می‌کنند تا به آمریکایی‌ها نشان دهند که هنوز هم برده آن هستند٬ اما ما به آنها می‌گوییم که منتظر باشند و صبر کنند؛ این آمریکا که با کشورهایی بزرگتر از شما مانند عربستان سعودی تعامل دارد٬ این کشورها منافع عظیمی برای ایالات متحده دارند و مبالغ بزرگی از خلال مبادلات تجاری و ... با این کشورها عاید آمریکا می‌شود که با این وجود، زمانی که عربستان از آمریکا در خواست حمایت می‌کند٬ ترامپ به آن می‌گوید که ما از هیچ کس حمایت نمی‌کنیم و حاضر نیستیم یک سرباز آمریکایی را به خاطر شما به کشتن دهیم٬ در خدمت ما باشید تا از شما حمایت کنیم.

منبع: تسنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 2
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  13 0
  ای کاش اربیل سقوط میکرد و خاندان بارزانی به دست داعش میافتادند
 • ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۵
  0 0
  کردها کجایند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قیمت نوکری آمریکا چند اینا که به ما همه جوره مدیونند زمان صدام حامیشان که بود موصل واربیل را کی نجات داد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس