کدخدایی نمایه

سخنگوی شورای نگهبان از اعلام نظر قطعی درباره کاندیداهای انتخابات مجلس تا ۲۱ دی خبر داد.

به گزارش مشرق، عباسعلی کدخدایی سخنگو و قائم مقام شورای نگهبان در گفتگو با رادیو گفتگو درباره روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس، گفت: در حال حاضر در مقطعی قرار داریم که هیئت های استانی باید ارزیابی های خود را نسبت به هیئت های اجرایی و شکایات نسبت به آرای این هیئت، بررسی و با کسب نظر از هیئت مرکزی، اعلام نظر کنند.

وی بررسی شکایات و صلاحیت کاندیداها را یک کار پرمشغله دانست و عنوان کرد: در این دور از انتخابات مجلس شورای اسلامی، بیش از ۱۶ هزار ثبت نام کننده داشته ایم و بسیاری از این افراد، نخستین بار در انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند و به همین جهت نیاز داریم مدارک و مستندات لازم را برای احراز هویت آنها جمع آوری کنیم که این موارد زمان بر است.

بیشتر بخوانید:

واکنش کدخدایی به ادعای پمپئو در مورد انتخابات مجلس


سخنگوی شورای نگهبان ادامه داد: تلاش هیئت های ارزیابی شورای نگهبان این است که تا ۲۱ دی ماه که موعد قانونی است، نظرات خود را درباره کاندیداها اعلام کند.

کدخدایی درباره شرایط مدنظر شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت کاندیداها، اظهار داشت: شورای نگهبان بر اساس قوانین مصوب مجلس شورای اسلامی عمل می کند که این شرایط در مواد ۲۸، ۲۹ و ۳۰ قوانین انتخابات آمده است.

وی اضافه کرد: همچنین یکسری شرایط شکلی نیز وجود دارد که تحویل دادن مدارک لازم و سن قانونی داوطلب و همچنین نداشتن سوء شهرت در منطقه و عدم محکومیت قضایی از جمله این موارد است.

سخنگوی شورای نگهبان درباره رای دادن در انتخابات، گفت: توصیه من به مردم این است به کسانی که کارآمد بوده و شایستگی نمایندگی مردم را دارند، رای بدهند.

کدخدایی تصریح کرد: مردم سعی کنند کسانی را انتخاب کنند که مسائل و حواشی خاصی نداشته باشند و طبیعتاً افرادی که تجربه و تخصص بیشتری دارند، مورد انتخاب واقع شوند. مردم پس از بررسی های لازم، از افراد مورد اعتماد درباره کاندیداها پرس و جو کنند و ان شالله کسانی را برای چهار سال آینده به مجلس بفرستند که برای تمام کشور مثمر ثمر باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس