اخبار ویژه روزنامه ها

یک سایت حامی دولت با اشاره به سفر روحانی به شمال در زمان آلودگی هوا نوشت: آقای روحانی مهم نیست شما کجا هستید، مهم این است که کجا نیستید.

سرویس سیاست مشرق- روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

********

کیهان

اگر به حرف خود باور دارید چرا مسیر دولت را تغییر نمی‌دهید؟!

یک سایت حامی دولت با انتقاد از سخنان اخیر رئیس‌جمهور نوشت؛ دولت برخلاف ادعای جنگ اقتصادی دشمن، لباس بزم و صلح بر تن دارد.

عصر ایران با اشاره به این سخنان روحانی که «دولت وعده‌های خود را در شرایط صلح داد اما اکنون شرایط جنگ است و شرایط صلح و جنگ با هم تفاوت دارد» نوشت: بله، شرایط کشور نسبت به سال 92 و 96 فرق کرده است اما با واکاوی رفتار دولت در این سال‌های جنگ، نمی‌توان به این نتیجه رسید که دولت روحانی لباس صلح را از تن به درآورده و لباس رزم به تن کرده است.

در اروپا برای دعوت مردم به مشارکت در جنگ‌ها از اسلوگان «slogan» یا همان «فریاد جنگ» استفاده می‌کردند. مردم شهرها با این فریاد جنگ متوجه می‌شدند که شهر یا کشورشان در مرحله خطر قرار دارد و آنها باید لباس رزم در مقابل آمریکا و اسرائیل و عربستان به تن کنند.

با توجه به شرایط جنگی که روحانی به آن اشاره کرده، باید پرسید، اسلوگان او کجاست؟ چرا استراتژی دولت نسبت به زمان صلح تغییر پیدا نکرده است؟ چرا وزرای روحانی همان وزرایی هستند که برای زمان صلح انتخاب کرده بود؟ چرا هدف‌های او همان هدف‌های زمان صلح است؟ چرا در تمام این مدت کسی «فریاد جنگ» روحانی را نشنید؟

واقعا اگر رئیس‌جمهور به این نتیجه رسیده که شرایط کشور دیگر مثل چهار سال پیش نیست هرچه سریع‌تر باید استراتژی و کابینه خود را دچار تحول اساسی کند.

انتقادها به حسن روحانی وارد است. هم از سوی موافقان دولت هم از سوی مخالفان. رئیس‌جمهور متوجه تغییر زمین بازی شده اما نتوانسته است تصمیم درستی در این‌باره بگیرد.

در دهه 70 مرحوم هاشمی ‌رفسنجانی به دنبال سیاست تعدیل اقتصادی بود. او وقتی دید که شرایط کشور فعلاً آماده پذیرش این سیاست‌ها نیست، فرمان را چرخاند و سیاست اقتصادی دولت را تغییر داد. به‌نظر می‌رسد روحانی اما قدرت این تغییر را ندارد و آن‌قدر در گرفتن تصمیم تعلل می‌کند که تمام دوربرگردان‌ها را رد می‌کند و مجبور است تا انتهای مسیری را که انتخاب کرده برود یا اینکه دستی را بکشد و در وسط راه از خودروی ریاست جمهوری پیاده شود.

روحانی مشاوران خوبی ندارد و این، یکی از بزرگ‌ترین ضعف‌های او در تمام این سال‌ها بوده است.

سفر شمال و جنوب را چرا جابه‌جا می‌روید؟!

یک سایت حامی دولت با اشاره به سفر روحانی به شمال در زمان آلودگی هوا نوشت: آقای روحانی مهم نیست شما کجا هستید، مهم این است که کجا نیستید.

خردادنیوز می‌نویسد: این روزها آن‌قدر دامنه نقد و اعتراض به حسن روحانی و دولت مستقر او بالا رفته است که اگر این وسط یک نفر بخواهد  حرف حقی بزند ، حرفی بزند که حرف مردم است، حرفی که نه مستظهر به این و آن سیاسی است و نه برای رای جمع کنی، سخت است که تصور کند به جایی می‌رسد و حتی به چند حلقه آن طرف‌تر از آقای روحانی که از قضا رئیس‌جمهور ما است.

خدا رحمت کند مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی را که این روزها به سالگرد درگذشتش هم نزدیک می‌شویم. یک وقتی که دامنه نقدها و اعتراض‌ها بالا رفته بود در گفت‌وگویی با یک رسانه درباره منتقدانش گفته بود :«فشار این‌ها روی من هیچ تأثیر ندارد و مثل کلاغ‌هایی هستند که از روی درخت‌ها می‌پرند. برای من این‌گونه است و کاری با آنها ندارم. من همیشه فشار داشتم.»

نویسنده می‌افزاید: حالا که این سیاهه را می‌نویسم امیدوارم که صدای حقیر، چون کلاغانی که از روی درخت می‌پرند در نظر آقای رئیس‌جمهور نباشد. طرفه آن که اگر از آن یک رایی که شخصا به جناب ایشان دادم بگذریم، در بردن چند نفر دیگر به صف رای دادن و راضی کردنشان برای رای دادن به آقای روحانی نقش به سزایی داشتم. بماند که در چند گعده و جلسه بارها منبر رفتم و در رسای ایشان چه روضه‌ها که نخواندم! پس با چنین وصفی به قدر یک وجیزه کوتاه حق دارم نقد کنم و حق دارم که انتظار شنیدن هم داشته باشم.

یادم می‌آید در زمانی نزدیک به انتخابات سال 96 نظرسنجی‌ها نگران‌کننده بود، آقای روحانی وعده‌هایی در دوره اولش داده بود که برخی به نتیجه نرسیده بود و برخی دیگر هم بلاتکلیف. آن جملاتی هم که ایشان می‌گفت که آنچنان رونق اقتصادی درست می‌کنم و این حرف‌ها هم نشده بود.حالا هر چه که بود او رای آورد رای خوبی هم آورد. او ماند و یک ملتی که اکثریت آنها به او رای داده بودند. روحانی اما استایل خاص خود را دارد.

سبک زندگی او اصلا این نیست که بین مردم باشد ، یک جور طبقه دارد برای خودش. طبقه‌ای که لاجرم می‌بایست در یک فاصله‌ای از مردم باشد. آخر حرفش هم این است که زندگی مردم را از پشت شیشه ماشینش دیده است. پشت شیشه که باشی همین می‌شود. درد را سخت متوجه می‌شوی. پشت شیشه که باشی غم مردم را حس نمی‌کنی.

سینه به سینه مردم که نشوی دلت نمی‌سوزد برای پدری که شرمش می‌آید از ناتوانی‌اش برای پرکردن سفره خانواده. از پشت همین شیشه است که نمی‌توان حال و روز موتوری‌ها، کودکان کار، دست‌فروش‌ها و زنان سرپرست خانوار ،معلمان و بازنشستگان را فهمید. همین سبک زندگی است که موجب می‌شود آن خنده تلخ و گزنده آقای رئیس‌جمهور همچون آب سردی باشد بر روی تن ما وقتی که می‌گوید «من هم صبح جمعه فهمیدم...»

آقای حسن روحانی که رئیس‌جمهور ما است یک سبک زندگی دارد که موجب می‌شود وقتی فاضلاب و آب خانه به خانه در جنوب و اهواز پیش می‌رود، او آنجا نباشد و حتی شایعه شود که در شمال است. وقتی سیل در شمال می‌آید او در جنوب و قشم باشد.

همین سبک زندگی است که وقتی زلزله می‌آید، او که رئیس‌جمهور ما است به‌گونه‌ای دیگر به مناطق زلزله‌زده می‌رود.

آقای رئیس‌جمهور محترم اصلا مهم نیست که مشاور و دوست این چند سال اخیر شما به تمسخر درباره یک مقام دیگر که این روزها سخت مشغول کار خود است چگونه توئیت می‌زند. چون مردم بیشتر از اینکه توئیتر خود را چک کنند، چشمانشان را بازکرده‌اند و می‌دانند چه خبر است.

مهم نیست که شما این روزها که مردم جنوب در سختی به سر می‌برند در شمال به سر می‌برید یا در تهران. مهم فقط این است که شما کجا نیستید ، همین!

در این یکی دو روز اخیر یک ویدئو در فضای مجازی می‌چرخد که نشان می‌دهد یکی از مقامات دولتی چگونه از یکی از مناطق دچار آبگرفتگی بازدید می‌کند. محافظان او چنان دستان او را چسبیده‌اند و تلاش می‌کنند بالانس او به هم نخورد، تو گویی بر لبه یک پرتگاهی راه می‌رود که هر آن ممکن است به داخل دره سقوط کند! این دقیقا همین‌جایی است که کارها را خراب می‌کند و چقدر حس و حال این روزها می‌طلبد که نهیب‌های امام راحل را مرور کنیم ، آنجا که از مردم گفت.

خدا رحمت کند آقای هاشمی را! این روزها خیلی دوست دارم بدانم آن حرف‌هایی که ایشان در روزهای آخر به عنوان گلایه از شما مطرح کرده بود صحت دارد یا نه!

زیباکلام: مردم در انتخابات مجلس به اصلاح‌طلبان رأی نمی‌دهند

صادق زیباکلام ادعای عباس عبدی درباره لزوم استعفای روحانی را رد کرد و آن را خطرناک خواند.

اخیراً عبدی که سابقه ترویج خروج از حاکمیت و جعل نظرسنجی به نفع آمریکا را دارد، در گفت‌وگو با نشریه صدا (ارگان حزب اتحاد ملت) خواستار استعفای روحانی شد.

اما صادق زیباکلام در گفت‌وگو با فرارو، با اشاره به اینکه بنده با بخش نخست صحبت‌های عباس عبدی مبنی بر عملکرد ضعیف دولت روحانی موافق هستم، اظهار داشت: اما با ادامه آن و اینکه به خاطر ضعف دولت روحانی انتخابات زودهنگام در اسفندماه برگزار شود، به هیچ عنوان، زیرا که شرایط چنین امری فراهم نیست، به اعتقاد بنده در اسفندماه تندروترین مجلس بعد از انقلاب تشکیل می‌شود و اگر انتخابات ریاست جمهوری نیز برگزار شود، فردی تندروتر از احمدی نژاد و قالیباف رئیس‌جمهور خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان شانسی برای موفقیت در انتخابات مجلس ندارند، بیان داشت: با توجه به اعتراضات اخیر همین شانس ۲۰ درصدی اصلاح‌طلبان نیز برای انتخابات مجلس از بین رفت، این امر نیز به نوع موضع‌گیری خود اصلاح‌طلبان، برخورد دولت در این زمینه و ناامیدی بیشتر مردم در این رابطه مرتبط است.

وی با ادعای اینکه در مجلس آینده تندروها دست بالا را خواهند داشت، اضافه کرد: از دیدگاه بنده مشارکت در این دوره با توجه به عملکرد دولت و فراکسیون امید بسیار پایین خواهد بود و اصلاح‌طلبان چوب حمایت از دولت روحانی را می‌خوردند، چرا که بدنه اجتماعی به‌دلیل سرخوردگی و ناامیدی که بدان دچار شده هیچ انگیزه و میلی برای رأی به نامزدهای اصلاح‌طلب ندارد.

زیباکلام با اشاره به اینکه اصلاح‌طلبان از سال ۹۶ تاکنون روزه سکوت گرفته‌اند و به هیچ عنوان مسئولیت کارهای خود را برعهده نمی‌گیرند، گفت: با توجه به دعوتی که آن‌ها از مردم به عمل آوردند در سه انتخابات گذشته و آقای خاتمی با «تکرار می‌کنم» انتخابات را به پیش برد، حال باید پاسخگوی وضعیت موجود باشد، وی در شب عید در جمع فراکسیون امید نیز اعلام کرد که دیگر مردم نیز به تکرارهای وی پاسخی نخواهند داد با توجه به وضعی که در کشور وجود دارد و بنابراین اصلاح‌طلبان نباید امیدی برای انتخابات و رای مردم به آنها داشته باشند.

نیوزویک: فشارهای آمریکا روسیه و ایران را به هم نزدیک کرد

یک نشریه آمریکایی تصریح کرد فشارهای دولت و کنگره آمریکا، علیه ایران و روسیه موجب نزدیکی بیشتر دو کشور شده است.

مجله نیوزویک نوشت: به رغم آنکه قانونگذاران ایالات متحده لایحه‌ای را برای اعمال تحریم‌های جدید علیه روسیه و ایران در پی حمایت آنها از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، منتشر کرده‌اند، اما تهران و مسکو بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیک شده‌اند.

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، اخیراً با نیکولای پاتروشف، وزیر امنیت ملی روسیه، ‌در تهران دیدار کرده و پاتروشف در این دیدار از «لزوم تعمیق تلاش‌های دو کشور برای تأمین ثبات و امنیت منطقه» سخن گفته و همکاری‌های بیشتر دو کشور در سوریه به ویژه در کنار ترکیه در مذاکرات سه‌جانبه صلح را خواستار شده است.

معاون وزیر امور خارجه روسیه، و سفیر تهران در مسکو، نیز بر «تعهد به هماهنگی بیشتر تلاش‌ها با هدف کاهش تنش‌ها در خاورمیانه، به ویژه در روند آستانه»، تأکید کردند. ارتش سوریه با کمک روسیه و ایران توانست در برابر شورشی‌ها و معارضین افراطی بایستد.

دولت سوریه که تحت تحریم‌های ایالات متحده است، توانست کنترل خود را بر بخش وسیعی از این کشور جنگ زده گسترش دهد. دمشق وعده داده که با کمک‌های مسکو و تهران کنترل سراسر کشور را مجدداً به دست خواهد آورد.

به رغم فشارهای ایالات متحده علیه حمایت از اسد، ارتش روسیه برای اولین مرتبه یک رزمایش نظامی دریایی مشترک با نیروهای نظامی سوریه در دریای مدیترانه انجام داده که طبق گزارش رسمی وزارت دفاع روسیه، 2 هزار سرباز و 10 کشتی از هر دو کشور به همراه هواپیماهای روسی در آن شرکت داشتند.

ایران

 پاسخ محمدعلی ابطحی به ادعای حسین شریعتمداری

  خبر اول اینکه، حسین شریعتمداری، مدیر مسئول روزنامه کیهان در برنامه «جهان‌آرا» شبکه افق به مناسبت سالروز 9 دی یک‌بار دیگر ادعای خود مبنی بر دیدار سیدمحمد خاتمی با پادشاه عربستان و گرفتن پول را مطرح کرد. وی در پاسخ به این توضیح مجری که محمدرضا خاتمی، برادر رئیس دولت اصلاحات این ادعا را تکذیب کرده، گفت که برادر خاتمی در آن دیدار حضور نداشته اما محمدعلی ابطحی، معاون حقوقی وقت رئیس جمهوری در این دیدار بوده و از موضوع اطلاع دارد. او البته این را هم گفت که خاتمی درخواست پول کرده اما اینکه پادشاه عربستان پول را داده یا نه، اطلاع ندارد.

محمدعلی ابطحی دیروز در کانال تلگرام خود در این باره نوشت: «به اطلاع ایشان می‌رسانم برخلاف ادعای ایشان من هم مثل آقا رضا خاتمی در آن سفر همراه آقای خاتمی نبودم، اما بارها از سوی دفتر آقای خاتمی و من این مسأله تکذیب شده است. حتی یک‌بار که سردار نقدی قبلاً همین اتهام را زده بود، از سوی دفتر آقای خاتمی از ایشان رسماً شکایت شد که متأسفانه رسیدگی به آن پرونده هم گویا متوقف شده است.»

روحانی را از خودشان نمی‌دانند

  دست آخر اینکه، صادق زیباکلام، استاد دانشگاه معتقد است صدا و سیما در برنامه‌های مختلف تلاش می‌کند همه مشکلات را به دولت نسبت دهد و نهادهای انتصابی را مبرا از مسئولیت کند.

او در گفت‌وگو با انصاف نیوز و با اشاره به برنامه اخیر «دورهمی» گفت: «چشم‌پوشی صدا و سیما از واقعیت‌ها، از سر جهالت یا از سر سیاسی کاری است تا بگوییم همه‌ مشکلات و نابسامانی‌های موجود زیر سر دولت آقای روحانی است و بخش انتصابی نظام هیچ نقشی در این وضعیت ندارد یعنی سیاست خارجی، امریکاستیزی، شعار نابودی اسرائیل دادن و... هیچ نقشی در وضعیت موجود ندارد.

فقط رئیس بانک مرکزی، وزیر اقتصاد، آقای نوبخت، دولت روحانی و خود او عامل مشکلات هستند و دیگر ارکان نظام هیچ نقشی در به وجود آمدن این وضعیت ندارند.» زیباکلام درباره‌ فضای دوگانه در صدا و سیما در دولت‌های روحانی و احمدی‌نژاد می‌گوید: «دولت احمدی‌نژاد بشدت مورد تأیید اصولگرایان و تندروها بود. بنابراین نه تنها صدا و سیما مرتب از این دولت تجلیل می‌کرد، بلکه ائمه جمعه و جماعت، روحانیت مبارز و غیرمبارز، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و قوه‌ قضائیه از او تجلیل می‌کردند. این تجلیل‌ها تا ماجرای قهر 11 روزه ادامه داشت. آقای روحانی را از خودشان نمی‌دانند و او را وابسته به اصلاح‌طلبان می‌دانند. آنها با یک تیر، دو نشان می‌زنند، هم از بخش انتصابی کشور نسبت به فضای موجود سلب اختیار می‌کنند و هم می‌گویند اصلاح‌طلبان باعث شدند تا آقای روحانی سر کار بیاید و کشور به این وضع گرفتار شود.»

خراسان

تذکر قانونی درباره برداشت اشتباه از تصمیم سران قوا

اگرچه طبق مصوبه نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران قوا در مرداد سال گذشته، امکان ممنوعیت صادرات برخی کالاها برای مدت زمانی مشخص، فراهم شده بود، اما دو عضو کابینه چندی بعد با استناد به این مجوز و با صدور نامه هایی صادرات برخی اقلام تولیدی در داخل کشور را تا اطلاع ثانونی ممنوع کرده بودند که با شکایت واصله به دستگاه قضایی و محرز شدن برداشت غلط از صورتجلسه سران قوا، این ممنوعیت در روزهای اخیر ابطال شده است.

حساب و کتاب آگهی های دولتی را شفاف کنید

با توجه به ابلاغیه ها و تاکیدات سال های گذشته مسئولان اجرایی برای سامان دهی توزیع و نشر آگهی های دولتی و هزینه های پرداختی در این خصوص، یک نهاد نظارتی در ابلاغیه روزهای اخیر خود خطاب به مدیران مالی تعدادی از ادارات و سازمان ها به آن ها متذکر شده با توجه به این که این دستورات موجب جلوگیری از تضییع حق و سامان دهی بهتر آگهی های دولتی در نشریات واجد شرایط می شود، لذا مخاطبان باید هزینه آگهی هایی را پرداخت کنند که گواهی رسمی ارزش آگهی برای آن ها صادر شده باشد.

آرمان

محسن افشانی آزاد شد

محسن افشانی بعد از تحمل 6 ماه حبس با رای دیوان عالی کشور موقتا آزاد شده است. در این میان با درخواست اعاده دادرسی محسن افشانی به دیوان عالی کشور، این دیوان دستور توقف اجرای حکم یک‌سال حبس وی را صادر کرده است؛ بنابراین با تصمیم قاضی محمد ناصری‌صالح‌آباد رئیس شعبه 20 دیوان عالی کشور، افشانی تا زمان رسیدگی مجدد به پرونده از زندان آزاد شده است تا پرونده وی مجدد در دادگاه هم‌عرض بررسی و رای جدید برای او صادر شود.

کشف 2 هزار کیسه برنج تقلبی

رئیس گشت‌های تعزیرات استان تهران از کشف بیش از 2 هزار کیسه برنج تقلبی از یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای معروف تهران خبر داده است. حسین ایزدی در رابطه با کشف برنج‌های تقلبی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای(ج) اظهارکرد: در گشت‌های تعزیرات حکومتی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای(ج)،2 هزار کیسه برنج تقلبی کشف شده است. وی ذر این باره افزود: دراین فروشگاه‌ها برنج‌های ایرانی درجه چند را جای برنج درجه یک هاشمی یا ممتاز به فروش می‌رسانند.

محکومیت 8 میلیاردی تراکتور!

کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال رای خود را درخصوص پرونده محمد ابراهیمی و باشگاه تراکتور تبریز صادر کرده است. به گزارش سایت فدراسیون فوتبال، بر اساس رای کمیته تعیین وضعیت، باشگاه تراکتور تبریز به پرداخت مبلغ 8 میلیارد و 73 میلیون و 436 هزار و 82 ریال بابت اصل خواسته به انضمام مبلغ 161 میلیون و 468 هزار و 722 ریال بابت هزینه دادرسی در قبال استراداد سه فقره چک توسط خواهان در مهلت 30 روزه شده است. این رای قابل تجدیدنظرخواهی در کمیته استیناف فدراسیون طی مدت 7 روز خواهد بود.

اجازه سخنرانی به رسایی ندادند

سخنرانی حمید رسایی، نماینده مجلس نهم در دانشگاه تهران از سوی مسئولان این دانشگاه لغو شده است. در این راستا رسایی قرار بود عصر سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت حماسه نهم دی بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران سخنرانی کند، ولی اجازه برگزاری این برنامه داده نشد. در همین زمینه، محمد فخرا، مسئول بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره لغو این مراسم گفت: از روزهای قبل برای برگزاری این برنامه هماهنگی‌های لازم با مسئولان دانشگاه صورت گرفته بود و مشکلی برای برگزاری برنامه وجود نداشت، ولی سه‌شنبه به ما اعلام شد اجازه برگزاری این برنامه را نداریم.

رد رشوه 500 میلیونی توسط پلیس

فرمانده انتظامی خوزستان از رد رشوه 500 میلیون ریالی توسط مامور پلیس مبارزه با مواد مخدر ماهشهر خبر داده است. سردار حیدر عباس‌زاده در این خصوص اظهار کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان ماهشهر در عملیاتی موفق به شناسایی و دستگیری فردی به اتهام حمل و نگهداری مواد مخدر شده‌اند. وی تصریح کرد: یکی از نزدیکان متهم با مراجعه به افسر پرونده، به منظور چشم‌پوشی و عدم‌اعلام جرم، مبلغ500 میلیون ریال پیشنهاد رشوه داده است. فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: این مامور وظیفه‌شناس با رد رشوه پیشنهادی، آن را ضمیمه پرونده و متهم را به دستگاه قضایی معرفی کرده است.

صدام ایران بازداشت شد!

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از بازداشت قاچاقچی بزرگ، معروف به «صدام» خبر داده است. سردار احمد طاهری اظهار کرد: این قاچاقچی بزرگ در 10 سال سابقه فعالیت حرفه‌ای خود در امر ترانزیت و قاچاق مواد افیونی در سطح کشور، با هدایت و رهبری چندین باند مسلح قاچاق موادمخدر، درگیری‌های متعددی با ماموران نیروی انتظامی داشته که بعضا منجر به مجروحیت و شهادت تعدادی از جان‌برکفان این نیرو شده است. طاهری ادامه داد: در این میان تلاش ماموران برای دستگیری این فرد ادامه داشت تا اینکه چند روز قبل اخباری مبنی بر حضور مجدد او درسطح استان سیستان و بلوچستان و اختفای او در شهرستان چابهار به دست آمد. سرانجام صبح دیروز ماموران در یک عملیات ضربتی با ورود به مخفیگاه این قاچاقچی موفق شده‌اند او را به همراه یکی از همدستانش دستگیر کنند.

تکذیب انفجار در قرارگاه خاتم‌

روابط عمومی قرارگاه خاتم در پی خبری مبنی بر انفجار در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در اطلاعیه‌ای این خبر را تکذیب و اعلام کرده است که همه ساختمان‌ها و کارگاه‌های این قرارگاه در سراسر کشور در کمال صحت و امنیت است و این‌گونه شایعات و فضاسازی‌ها حاصل کینه‌توزی معاندانی است که از اقدامات قرارگاه در عرصه عمران و آبادانی کشور به ستوه آمده‌اند. در این میان قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با بیش از 285 پروژه فعال، کشور را به یک کارگاه عمرانی تبدیل کرده است که باعث امیدآفرینی در جامعه شده و این امر دشمنان نظام را بر آن داشته است تا با انواع ترفندها، در حرکت این موتور محرک سازندگی کشور وقفه و خلل ایجاد کنند.

بودجه نظارت مجمع صفر شد

معاون اجرایی دبیرخانه مجمع با اعلام کاهش 22درصدی بودجه مجمع نسبت به سال97، گفت: بودجه نظارت مجمع در سال اخیر به صفر رسیده است. محسن‌کاظمینی افزود: شرح جدولی که در تحلیل بودجه مجمع تشخیص مصلحت نظام در رسانه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است تنها بخشی از فعالیت‌های مجمع را با نمونه‌هایی از خروجی‌های کمی آن مبنای تحلیل قرار داده است و با تقسیم کل بودجه مجمع بر چهار سر فصل از فعالیت‌های مختلف در بعد «تدوین سیاست‌های کلی»، «نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی»، «حل‌اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان»، «ارائه‌ مشاوره به مقام معظم رهبری»، بدون در نظر گرفتن سایر ماموریت‌ها و وظایف محوله به مجمع و فعالیت‌هایی که برای تحقق آنها باید صورت گیرد، تحلیلی ارائه کرده است که برای اذهان، ابهام‌برانگیز می‌نماید.

در دوسالگی چند هکتار زمین داشتم!

نماینده مجلس درخصوص موظف شدن نماینده‌ها برای انتشار اموال خود، گفت: من لیستش را آوردم اما هنوز فرصت نکردم وارد کنم. غلامرضا تاج‌گردون در این باره اظهار کرد: پدر من مالک بود. در سال 1347 و زمانی که دو سال داشتم چندین هکتار زمین به نام من خورده است. پس من از ابتدا مالی داشتم و این مال هم زایش و درآمد دارد. من و برادرانم سیصد یا چهارصد هکتار زمین داریم. این زمین‌ها مکانیزه هستند، آب دارند و روی آنها کشاورزی می‌شود. زمانی که حدودا 22 سال داشتم یک آپارتمان در خیابان وزرای تهران خریدم. پس اگر مالی دارم و زیاد می‌شود از مجلس و دولت نبوده است. همچنین از 24 سالگی هم جزو مدیران ارشد کشور بودم و حقوق بالایی داشتم.

چند خبر خوب برای پرستاران

در آستانه روز و هفته پرستار خبرهای خوبی برای جامعه پرستاری داریم. معاون پرستاری وزارت بهداشت در این باره‌ گفت: از جمله خبرهای خوب این هفته پرداخت حداقل 3 ماه معوقات پرستاران تا آخر همین هفته و اصلاح نظام پرداخت است. مریم حضرتی با اعلام این خبر ادامه داد: طرح قاصدک با دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حذف خواهد شد و جذب 5 هزار نیروی پرستاری در حال انجام است که تا اسفند امسال 4 هزار و 500 پرستار دیگر نیز جذب خواهند شد. وی اظهار کرد: همچنین تصویب آیین‌نامه مراکز مراقبت‌های طولانی مدت برای بیمارانی که امکان مراقبت در بیمارستان یا منزل را ندارند، در دستور کار قرار گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 3
  • IR ۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
    0 0
    چون تو ایران حزب به اون معنا نداریم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس