بی‌خانمان  نمایه

پایگاه میرور در گزارشی به موضوع بی خانمانی در انگلیس پرداخته و می‎گوید بر اساس آمارها ۱۲۷ هزار کودک در این کشور در سال جدید میلادی در وضعیت بی خانمانی قرار دارند.

به گزارش مشرق، نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ۱۲۷ هزار کودک در انگلیس در سال جدید میلادی در وضعیت بی خانمان قرار دارند.

بنابر گزارش پایگاه میرور، در بازه زمانی ۵ ساله در انگلیس شمار خانه‌هایی که خالی مانده و بدون استفاده قرار گرفته‎اند در حدود ۷۴ هزار مسکن بوده و در مدت ۶ ماه شمار منازل بدون سکنه ۳۱۳ هزار و ۷۹۲ مورد گزارش شده است.

بیشتر بخوانید:

روایت گاردین از بی‌خانمان‎ها در کالیفرنیا

لندن ۹ هزار کارتن خواب دارد

مرگ ۷۲۶ بی‌خانمان در خیابان‎های انگلیس طی یکسال

«تیم فارون»، از اعضای حزب لیبرال دموکرات انگلیس گفته است «آمار خانه‎های خالی نشان دهنده اضطرار ملی است.»

«فارون» از دولت انگلیس خواستار اقدام فوری برای رفع بحران مسکن در این کشور شده و اینکه دولت اطمینان بدهد که هر کودکی در مکانی امن زندگی کند.

یک موسسه خیریه در انگلیس می‌گوید «در مناطق مرفه، صاحبان املاک، خانه‌های خود را به عمد خالی از سکنه قرار می‌دهند؛ اما این در حالی است که در مناطق دیگر انگلیس، حتی صاحبخانه‌ها مجبور هستند منازل خود را ترک کنند چرا که این افراد توانایی بازسازی منازل خود را برای به فروش رساندن و یا اجاره دادن ندارند.»

موسسات خیریه انگلیس از صندوق ملی این کشور خواستار این شدند که کمک‌های مالی و وام ده‌ها هزار خانه بدون سکنه به بی خانمان‎ها تعلق بگیرد.

آمار و ارقام جدید همزمان با گزارش سالانه نشان می‌دهد که حداقل ۲۸۰ هزار نفر بی خانمان در سراسر انگلیس زندگی می‌کنند.

تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد که در میان هر ۲۰۰ شهروند انگلیسی یک نفر کارتن خواب وجود دارد و یا در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقت زندگی می‌کند.

بنابر گزارش‎ها، در سراسر انگلیس ۸۶ هزار و ۱۳۰ خانواده در اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ در اسکان موقت زندگی می‌کردند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس