کد خبر 1023810
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
رویترز

با گذشت بیش از یک ماه پس از اغتشاشات آبان ۹۸ به ناگاه رویترز با استفاده از تکنیک «دروغ بزرگ» اعلام کرده ۱۵۰۰ نفر در این اعتراضات کشته شدند و این کشتار هم به دستور رهبر جمهوری اسلامی بوده است.

به گزارش مشرق، محمد عبدالهی در یادداشتی نوشت:

با گذشت بیش از یک ماه پس از اغتشاشات آبان ۹۸ به ناگاه رویترز با استفاده از تکنیک «دروغ بزرگ» اعلام کرده ۱۵۰۰ نفر در این اعتراضات کشته شدند و فورا پیوست کرده این کشتار هم به دستور رهبر جمهوری اسلامی بوده است!

اما چرا رویترز؟ و با کدام مستند؟ چرا آمار فضایی ۱۵۰۰ نفر؟ چرا در این زمان؟ و چرا انداختن آن به گردن رهبر انقلاب؟

بیشتر بخوانید:

الف) چرا رویترز؟

۱. در ضعف دستگاههای رسانه ای جمهوری اسلامی و وضعیت ابهام، رسانه و پیامی بیشترین بازخورد را دارد که ضربه اول را فرود آورد. اگر این خبرسازی جعلی، برعهده بی بی سی، صدای آمریکا و دیگر رسانه های بدنام فارسی زبان قرار میگرفت، بلاشک برد رسانه ای چندانی نداشت. چنانکه هفته قبل از رویترز، ۱۶ دسامبر سایت مجاهدین خلق همین آمار نجومی را ساخت و هیچ بازتابی نداشت.

۲. همچنین از ابتدای آشوبهای ۹۸، نقش آفرینی رسانه های مهم بین المللی در ضریب دادن به اغتشاشات غایب بود. موضوعی که انتقاد بسیاری از معاندین و فعالین رسانه ای ضدانقلاب را برانگیخت. و سرانجام این رسانه ها نیز با گزارش های سفارشی به غائله پیوستند. ابتدا نیویورک تایمز گزارشی ساخت و از سرکوب شدید اعتراضات با صدها کشته خبر داد. سپس رویترز به عنوان دومین خبرگزاری بزرگ جهان، به این خبرسازی جعلی پرداخت. چنانکه این رسانه انگلیسی در بسیاری از موقعیت های حساس از جمله مذاکرات هسته ای، با حربه قدیمی و گوبلزی دروغ بزرگ برای موج سازی رسانه ای در سطح بین المللی و زمینه سازی جهت فشار دیپلماتیک به ایران به میدان آمده است.

نکته جالب آن است که این خبرسازی ها حتی بدون توجه به اعتبار رسانه ای این خبرگزاری و با نوعی انتحار رسانه ای و حتی کپی از سایت مجاهدین تروریست صورت میگیرد. درحالیکه افکار عمومی ورزیده تر شده و میپرسد منبع و مستند این آمار کجاست؟ چرا این منبع نامشخص و مبهم است؟ چرا این آمار متکی به پیوست های واقعی نیست؟ این سوال به وفور در میان جوانان باهوش فعال در عرصه مجازی پرسیده شده که: رویترز که مدعی است به منابع آگاه دسترسی دارد فقط مشخصات واقعی ۱۵۰ نفر را نام ببرد! یا این پرسش که چرا با وجود گذشت ۴۰ روز از آشوبها، در همه رسانه های ضدانقلاب، حداکثر نام حدود ۵ نفر از معترضان به عنوان کشته، برده شده؟ و مثل موارد مشابه، باز هم به وفور کشته سازی و عکسهای جعلی و اسامی فیک در اردوگاه ضدانقلاب به چشم میخورد!؟

۳. دلیل دیگر افتادن قرعه به نام رویترز، آن است که هدف خبرسازی این بنگاه خبرپراکنی، علاوه بر تاثیرات مقطعی و سریع در جامعه ایران، باورسازی برای مخاطب خارجی است تا برای هر گونه تصمیم دلهره‌آوری درباره ایران آماده شود. رویترز در عراق هم با تکنیک اصلی خود «دروغ بزرگ» نظیر آمارسازی عجیب از کشته ها در کربلا، و ورود حشدالشعبی برای مقابله با معترضان (درحالیکه هرگز ورود نکرد)، بر آتش ناآرامی ها در منطقه افزود و بعلاوه با رفرنس سازی برای قدرتهای غربی، بستر را برای دخالت های بعدی آنها فراهم کرد. برای ایران نیز دروغ بزرگ رویترز و تکرار آن از سوی پیاده نظام های رسانه ای دشمن، در آستانه ۵ دی ماه که براندازان برای شورش برنامه ریزی کرده اند، هم با هدف تهییج افکار عمومی صورت میگیرد و هم برای زهرپراکنی و فشارهای سیاسی جدید بر ایران. چنانکه فورا مقامات سیاسی آمریکا و اسرائیل برای انزوای دیپلماتیک ایران به نطق درآمدند.

۴. آری! رویتر یهودی بدنام انگلیسی که در عصر قاجار با قراردادهای استعماری، و حق انحصاری بهره برداری از همه معادن، جنگلها، قناتها، گمرکات و ... تلاش میکرد خاک ایران را اشغال کند و ایرانیان با لگد بیرونش انداختند، اینک با جنگ رسانه ای و دروغ سازی، به اشغال ذهنی ایرانیان و مبارزه با علمدار آنان آمده است. علمداری که ایرانیان سالها حسرت داشتن آن را داشتند. و حال باید با دروغهای رویتری و ایجاد حس بی اعتمادی و آشوب در امنیت روانی و ثبات اجتماعی ایرانیان تخریب شود.  

ب) اما چرا رهبر انقلاب در نوک حمله خبرسازی دروغین رویتر و امپراتوری رسانه ای غرب قرار دارد؟

چند سالی است مبنا و هم آیندی همه جریان های زاویه دار چه معارض چه مخالف، بردن هزینه ها به سمت رهبر انقلاب و هدف گرفتن ایشان در هر رخدادی است.

جریان معارض ابتدا، با مباحث روشنفکرنمایانه و هجمه نظری و تئوریک به اصل ولایت فقیه به میدان آمد. چالش های فقهی و نظری رنگارنگ از تفاوت نظر برخی فقهای شیعه با نظریه ولایت مطلقه فقیه، پروژه های وکالت فقیه، ولایت مقیده، ولایت حسبیه به سبک آیت الله سیستانی در عراق، نظریه سلطانیسم حجاریان و ... از این رنگ بودند. بعد از آن هجمه تمام عیار این جریان با تولید روزانه شبهات مدیریتی، عملکردی، خانوادگی و شخصی علیه رهبر انقلاب سازماندهی شد و سیر هجمه ها از مباحث تئوریک و گفتمانی به سمت مباحث مدیریتی و عملکردی تغییر جهت یافت. هیاهو بر سر پاسخگویی و اختیارات رهبر انقلاب و تحدید این اختیارات، تلاش خاتمی برای تصویب لوایح دوقلو، واتیکانیزه و پاپیزه کردن رهبر انقلاب به عنوان یک پاپ اسلامی که نه در جایگاه سیاستگذاری که باید در جایگاه وعظ و نصیحت بنشیند و ... دستور کار مشترک طیف های مختلف معارض بود و همچنان نیز هست. در این میان، با وجود آنکه معارضان و لیبرالهای داخلی ظاهرا اصلاح طلب به خوبی از سلامت و پاکی خانواده رهبر انقلاب چه در مسائل مالی چه در مشی رهبر انقلاب در عمل به مرّ قانون آگاهند، از رواج شایعات حتی طرح شایعه مضحک موروثی شدن مقام رهبری ابا  نکردند.

از دیگر هجمه های اصلی جریان معارض، معرفی رهبر انقلاب به عنوان مسئول اصلی بحرا­ن­ها و مشکلات خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی، و  عامل ناکارآمدی علیه حفظ و ثبات نظام است. امری که حتی جریان غربگرای حاضر در دولت نیز با هدف برداشتن خود از فشار افکار عمومی و شانه خالی کردن از ناکارآمدی اجرایی، با انداختن کامل مسئولیت ها و تقصیرها به رهبر انقلاب، از آن خوشحال بوده اند و حتی به آن دامن زده اند. در دو سال گذشته نیز روند هجمه به رهبر انقلاب به سمتی پیش رفته که گزاره­ای تحت عنوان حاکم جائر در فضای ذهنی و عمومی شکل گیرد. چنانکه در جریان آشوبهای اخیر نیز مشروعیت زدایی از رهبر انقلاب به عنوان سرفصل واحد تمام فعالیت های رسانه ای جریان معارض تعریف شده و این موضوع بخصوص با پیوند دادن موضوع کشته ها با رهبر انقلاب در خبرسازی رویترز آشکار است.

اما چرا؟

۱. ولایت فقیه جان مایه‌ انقلاب، محور و تکیه گاه عمود خیمه‌ انقلاب است و مشروعیت زدایی از آن، مهم ترین بخش فعالیت های براندازانه است. چرا که جامعه­پذیرشدن و ضریب بخشی به آن می­تواند بحران مشروعیت را برای نظام به دنبال داشته باشد و باعث فرو ریختن کل خیمه انقلاب شود.

۲. رهبر انقلاب و جایگاه ولایت فقیه، مهمترین مانع پروژه انقلابی زدایی و اسلام زدایی از کشور است، بزرگترین مانع برای پیشرفت پروژه غربگرایی و لیبرالیزه کردن ایران است. چنانکه فرانسیس فوکویاما تئوری‌پرداز نظریه «پایان تاریخ» و تحلیلگر ارشد آمریکایی در سال ۱۳۸۸ نهاد رهبری و شورای نگهبان را موانع اصلی تبدیل ایران به نظام سکولار و بی دین اعلام کرده بود.

۳. رهبر انقلاب و جایگاه ولایت فقیه، بزرگترین مانع برای پروژه فروپاشی ایران است. موضوعی که فقدان و خلأ آن در مناسبات سیاسی عراق به وضوح عیان است و اجازه تکرار مدل فروپاشی و تجزیه و تضعیف عراق را در ایران نمیدهد. ایجاد یک ایران ضعیف، فقط و فقط در صورت فقدان رهبر توانمند، تاثیرگذار و مشروع ممکن است.

۴. برآورد دقیق غربیها این است که نقطه عطف تحولات آتی در ایران، منطقه و جهان، وجود رهبر انقلاب و جایگاه تاثیرگذار ولایت فقیه است. با وجود این نهاد، امکان بسیج اجتماعی ایرانیان، شیعیان و حتی مسلمانان در امور مهم جدی است و عقیم کردن نیروی عظیم ملتهای مسلمان خصوصا در ایران و منطقه، و انجام آسان پروژه های آمریکایی، بدون اعتبارزدایی از این مقام و حذف آن، میسر نیست.

بر ماست که برای حفظ اسلام، انقلاب و خاک ایران، از این کانون محوری حراست و صیانت کنیم. اگر دل در گرو اینها داریم: اسلام، انقلاب و ایران.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 79
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 32
 • IR ۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  دم ایران و رهبرش گرم
  • IR ۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   صدای واق واق سگهای انگلیسی از آلبانی بلند شده و منفی میدن
  • IR ۱۵:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   رویترز بی خاصیت
  • IR ۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   مرگ بر منافق
  • IR ۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   رویترز انگلیسی است و همه میدانند یعنی چه
  • IR ۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   کار رویترز هم به زودی تمام میکنیم
  • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   75 56
   برادر عزیز اگه کمی فکر کنی رویترز که متعلق به انگلیس استثمارگر میباشد دلسوز ما و کشورهای منطقه است؟
  • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   رویترز تصور کرد اینجا هم عراق است و میتونه با یک خبر دروغ کشور به هم بریزه
  • IR ۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
   7 16
   جونم میدم واسه سید علی،تنها امید ما ملته.
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  مرگ بر رویترز دروغگو .
 • علی IR ۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  غلط کرده رویترز
 • DE ۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  مرگ بر رویترز دروغگو
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  ما باید چقدر پول می دادیم به رویترز که این دروغ 1500 کشته را بنویسد؟ رویترز احمق نفهمید که اتفاقا سلطنت طلبان و ضد انقلاب در ایران افرادی بشدت رفاه طلب و جان دوست هستند و ارائه این آمار اتفاقا سبب شد که وحشت کنند و جرات ابراز وجود پیدا نکنند. عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد.
 • مریم IR ۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  یکی نیست به رویترز بگه: به توچه فضول، تو امور کشورها دخالت می کنی. تو سگ کی باشی که به رهبر ما بتازی نکبت
 • مهران وطن پرست IR ۱۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  درسته خیلی از دولت کنونی ناراضی هستیم بنده متاسفانه رای به روحانی دادم ولی هیچ احدی حق نداره در مورد رهبر عزیزمان کوچکترین نظر بدی بده کاش همه بفهمن ما هرچی داریم( عزت،اقتدار،آرامش و امنیت) به لطف آقا سید علی هست به امید آن روز که دست بیگانه گان جاسوس در لباس انقلاب از این خاک و مرز و بوم کوتاه بشه. پاینده باد رهبر
  • IR ۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   38 94
   خاک بر سرت با اون رای دادنت
  • حمید IR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   32 77
   خطاب به 15:32، چرا توهین می کنی؟!!! خود ایشان از این که به روحانی رای داده متاسفه، بعد جنابعالی بهش توهین می کنی؟!!!! اگر کسی با وجود رای به روحانی، ژست طلبکارانه گرفت و حتی به منتقدان دولت توهین کرد، حقشه که مورد سرزنش قرار بگیرد.
 • IR ۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  رویترز بی بی سی و بقیه هیچکدوم دردشون مردم نیس هر چی تعداد کشته ها بیشتر باشه خوشحال تر میشن.
 • رضا IR ۱۵:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  رهبر ایران مظهر عطوفت و مهربانی هاست این رهبری که ما می شناسیم دستور کشتن هیچ احدی را نمی دهند حتی با دشمنان هم با عدالت رفتار میکنند . رویترز رسانه ایی هست که در خدمت جانیان و پول پرستان روی زمین است
 • IR ۱۵:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  کسیکه نوشته: دم رویترز گرم!، امید است بخود بیاید و بفهمد نه تنها در جهل مرکب است، بلکه دچار کچ فهمی شدیدی است که اگر حتی بزعم خودش مخالفت با نظام حکومتی منظور او باشد؛ و یا هر منظوری دیگری هم مورد نظرش باشد، باز هم اگر احمق نباشد، عاقل اندر سفیه است!
  • FR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   100 7
   تو چرا بخودت نمیایی ؟
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  118 4
  با ترس نمیشه زندگی کرد
 • استاد جامعه شناسی IR ۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  حتی اگر کسی به نظام و رهبری منتقد و یا معترض باشد، این رفتار گستاخی و جسارت به شئونات انسانی،ملی،مذهبی یک ملت است. و هرکس متوجه این معنا نباشد،دچار سفاهت و بلاهت است. لازم است شکایت حقوقی علیه رویترز در دادگاههای بین المللی از سوی قوه قضائیه بعنوان مدعی العموم تنظیم و پیگیری شود. ملتی که علیه دروغپردازیهای اجانب غیرت نشان ندهد،فرهنگ خود را باخته است.
  • IR ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   98 11
   تو واقعا استاد جامعه شناسی هستی؟!! خخخخخخ
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  8 13
  رویتر را که دزد نفت بوده و قراداد نفتی رویتر در ایران خیلی زبانزد تاریخ نویسان است صدا وسیما دنبالچه و تخم وترکه های آن دزد غارتی را به تصویر بکشند -
 • IR ۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  رویترز عقده اخراج از ایران در دلش مانده هنوز
 • IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  11 30
  روحانی و دولتش در جریان بنزین خداوکیلی بدجور رهبری رو اذیت کردن.ایشون برای جلوگیری از فتنه مجبور شدن باز بیان وسط و همه هجمه ها رو به جون بخرن. ترسم از روزیست که این نعمت از ملت ناسپاس گرفته بشه.
  • US ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
   3 5
   خدا اون روز رو نیاره ...
 • یاسر ا IR ۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  جان ما همه به فدای تو سید علی
  • حمید IR ۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   91 28
   رویترز دروغ می گوید این کشته ها همه به دستور آمریکا واسرائیل جنایتکار وایادی آنها صورت گرفته .
  • حق جو IR ۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   اگر روزی دهد فرمان، علی سید عزیز جان ز غرب آسیا خیزد به دنیا اینچنین طوفان اشتباها منفی دادم
  • IR ۰۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
   1 8
   دمت گرم.. به کوری چشم بدخواهاش
 • FR ۱۶:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  92 5
  مشرق من فقط گفتم لعنت بر پدر و مادر دروغگو
 • احسان IR ۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  علی زمان را درمقابل خوارج داخلی وسپاه معاویه بیگانه تنهانمیگذاریم
 • IR ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  6 17
  رویتر جز اولین خبرگزاری ها بمنظور خبررسانی به نظام سلطه از اینکه در جهان چه میگذرد تا بر مبنای اطلااعات سیاست خود را چینش کرده و برای پیشبرد آن در زمانیکه اندک خبرگزاری با وسعت جهانی وجود داشت با خبرهای راست و دروغ استفاده میبردند تا دول را مجبور به همراهی با خود نمایند ، اکنون هم با همان مشی سعی در استفاده از خبرسازی برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطب خود داشته تا در ادامه در صورت تاثیر مخاطب خود را اقناع سازند که آنچه میگویند درست است و با خود برای بهره برداری همراه سازد ، سیاستی جهانی در مقابل حکومت ها و ملتی که با آنها سر سازگاری ندارند ، ترامپ هم بارها در مصاحبه های خود خبر از تظاهرات مردم ایران در پی تحریم آمریکا در طول نزدیک به دو سال گذشته میداد در حالیکه هیچ خبری در ایران نبود . پس این رفتار سیاست سلطه برای اثر گذاری در اذهان مردم جهان از قدیم بوده و خواهد بود ، حضور رهبری در نظام جمهوری اسلامی ایران مانند چتر و بزرگ خانواده میباشد که درون این خانواده افراد با سلایق و علایق متفاوت وجود داشته که گاهی یک یا چند تن از آنان کردار مغایر با سلامت و امنیت خانواده انجام میدهند که توسط بزرگ باید اندرز داده شود تا مراقبت کنند که آسیبی به خانواده وارد نشود . آنکه آگاه و خردمند باشد متوجه هست که او خوبی وی را میخواهد و نمیخواهد آسیبی به او وارد شود تا ضمن ضرر بخود دیگران هم لطمه ببینند ، حال بعد از قرنها ما با داشتن رهبر توانستیم چهل سال با همه آسیب پذیری ها که از ابتدا به نهال وارد شد مقاومت کنیم تا به امروز که با تلاش آنانکه دل سوختند و سعی نمودند با ساختن ها جامعه را در برابر ضرباتی که از هر سو و با هر بهانه ای قصد صدمه به حکومت مردم که نمیخواهند فرمانبردار آنها باشند ایمن نمایند ، امروزه هر فرد باید بیاندیشد برای ساختن چه کرده ، مفید بوده . یا با غر و نق زدن و نگاه بغیر داشتن فرصت ها را هدر داده و خود را مدیون جامعه نموده ، که ایکاش در عوض این عمر و وقتی که هدر شد باندازه آنهائیکه جانانه ایستاده اند همتی شده بود و کشور در عوض ایراد گرفتن خشتی بر خشت های سازندگی و رفع تعلقات میشد ، امیدواریم جوانان کشور هشیارانه درصحنه ها حضور داشته و با همدلی و یاری سعی برساختن بمنظور رفع نیاز ها و ایجاد ثروت نمایند و احیانا بجای ایراد گرفتن که بعضا بجاست . وقت صرف ساختن کنند
  • GB ۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
   0 2
   رویترز رو سیاه ترین رسانه
 • محسن IR ۱۶:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  13 92
  رویترزچخه...
 • IR ۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  15 11
  وقتی شما رسانه ای هامنفعل برخورد میکنی وبی خاصیت هستید همین میشه،
 • IR ۱۷:۲۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  9 88
  رویترزسگ ول پازس که منبع اطلاعاتش سایت های منافقین است رویترز با این اخبار جعلی آبروی نداشته خودش رابیشتر برد
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  14 92
  حضرت اقا خارچشم دشمنان هس.جانم فدای رهبر
 • ممد IR ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  12 10
  مشکل از شماست وقتی بایکوت خبری میکنید عملا به دیگران میدان می دهید
 • IR ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  رویترز غلط کرده.جانمان فدای رهبر عزیزمان.
 • خسرو IR ۱۸:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  5 79
  جناب عبدالهی بحق حقیقت مطلب را ادا فرمود ‌. خداوند متعال پشت و پناه شما و امثال شما انشالله .
 • IR ۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  8 92
  سلام ودرود خدا بر رهبر عزیزمان‌‌.لعنت خدا بر رویترز.
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  12 93
  جانم فدای رهبر
 • رضا IR ۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  6 87
  به ياري خدا پرچم انقلاب اسلامي بدست سيد علي خامنه اي به حضرت مهدي به اين زودي تحويل داده خواهد شد.مرگ بر آمريکا مرگ بر وهابيت مرگ بر اسراييل مرگ برانگليس مرگ برضد ولايت فقيه
 • فتحی IR ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  7 90
  اونقدر سوختند که به اساس کشورمان توهین میکنند مرگ بر منافق جانم فدای رهبر هیچ وقت به منافقین سر خم نخواهیم کرد حتی تا آخرین قطره خون درود بر شهدای انقلاب و کشورم
 • RU ۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  12 91
  وقتی هجمه تبلیغاتی اینچنین سنگینی بر علیه رهبر ما صورت می گیرد اولین واکنش را باید رئیس جمهور و مقامات رسمی کشور مثل وزارت خارجه نشان دهند و هشدار دهند که هرگونه دخالت در امور داخلی ایران تبعات بسیار سنگینی برای آنها خواهد داشت و باید اعلام کنند واکنش جمهوری اسلامی فقط محدود به حرف و سخن نیست و بعد بقیه امور را به دست نیروهای انقلابی بسپارند تا پوست از کله پوک آنها بکنند. وقتی انگلیس و فرانسه از درون ایران یک صدا به گوشهای درازشان برسد به قول معروف خر فهم خواهند شد. ولی وقتی انفعال مقامات ما را ببینند دچار یک سری توهمات می شوند که صرفا باچند تا کشیده آبدار از این حالت خارج می شوند.
 • IR ۱۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  36 92
  چرا نداره رویترز حماقت وجنون دائمی داره.!!!
 • علیرضا IR ۱۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  44 99
  رهبر ما نتانیاهو ویا ترامپ یا بن سلمان نیست که قتل کسی را صادر کند حتی در مورد آن خائنینی که بیت الما ل را آتش زدند وبیگناهان را به قتل رساندند فرمودند با رافت اسلامی با کسانی که گول خوردند وبه عبارتی جهالت کردند برخورد شود به هر حال از رویترز بیش از این انتظار نمیرود. زنده باد رهبر عظیم الشانمان
 • IR ۱۹:۳۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  26 81
  مرگ بر منافقین سلطنت طلبان معاندین واپوزیسیون خارج نشین لیبرال ها و کسانیکه عمدا و سهوا دارند به کشور واحادملت ایران خیانت میکنند
 • احمدی IR ۱۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  41 76
  آن ابلهان نمیفهمند ما عاشق رهبرمان هستیم ومتوجه نیستند که ازنظر اعتقادی اطاعت ولی امرهمانندنمازواجب است ازطرفی ازدشمن چه انتظار دارید
 • رسول هوشمند IR ۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  31 91
  ما تا اخر با ولایت می مانیم .
 • مهدیه RU ۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  78 87
  جانم فدای رهبر نازنینم♡♡♡♡♡♡
 • پوریا IR ۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  79 75
  بازم رویترز قلادش رو پاره کرد.
 • IR ۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  97 70
  از ابلیس چه انتظاری دارید ؟ انها زبان شیطان هستند و مزدبگیر صهیونیست ها
 • IR ۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  32 89
  رهبری درقلب ماست، رهبری دریای محبت است ،دریا بازبان سگی مثل رویترز غلیظ نمی شود
 • IR ۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  1 3
  کسی که به اعتراف خود آمریکایی ها با یه سخنرانی نقشه های چندسالشون رو بهم میریزه باید هم براشون خطرناک باشه .. باید هم بزننش
 • GB ۲۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  0 1
  خودمون زمینه را برای این خبیثان فراهم می کنیم اگه ما در اعلام درست تعداد کشته شدگان تعلل نمی کردیم اونها هم دروغ ۱شاخدار به خورد مردم نمی دادن!
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  1 1
  رویترز خودشو با این کار بدبخت کرد
 • IR ۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  0 0
  خب یکی امار بده چرا باید این فضا پیش بیاد؟ عملکرد بد آقایون پای نظام نوشته میشه خب
 • IR ۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۶
  4 4
  با سید علی خامنه ای هر که در افتد عاقبت بخیر نمی شود
 • IR ۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  5 4
  رویترز خیلی غلط کرد نام رهبر عزیز رو بزبان اورد
 • IR ۰۰:۱۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  7 3
  سر آقا سلامت..
 • مغنیه IR ۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  6 4
  لطف کنید برای رویترز ترجمه فرمایید اسامی 1500 نفری که مدعی هست کشته شده اند با ذکر نام خانوادگی و سایر مشخصات و نام پدر و در چه شهری نام ببرد.
 • IR ۰۵:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  0 2
  دروغه میگن. ۳۰۷ نفر درسته
 • IR ۰۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  1 3
  رهبر عزیز وعظیم ایران سلطان قلبهاست وما اهل کوفه نیستیم واقعااثبات شده ودرعمل معنی ومفهوم پیدامیکند ودشمنان حقیر وخبیث همانگونه که تاکنون سیلی های دردناک را تجربه کرده اند وبعدازاین هم به همین صورت خواهد بودواگر نمیدانند بدانند که گوش به فرمان رهبرعزیز تاپای جان هستیم وخواهیم بود وانشاالله پیروزیهای روزافزون
 • ابراهیم IR ۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  2 3
  سلام و درود خداوند بر مردان الهی و لعنت خدا بر دجال و تمامی عناصر پلیدش، خدا را شاکریم که دشمنان ما را از حمقا و نادانان قرار داد. جانم فدای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و نائب ایشان حفظه الله .
 • IR ۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  2 3
  مه فشاند نور و سگ عوعو کند . جنگ با خدا و بندگان صالح او اخرش شکست است و این وعده تغییر ناپذیر خداوند است .
 • علی IR ۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  4 2
  واقعا وقتی اینهمه محبت به وطن ورهبر عزیمان را می بینم بغص میکنم دم همتون گرم انشاالله پیروزی با ماست
 • IR ۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  7 3
  رهبر مقتدری که به زعم اندیشکده های بزرگ غربی قویترین مدیریت رو در سالهای گذشته در منطقه پرمخاطره غرب آسیا داشته
  • محمد IR ۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
   3 3
   جانم فدای رهبر . ما باید با کار و تلاش بیشتر مشکلات را حل کنیم فقط وفقط تلاش و کوشش. ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند بخدا قسم اگر مدیران به حرف های رهبر معظم انقلاب گوش دهند ایران گلستان میشود .
 • IR ۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  4 4
  کشتارامریکا و انگلیس را هم بگوییدچرافقط اسم ایران را نام می بزید
 • IR ۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  7 3
  ما پیرو رهبریم
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  4 1
  از روباه پیر انتظاری نیس که رسانه هاش دروغ نگن. تعجب از مسئولان خائن یا ساده لوحی ست که با روباه پیر ارتباط دارند و جلو نخست وزیر انگلیس قهقهه میزنند
 • محمد IR ۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  3 2
  هرکس در عالم خلقت بخواهد کوچکترین اهانتی را به رهبر فرزانه حضرت آیت الله امام خامنه ای نماید.برود تاریخ عاشوراییان را مرور کند. که برای امامشان چکار کردند.شهادت برایمان سعادت است .
 • قاصدک IR ۱۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
  4 4
  دشمن هر نقشه ای میکشه،نقشه اش که نقش برآب میشه بماند،یه یوم الله هم به یوم الله های ما اضافه میشه.دم ملتم گرم.عاشقشونم.
 • IR ۰۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۸
  2 0
  خدای با ظهور امام زمان عج دنیای مارا پر از عدالت هدایت و معنویت گردان
 • IR ۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۴
  0 0
  مرگ بر امریکا

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس