کد خبر 1023351
تاریخ انتشار: ۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۰
باسوادی ۹۸.۴ درصد افراد ۱۰ تا ۴۹ ساله پایتخت

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهر تهران از باسوادی ۹۸.۴ درصد ۱۰ تا ۴۹ ساله‌های پایتخت خبر داد.

به گزارش مشرق، سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران درباره اقدامات انجام شده در تهران در خصوص سوادآموزی، اظهار کرد: ‌مبنای کار ما سرشماری سال ۱۳۹۵ است که در آن زمان در گروه سنی ۴۹-۱۰ ساله، ۹۰ هزار و ۱۱۲ نفر اظهار بی‌سوادی کردند.

وی ادامه داد: بر اساس سرشماری سال ۹۵، تعداد ۹۸.۴ درصد گروه سنی ۴۹-۱۰ سال در شهر تهران باسوادند و ۱.۶ درصد بی‌سوادند.

بیشتر بخوانید:

شهریاری افزود: تا پایان سال ۹۷ تعداد ۷۴۴۴ نفر از مردم شهر تهران باسواد شدند و امسال نیز قریب به ۶هزار بی‌سواد را برای آموزش جذب کردیم که بر این اساس تا پایان سال ۹۷ تعداد ۸۲ هزار و ۶۶۸ بی‌سواد باقی‌مانده است.

وی با بیان اینکه هر سال می‌توانیم ۱۰ هزار بی‌سواد را تحت پوشش سوادآموزی قرار دهیم، گفت: جذب افراد بی‌سواد از دو طریق صورت می‌گیرد؛ در مدل اول، از طریق اطلاعات سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان، والدین بی‌سواد شناسایی می‌شود و در مدل دوم به همه دستگاه‌ها اعلام کردیم که در این زمینه به ما کمک کنند و افراد بی‌سواد را معرفی کنند تا در نزدیک‌ترین مکان به محل سکونت تحت آموزش قرار بگیرند.

معاون نهضت سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش شهر تهران درباره تعداد آموزشیاران تهران اظهار کرد: ۵۰۰ آموزشیار با ما همکاری می‌کنند که بر اساس قانون تعیین تکلیف آموزشیاران نهضت سوادآموزی، برای ۲۷۹ نفر تشکیل پرونده دادیم.

وی با بیان اینکه افراد بی‌سواد بدانند که با کسب دانش به خود و خانواده‌شان کمک می‌کنند، تصریح کرد: قریب به ۵۵۱ مدرسه در تهران و ۳۹۰ خانه محله و فرهنگسرا در مبارزه با بی‌سوادی به ما کمک می‌کنند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 1
  • غیر قابل انتشار: 0
  • a IR ۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۵
    0 0
    عده ای که اکثرا هم خانم هستند برای جستجوی افراد بی سواد به پایگاههای بهداشت مراجعه میکنند و اسامی افراد را استخراج و به سامانه تلفن گویا اعلام میکنند در صورت نداشتن مدرک نهضت سوادآموزی برایشان مدرک درست میکنند خیلی از افراد بی سواد هستند که قبلا برایشان مدرک صادر شده و با سواد قلمداد میشوند و بعدا هم این نهضت یاران جذب آموزش پرورش میشوند

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس