ادامه رایزنی‌ها درباره تشکیل دولت جدید لبنان/ جزئیات دیدار الحریری و هیئت حزب‌الله

دفتر نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور لبنان با صدور بیانیه‎ای اعلام کرد، برخی اظهارات مبنی بر اینکه وی موافق نامزدی «حسان دیاب» برای نخست‌وزیری بوده، صحت ندارد.

به گزارش مشرق، «حسان دیاب» که هفته گذشته مأمور به تشکیل دولت جدید لبنان شده در حال ادامه رایزنی‌های خود برای تشکیل کابینه است.

در همین زمینه «محمود قماطی» از وزرای وابسته به حزب‌الله در گفت‌وگویی با روزنامه «نداء الوطن» اعلام کرد، نامزد کردن دیاب برای نخست‌وزیری پس از موافقت واضح و صریح «سعد الحریری» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور و قول حمایت وی انجام شد.

بیشتر بخوانید:

رهاورد سفر نماینده آمریکا به لبنان چه بود؟

چه کسانی مانع اصلی تشکیل دولت جدید لبنان هستند؟

حسان دیاب: هیچ وابستگی به حزب‌الله ندارم

این اظهارات محمود قماطی با واکنش دفتر سعد الحریری و صدور بیانیه منجر شد. بر اساس گزارش «المستقبل» در بیانیه مذکور آمده است: «دفتر رسانه‌ای (الحریری) تأکید می‌کند که اطلاعات وزیر قماطی نادرست است و اگر این اظهارات صحت داشت دیگری چیزی وجود نداشت که مانع سعد الحریری یا فراکسیون جریان المستقبل در نامزد کردن (شخصی برای نخست‌وزیری) یا موافقت با مشارکت در دولت شود؛ این اتفاق رخ نداده و رخ نخواهد داد. در واقع الحریری قبل از رایزنی‌های پارلمانی به اطلاع همه رساند که او نامی را پیشنهاد نمی‌دهد و درباره اسامی پیشنهاد داده شده نیز نظری نمی‌دهد».

حسان دیاب یکشنبه (دیروز) اعلام کرد، ظرف چهار تا شش هفته آینده دولت جدید لبنان را تشکیل خواهد داد. 

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس