لاریجانی و سلطانی فر

وزیر ورزش و جوانان در حالی اعلام کرده که حقوق مربیان خارجی فوتبال ایران، از کمک‌ها و عواید فیفا به فدراسیون فوتبال پرداخت می‌شود که در بخشی دیگر حرفی دیگر زده است.

به گزارش مشرق، در حاشیه دیدار لاریجانی رئیس مجلس از نمایشگاه دستاوردهای ورزش در محل مجلس شورای اسلامی، وزیر ورزش و جوانان توضیحاتی را درباره حضور مربیان خارجی در فوتبال ایران ارائه کرد.

بیشتر بخوانید:

دستور وزیر ورزش به فدراسیون فوتبال درباره سرمربی

مسعود سلطانی‌فر در این باره گفت: ریشه مشکلات پرداخت‌های مالی به ویلموتس و استراماچونی، تحریم‌های ناعادلانه و ظالمانه آمریکای جنایتکار است و این بار جوانان و فوتبال را هدف گرفته است. از زمان حضور کی‌روش تا هم‌اکنون، محل تأمین پرداخت‌های حقوق و مطالبات مربیان خارجی از منبع کمک‌ها و عواید فیفا به فدراسیون فوتبال بوده و این پرداخت‌ها هیچ‌گاه از منابع داخلی و بودجه ورزش کشور تأمین نشده است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: متأسفانه با فشارهای ناشی از تحریم ظالمانه، فیفا نمی‌تواند بدون مجوز وزارت خزانه‌داری آمریکا حقوق حقه و مطالبات فوتبال ایران را بپردازد و فدراسیون فوتبال ناچار شد با استقراض از یکی از شرکت‌های داخلی که با مصوبه ستاد مقابله با تحریم‌ها صورت گرفت، حقوق سرمربی تیم ملی را پرداخت کند. قرار شد فدراسیون فوتبال در فروردین ماه سال آینده، قرض خود را پس دهد.

در صحبت‌های وزیر ورزش و جوانان تناقض دیده می‌شود. وی از یک‌سو گفته است: «از زمان حضور کی‌روش تا هم‌اکنون، محل تأمین پرداخت‌های حقوق و مطالبات مربیان خارجی از منبع کمک‌ها و عواید فیفا به فدراسیون فوتبال بوده و این پرداخت‌ها هیچ‌گاه از منابع داخلی و بودجه ورزش کشور تأمین نشده است.» سلطانی‌فر اما در ادامه گفته: «فدراسیون فوتبال ناچار شد با استقراض از یکی از شرکت‌های داخلی که با مصوبه ستاد مقابله با تحریم‌ها صورت گرفت، حقوق سرمربی تیم ملی را پرداخت کند. قرار شد فدراسیون فوتبال در فروردین ماه سال آینده، قرض خود را پس دهد.»

چگونه است که وزیر ورزش ابتدا اعلام کرده از زمان کی‌روش تاکنون پول مربیان خارجی از منابع فیفا داده شده اما در ادامه گفته که یکی از شرکت‌های داخلی پول ویلموتس را داده و قرار است فدراسیون در آینده پولی که قرض گرفته را پرداخت کند؛ پس در واقع پولی که اکنون به ویلموتس داده شده از منابع فیفا نبوده و مشخص هم نیست که آیا فدراسیون فوتبال تا فروردین ماه می‌تواند مطالباتش را از فیفا بگیرد یا خیر.

منبع: سایت وزارت ورزش و جوانان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس