کد خبر 1021734
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
هواشناسی نمایه

رفیعی گفت: روز یکشنبه بتدریج با افزوده شدن غلظت آلاینده‌ها شرایط به حد ناسالم برای تمامی گروه‌ها می‌رسد.

به گزارش مشرق، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: بنابر نقشه های هواشناسی، از امروز تا روز سه شنبه در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار داریم که پیامد آن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده های جوی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

اجرای حلقه دوم طرح ترافیک از درِ منازل

زمان آغاز بارندگی‌ها در کشور


وی با اشاره به اینکه تا اواسط هفته آینده خبری از بارش باران نیست، افزود: سامانه جدید بارشی از چهارشنبه وارد کشور خواهد شد که بدین ترتیب ابتدا مناطق شمال غرب و سپس غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد.

رفیعی ادامه داد: با ورود سامانه جدید، بارش در مناطق شمال غرب و غرب کشور به شکل بارش برف و باران همراه با وزش باد خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی آسمان امروز تهران را جوی صاف همراه با غبار محلی اعلام کرد و افزود: امروز دمای تهران ۱۳ درجه بالای صفر و حداقل دمای فردا صبح به ۵ درجه بالای صفر می رسد که نسبت به امروز ۲ درجه افزایش خواهد داشت.

وی امروز سردترین مرکز استان را همدان با دمای ۱۱ درجه زیر صفر و گرم ترین مرکز استان در روز گذشته را بندرعباس با دمای ۲۵ درجه بالای صفر اعلام کرد.
هوای تهران برای تمامی گروه ها ناسالم است

رفیعی با اشاره به اینکه غلظت آلاینده های جوی برای تهران استمرار خواهد داشت، بیان کرد: علی رغم ورود سامانه جدید بارشی از روز چهارشنبه به مناطق شمال غرب و غرب، بارش با تاخیر به تهران می رسد که به این ترتیب افزایش غلظت آلاینده های جوی در تهران ادامه خواهد داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی در پایان تصریح کرد: با توجه به افزایش غلظت آلاینده ها هوای تهران تا فردا در حدناسالم برای گروه های حساس و از روز یکشنبه بتدریج با افزوده شدن غلظت آلاینده ها شرایط به حد ناسالم برای تمامی گروه ها می رسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس