کد خبر 1019201
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۹
ال کلاسیکو

بارتومئو نگران تهدیدات پیرامون ال‌کلاسیکو نیست.

به گزارش مشرق، به نقل از مارکا، مطابق برنامه های تغییر یافته، نخستین ال‌کلاسیکوی فصل در روز چهارشنبه 18 دسامبر (27 آذر) در ورزشگاه نیوکمپ برگزار خواهد شد، دیداری که نقل قول های صورت گرفته، برگزاری آن را دوباره با تردید مواجه کرده است.

مطابق برنامه ابتدایی، این دیدار قرار بود در روز 26 اکتبر انجام شود اما بحران سیاسی موجود در ایالت کاتالونیا و نگرانی هایی که پیرامون امنیت این بازی وجود داشت، موجب شد تا این مسابقه به تعویق بیفتد. در آن زمان حتی صحبت هایی مبنی بر جابه‌جا شدن استادیوم ها (برگزاری بازی رفت در برنابئو و دیدار برگشت در نیوکمپ) و یا برگزاری مسابقه در تاریخ معین بدون تماشاگر مطرح بود اما با مخالفت هر دو باشگاه، این دو فرضیه به سرانجام نرسید تا برگزاری این دیدار تا دهه دوم دسامبر عقب بیفتد.

بیشتر بخوانید:

احتمال برگزاری ال‌کلاسیکو در ورزشگاه بی‌طرف

با این وجود و با نزدیک شدن تاریخ برگزاری این مسابقه، باز هم زمزمه های اعتراض به گوش می‌رسد. سازمان جدایی طلب "سونامی دمکراتیک" در حال برنامه ریزی تظاهراتی گسترده در روز چهارشنبه و همزمان با برگزاری مسابقه است تا نگرانی های پیرامون تامین امنیت به اوج خود برسد. 

با این وجود جوزپ ماریا بارتومئو، رئیس باشگاه اطمینان داده که این مسابقه در همان روز 18 دسامبر برگزار خواهد شد:

"ال‌کلاسیکو برگزار می‌شود. این مسابقه دوباره به تعویق نمی‌افتد. این مسئولیت ماست که بابت برگزاری این دیدار اطمینان حاصل کنیم. نیوکمپ فضایی برای بیان آزادانه احساسات است. در لحظات پیچیده ای حضور داریم اما می‌توان با فوتبال همه چیز را حل کرد، البته اگر مسالمت آمیز باشد. 

بارسلونا به شیوه ای عادی خود را برای برگزاری این مسابقه آماده می‌کند. می‌خواهم به همه بگویم که مثل همیشه، با دوستان و خانواده، به نیوکمپ بیایند."

منبع: وب سایت برنامه نود

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس