کد خبر 1017647
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
زاکانی نمایه

خبرهای دقیقی نیز وجود دارد که می‌گوید اصلاح طلبان و جریان اعتدالی حاضر است که کرسی‌های خاصی را واگذار و معامله کند ولی فردی مانند زاکانی به مجلس نرسد.

به گزارش مشرق، مهدی جهان تیغی فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت:

خبرگزاری اصلاح‌طلب ایلنا، در دروغی آشکار گفته است؛ زاکانی عضو لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حتی یک محله قم را هم نمی‌تواند نام ببرد! این مطلب دروغ نیز از لحظه خبرسازی تاکنون به صورت هماهنگ و منظم در رسانه‌های اصلاح‌طلب و دولتی بازنشر شده است.

البته این حجم از دروغ‌پردازی عجیب و عملیات روانی آنهم از همان دقایق اول ثبت نام یک کاندیدا برای اهل فن معانی بسیاری دارد. هر چند دلیل ترس اصلاح‌طلبان از کاندیداتوری زاکانی در مجلس مشخص‌تر از آن است که نیازی به توضیح داشته باشد. جریان فتنه، اصلاحات و اعتدالیون دولتی از حضور مجدد افرادی همانند او در مجلس واهمه دارند و اینکه امثال او بخشی از ترکیب اداره مجلس آینده هم باشند، کابوسی سهمگین‌تر است.

خبرهای دقیقی نیز وجود دارد که می‌گوید اصلاح طلبان و جریان اعتدالی حاضر است که کرسی‌های خاصی را واگذار و معامله کند ولی فردی مانند زاکانی به مجلس نرسد. همان اخباری که هشدار می‌دهد که زاکانی بیرون مجلس هم خطرناک است چه برسد به آنکه دوباره پایش به نهاد نظارت و قانون‌گذاری باز شود. برای درک بیشتر موضوع کافیست اسامی از افراد بلند بالا در دولت‌ها، دستگاه‌های امنیتی و نهاد قضایی و حتی درون مجلس را فهرست کرد که در بیست سال اخیر گلویشان توسط زاکانی به علت فسادی سیاسی و یا اقتصادی فشرده شده است.

این حجم از تخریب معنای دقیق‌تری هم دارد، معنای که می‌گوید، جریان انقلابی در قم با حمایت و پافشاری برای کاندیداتوری زاکانی در پایتخت معنوی کشور، به هدف زده و قبل از انتخابات کل جریان غربگرا و اصلاح‌طلب را در کشور منفعل و کارشان را به بی‌شرافتی رسانه‌ای کشانده است. طبیعی است که هیچ اولویتی اینک بالاتر از متوقف کردن دومینو و تخریب اتفاقات «قم» در سپهر انتخاباتی کشور برای جریان اصلاحات و اعتدال وجود ندارد.

ضمن اینکه بعید هم نیست که اصلاح‌طلبان و اعتدالیون جزییاتی از برنامه احتمالی دکتر زاکانی برای کمک به تحول و افزایش وزن فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شهر قم در سطح ملی و بین المللی نیز خبر داشته باشند و از الان برای کم اثر کردن آن برنامه و یا شنیده نشدن آن در حال طراحی باشند. همان برنامه‌های جالبی که این روزها در در یک واحد کوچک آپارتمانی شخصی در یکی از مجتمع‌های طلبه‌نشین منطقه پردیسان قم با حضور و مشورت نخبگان این شهر در حال جمع‌بندی نهایی و بزودی به مردم نیز ارائه خواهد شد.

سوال اساسی اما این است که با نماینده شدن زاکانی چه حادثه و تحولی برای قم و قمی‌ها قرار است، اتفاق بیافتد که بیش از همه جریان اصلاحات و اعتدال – متهمین اصلی وضع موجود مملکت- از آن نگران هستند؟! این نگرانی نیز نشان می‌دهد که تخریب زاکانی هم همه صورت مساله نیست، هدف بزرگتر جلوگیری از تحول بزرگتر در «قم» و سرایت آن به دیگر نقاط کشور است.

اما تعجب برانگیز است که این نسبت دروغ برای عدم شناخت شهر مقدس «قم» را برای کسی می‌گویند که از اول دهه 70 تاکنون در آن شهر نمازش کامل است و حتی او چندی دروس طلبگی را نیز بنا به علاقه شخصی در آن فرآگرفته است. جالبتر آنکه دکتر زاکانی دورانی اصلی فرآگیری علم پزشکی را نیز در قم گذرانده و در آن زندگی کرده است.

روزهای آینده البته حجم تخریب‌ها، دروغ‌ها و آدرس‌های غلط بیشتر خواهد شد ولی ناگفته‌ها و حقایق شنیدنی نیز درباره علیرضا زاکانی و دیدگاه‌ها و برنامه‌های او درباره «قم و آینده آن» وجود دارد که قطعا بخش‌های مهم آن را همرزمان قمی‌اش، جوانان، دانشجویان و طلاب انقلابی به مردم شهر اطلاع خواهند داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 19
 • در انتظار بررسی: 5
 • غیر قابل انتشار: 22
 • IR ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  بکوری چشم شیطان طلبان غارتگر به زاکانی رای خاهیم داد
 • DE ۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  49 46
  اگه مشکلات با نماینده شدن زاکانی یا رئیس مجلس شدن ایشان حل می شود بسم اله . جالب تر اینکه از قم به سراسر کشور ... . از کی قم شده مرکز پخش تحول . مواظب باشیم درد مردم به جایی نرسه که از سراسر کشور توی قم فرود بیاد.
  • احمد IR ۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
   13 7
   شما مراقب لواسان و الهیه و قیطریه و فرمانیه و کامرانیه باش. نگران قم نباش.
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  من به زاکانی رای می دهم به کوری چشم اصلاح طلب ها
 • US ۱۴:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  58 39
  افسوس که لاریجانی کاندید نشد اگر میشد کسی رای نمی‌داد
  • IR ۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
   5 2
   اینهم از زرنگی علی لاریجانی بود زود در رفت
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  76 35
  خیلی جلز و ولز نکنید آقایون افسادطلب. ایندفعه رو می بازید و تاوان خیانت هاتون رو می پردازید ان شاءالله الیس الصبح بقریب
  • IR ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
   68 26
   به دکتر زاکانی رای میدهم با کل قامیل
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  57 17
  زاکانی،امیر ابادی و ذوالنور اگر نمایندگی قم رو بدست بگیرند خیلی عالی میشه.در واقع یک ترکیب ضد فساد و پیگیر
 • باغبان پیر FR ۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  35 14
  آقای زاکانی با همین فرمان برو جلو. امیدوارم بعد از اسفند ماه صدای شما را از تریبون خانه ملت که باید در رأس امور باشد درباره مطالب زیر بشنوم "مبارزه با اختلاس ها, رانت ها, ویژه خواری ها, زمین خواری, شفافیت های مالی و پاسخ گویی دولتمردان و مسولین در قبال مسولیت هایشان. هدایت نقدینگی و سپرده گذاریهای بانکی به سوی اشتغال و تولید. هدایت و حمایت سرمایه گذاری و ایجاد بسترهای اشتغال و تولید در مناطق روستایی و مناطق محروم, برنامه ریزی و حمایت از واحد ها و نهاد های تولیدی اقتصاد مقاومتی, بسیج نمایندگان در وضع قوانین عدالت خواهانه بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی (دفاع از سرمایه های ملی, ایجاد شرکت های تعاونی, حمایت از سرمایه گذاری های خصوصی بدون رانت و اختلاس), شناسنامه دارکردن حقوقی واحد های تولیدی خانوادگی و مردمی. تنظیم و کنترل واحد های تولیدی, خدماتی خانوادگی و صنفی در راستای چرخه اقتصادی سالم و شفاف و پایدار وبا کیفیت. تداوم و تحول در مسکن مهر با سازمان دهی استانداری ها, فرمانداریها, شهرداری ها, دهداری ها, انبوسازان و مشارکت های مردمی جهت برطرف کردن مشکل مسکن اقشار کم در آمد و زوج های جوان فاقد مسکن, هدایت و تشویق و ارزشگزاری آموزش های کاربردی حرفه ای. سرمایه گذاری و حمایت و مجاب کردن واحد های اقتصادی در مشارکت ما لی پژوهش کده های دانش بنیان و تحقیقی. حمایت و کمک به مخترعین… خواستین توانستین است, امید است که گام دوم انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ انقلابات شکوفه بزنند: انقلاب فرهنگی اجتمایی , انقلاب مدیریتی, انقلاب اقتصادی, انقلاب علمی پژوهشی, انقلاب صنعتی و از همه مهمتر انقلاب خود باوری و انقلاب تجلی اراده ها, کار, کوشش, خلاقیت, تولید, نوع آوری و عشق به کمال و جمال. خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد. جمال و کمال زیبنده مردمی است که ۴۰ سال مشکلات و سختی ها را تحمل کردند اما در مقابل جهانخواران مستکبر و استحمارگران تسلیم نشدند. راست قامتان جاودانه تاریخ خواهند ماند.
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  42 22
  پس واجب شد مردم قم رای قاطعی به ایشون بدن
 • محمد.قم DE ۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  32 12
  من رای دادن به ایشون رو بر خودم لازم و واجب میدونم و دیگران رو هم تشویق میکنم.دکتر زاکانی بسم الله
 • ابراهیم IR ۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  19 9
  اتفاقا آقای زاکانی اهل گفتگو مذاکره ومنطق هستن فک کنم ا اصلاح طلبا از این جور ادما استقبال کنن
 • حاج ابرام IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  26 10
  من تو یکی از حوزه های بزرگ قم هستم، اکثریت مدرسه از حضور دکتر زاکانی تو قم خوشحال هستند ان شاالله چند گروه میخوایم بشیم برای آقایان ذوالنوری، امیر آبادی و زاکانی تبلیغ کنیم، البته با مدد از خانم فاطمه معصومه سلام الله علیها
 • IR ۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  11 9
  ما قمی ها عاشقان انقلاب و انقلابی ها هستیم
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  4 1
  یه مطلب برید در مورد اینکه به چه کسانی رای بدیم
 • محمد IR ۰۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  3 3
  انصافا ترکیب ذوالنور-امیرآبادی چه گلی به سر قم و بلکه کشور در مجلس دهم زدند که اینقدر انتظارات مردم را از این ترکیب سه گانه بالا می برید!
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  1 2
  این آقای زاکانی نبود که بعد از توافق برجام واسه اینکه از قافله عقب نمونه میگفت ما هم موافق مذاکره هستیم!!!! درحالیکه نظر انقلابی رهبری معظم از ابتدا با مذاکره موافق نبودند پس این بصیرت و انقلابی گری در آن موج توافقات چه شد؟!!!! مشرق جان منتشر کن ببینم بقیه چی میگن
 • IR ۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۸
  5 2
  اقای زاکانی دارای خصوصیاتی است که مورد نفرت و خشم اصلاح طلبان است .: 1- پاکدستی 2- شناخت دقیق از کانون های فساد اقتصادی 3- ساده زیستی و پارسایی 4- روحیه انقلابی 5- زنده نگهداشتن عملی راه و سیره امام خمینی ره 6- اشنایی دقیق و عمیق از مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور 7- اشنایی با مجلس و قانونگذاری و تعامل با قوا 8- روحیه مردم گرایی و دغدغه محرومین و مستضعفین را داشتن 9- عالم و دانشمند بودن 10- دوری از افراط و تفریط 11- دشمن شناسی بودن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس