امیل لحود

رئیس جمهور اسبق لبنان درباره توطئه‌ها برای کشاندن اعتراضات لبنان به اختلافات طائفه‌ای هشادار داد.

به گزارش مشرق، رئیس جمهور اسبق لبنان درباره تشدید اختلافات مذهبی و طائفه‌ای در نتیجه منحرف شدن مسیر اعتراضات لبنان هشدار داد.


«امیل لحود» در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «المیادین» اظهار داشت: «جنبش اعتراضی بزرگی را که لبنان به خود دید، همان خواسته‌هایی بود که بنده هم همیشه آن را تکرار می‌کردم.»

بیشتر بخوانید:

واکنش رئیس‌جمهور اسبق لبنان به سخنان «گوترش»


وی با تاکید بر اینکه تشدید اختلافات مذهبی و طائفه‌ای در همه منطقه از جمله لبنان فقط به نفع اسرائیل است، گفت: «آنچه امروز اتفاق می‌افتد بسیار شبیه به آن چیزی است که پس از ترور رفیق الحریری نخست وزیر فقید در سال ۲۰۰۵ رخ داد یا مشابه آن چیزی است که در سوریه اتفاق افتاد.»


لحود اکثریت طبقه سیاسی در لبنان را از سال ۱۹۸۲ درگیر فساد خواند و گفت: «در عین حال افراد پاکدست زیادی هم در دولت لبنان نظیر شخص سید حسن نصرالله وجود دارد که فرزندش را فدا کرد.»


رئیس جمهور اسبق لبنان، «فؤاد السنیورة​»  نخست وزیر اسبق این کشور را  در یک سرقت ۳۰ میلیارد دلاری دخیل دانست و گفت: «هر چهره‌ای خارج از تیم سیاسی فعلی نخست وزیر از السنیوره درباره ۳۰ میلیارد دلار خواهد پرسید.»


السنیوره از ژوئن ۲۰۰۵ تا نوامبر ۲۰۰۹ در دوره ریاست جمهوری امیل لحود و میشل سلیمان، نخست وزیر لبنان بود. او حالا عضو پارلمان لبنان و رهبر فراکسیون جریان المستقبل در پارلمان است.


رئیس جمهور اسبق لبنان راه حل کنونی بحران لبنان را تشکیل دولت انتقالی خواند و گفت: در غیر این صورت ما به سمت شکست می‌رویم.


وی با تاکید بر اینکه از بین بردن میثاق لبنان ممکن نخواهد بود، گفت: تلاش‌ها در این جهت شکست خواهد خورد. کما وقتی که من رئیس جمهور بودم این قضیه ناکام ماند.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس