زهرا سعیدی

توسعه نورد گرم اتفاقات خوب زیادی را برای صنعت کشور رقم خواهد زد و ضمن بی نیازی کشور از واردات در این بخش اشتغال خوبی را ایجاد می کند .

موضوعی که سالهای زیادی خاک خورد تا سرانجام به نتیجه برسد توسعه نورد گرم فولاد در بخش فلزات بود که بالاخره به فاز اجرایی نزدیک شد و خبرها حاکی از شروع عملیات این طرح دارند.

 اما در این میان که باید از همه ی ظرفیت ها استفاده کرد تا در بخشهای مختلف شاهد اعتلا و ارتقای صنعت کشور باشیم متأسفانه دیده می شود که عده ای از روی آگاهی و یا ناآگاهی در مسیر این طرح چالشهایی را به وجود می آورند که اصلا خوشایند نیست.

توسعه نورد گرم اتفاقات خوب زیادی را برای صنعت کشور رقم خواهد زد و ضمن بی نیازی کشور از واردات در این بخش اشتغال خوبی را ایجاد می کند و نیز از خروج حجم قابل توجهی از ارز جلوگیری خواهد کرد.

 در این زمینه با زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفتگویی انجام دادیم. زهرا سعیدی گفت: در ابتدا باید به تمام تلاشگرانی که بی وقفه در پی اعتلای نام کشورمان هستند خداقوت گفت و از همه ی سازمانها خواست تا با حداکثر ظرفیت به بخش تولیدی کمک کنند. سعیدی ادامه داد: صنعت فولاد کشور طی سالهای گذشته کارنامه ی قابل قبولی از خود به جا گذاشته و در شرایط فعلی هم دیدیم که با پشتکار طرحی در حال اجرایی شدن است که ثمرات آن برای کشور بسیار قابل لمس خواهد بود.

این نماینده ی مجلس اظهار کرد: باید بین انتقاد و کارشکنی تمییز قائل شد نمی توان با ادعای نقادی در روند اجرای طرحی که می تواند بسیار مثمر ثمر باشد اطاله به وجود آورد.

سعیدی بیان کرد: مطمئنا همه ی افراد چه کسانی که در جایگاه نقد کارشناسانه می نشینند و چه کسانی که سکان هدایت و اجرا را در دست دارند قلبشان برای کشور می تپد اما نباید از این موضوع غافل شد که در نهایت کار شدنی باید انجام شود ولی وقتی که پا از حیطه ی نقد به کارشکنی می افتد دیگر قابل اغماض نیست.

سعیدی ادامه داد: فولاد مبارکه در صنعت کشور جزو بهترینهاست و شاهد هستیم که با وجود همه ی موانعی که در بازارهای بین المللی براثر تحریمها وجود دارد همچنان با قدرت به تولید می پردازد پس برای بهتر شدن وضعیت بهتر خواهد بود که اگر کسانی در یک طرح توسعه ای نقدهای دارند آن را بیان کنند اما این موضوع نباید سبب کارشکنی شود.

منبع: نبض بازار

برچسب‌ها

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس