تیراندازی در آمریکا ترامپ خشونت در مدارس آمریکا

گاردین در گزارشی به موضوع خشونت تسلیحاتی در مدارس آمریکا پرداخته و نوشته است بر اساس آمارها هر هفته ۲ حادثه تیراندازی در مدارس این کشور به ثبت می‌رسد.

به گزارش مشرق، داده‌های حوادث تیراندازی در مدارس آمریکا نشان می‌دهد در هر هفته دانش آموزان مدارس آمریکا شاهد ۲ حادثه تیراندازی در محیطی هستند که برای تحصیل در آن حضور دارند.

بیشتر بخوانید:

دعوت به خشونت، قتل و آشوب توسط جوکر

به گزارش پایگاه گاردین، همچنین داده‌ها حاکی از آن است که در سال گذشته حوادثی خشونت آمیز مانند خودکشی، قتل، تیراندازی پلیس، درگیری دانش آموزان با یکدیگر بیش از یک بار در هر ماه رخ داده است.

اپیدمی حوادث خشونت آمیز در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا، اماکن تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان را نا امن کرده است.

در آخرین مورد از تیراندازی‌های مرگبار در مدارس آمریکا، دو نوجوانان ۱۱ و ۱۶ ساله در حادثه تیراندازی در پارکینگ یک مدرسه مقطع ابتدایی در کالیفرنیا قربانی خشونت‌های تسلیحاتی در آمریکا شدند. این حادثه در نخستین ساعات روز شنبه گذشته رخ داد و انگیزه اصلی فرد مهاجم از این اقدام هنوز مشخص نشده است.

تحقیقات واشنگتن پست نشان می‌دهد که بعد از تیراندازی کلمبیا در سال ۱۹۹۹، دست کم ۲۳۳ هزار کودک در ۲۴۳ مدرسه آمریکا در معرض خشونت‌های تسلیحاتی قرا گرفته اند.

محققان دریافتند تقریباً ۱۳۰۰ کودک آمریکایی در رده سنی ۱۷ سالگی و یا جوان‌تر سالانه در خشونت‌های تسلیحاتی آمریکا جان خود را از دست می‌دهند.

علاوه بر این، خشونت خانگی به ویژه در آمریکا مرگبار است. به گفته پلیس، در سن دیگو، خشونت خانگی که در آن از سلاح گرم استفاده شد جان ۳ پسر بچه و مادر خانوداه را در ۱۶ نوامبر گرفت. ۴ نفر از اعضای یک خانواده به دست پدر خانواده به قتل رسیدند. پسر چهارم این خانوداه که ۹ سال بیشتر نداشت چند روز بعد بر اثر شدت جراحات فوت کرد.

بر اساس آمارهایی که واشنگتن پست و نیویورک تایمز منتشر کردند، این حادثه خشونت خانگی مرگبارترین حادثه تا کنون از آغاز سال ۲۰۱۹ بوده است.

Everytown for Gun، بزرگ‌ترین سازمان حمایت از کنترل سلاح در آمریکا می‌نویسد، تیراندازی در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا تنها بخش کوچکی از خشونت‌های تسلیحاتی این کشور است.

یک مقام ارشد این سازمان می‌گوید، " تیراندازی مرگبار مدرسه "سندی هوک" در سال ۲۰۱۲ با ۲۶ کشته، دریچه‌ای از خشونت‌های تسلیحاتی که جان جوانان آمریکایی را به مخاطره می‌اندازد باز کرد. حقیقت تلخ آن است حتی در محلی که قرار است مکانی امن برای تحصیل و یادگیری باشد این نوع از خشونت‌ها راه خود را پیدا کرده اند.

تجریه و تحلیل این سازمان نشان می‌دهد ۲۰ درصد از کل حوادث تیراندازی در مدارس آمریکا ناشی از تیراندازی‌های غیر عمدی است. اما حتی تیراندازی غیر عمد شمار قابل توجهی کشته و زخمی بر جای می‌گذارد. خودکشی با اسلحه همچنین ۱۲ درصد از کل حوادث را نشان می‌دهد.
  
مانند سایر خشونت‌های تسلیحاتی در آمریکا، دانش آموزان سیاهپوست و رنگین پوست بیشتر تحت تاثیر این نوع از خشونت‌ها قرار میگیرند.

به گفته این مقام ارشد آمریکایی، دانش آموزان سیاه پوست تنها ۱۵ درصد از جمعیت مدارس ابتدایی و راهنمایی را تشکیل می‌دهند. این در حالی است که ۲۴ درصد از قربانیان تیراندازی در مدارس آمریکا همین دانش آموزان هستند.

منبع: میزان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس